Bu da Kahramanmaraşlı Rıdvan Dilmen!

Bu da Kahramanmaraşlı Rıdvan Dilmen!

Kahramanmaraşlı ‘Kasap’ lakaplı Fatih Kuruçay, Türk Futbol Milli Takımı’nın ve Fenerbahçe’nin unutulmaz, efsanevi futbolcularından Rıdvan Dilmen’e benzerliği ile görenlerin dikkati çekiyor.

1980-90’lı yıllarda oynadığı futbol, sergilediği performans ve azmi, cesareti, tutkusu ile de Türk spor tarihinde kendine önemli bir yer edinen ve adını Türk futbol tarih kitabındaki beyaz sayfalara altı çizili kalemle yazdıran ‘Şeytan’ lakaplı Rıdvan Dilmen’in tıpa tıp benzeri Kahramanmaraş’ta ortaya çıktı. İşte kentte Canlı Hayvan Pazarı’nda kasaplık yapan Fatih Kuruçay, ben benzerliğin ta kendisi. Sadece surat ve saç şekliyle değil, aynı zamanda fiziği, hareketleri, konuşması ve mimiği ile de Efsane Futbolcu Rıdvan Dilmen’in ikizi gibi olan Kuruçay, görenleri şaşkınlığa uğrattığı gibi ilgisini de çekiyor. Henüz küçüklüğünden beri kendisini Rıdvan Dilmen’e benzettiklerini söyleyen Kuruçay’ın hayattaki en büyük isteklerinden biri Rıdvan Dilmen’le tanışabilmek.

Rıdvan Dilmen (3)

“RIDVAN AĞABEY HOŞ GELDİN”

Sokakta veya da cadde de yürürken bazı vatandaşların kendisine “Rıdvan ağabey hoş geldin” diyerek, sarıldığını anlatan Kuruçay, ayrıca Dilmen’i çok sevdiğini de sözlerine ekledi. Dilmen, “Mesleğim kasaplık ve Kahramanmaraş Canlı Hayvan Pazarı’nda çalışıyorum. Hayattaki en büyük hobilerimden birisi futboldur. Bu yaşıma kadar profesyonel olarak hiçbir takımda forma giymedim ama Kahramanmaraş’ta amatör olarak birkaç yerde oynadım. Futbol hayatım bundan ibaret. Futbolda en çok sevdiğim futbolculardan biri de Rıdvan Dilmen’di. Beni küçüklüğümden beri hep haddinden fazla Rıdvan Dilmen’e benzetirlerdi. Bazen şehir dışına gittiğim dönemlerde benim birden karşıma çıkıp, “Rıdvan ağabey hoş geldin” deyip, beni ona benzetirlerdi. Bana hep 2’inci Rıdvan diye hitap ediyorlar. Bazı arkadaşlarımız bana Fatih yerine Rıdvan bile diyorlar. Bu benim de çok hoşuma gidiyor. Çünkü Rıdvan Dilmen’i çok seviyorum ve bu yüzden onunla oturup muhabbet etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co