Bu cinayette kim dur diyecek

Bu cinayette kim dur diyecek

Maraş sahipsiz bir şehir !..

Yakın tarihimizde : Kısa dönem Ali Doğan, Mehmet Sağlam bakanlıkları dışında bakan çıkaramadık ama, TBMM Başkan vekili Ak Parti Gurup Başkan vekili gibi güçlü makamları hep elimizde tutmamıza rağmen Maraş sahipsiz bir şehir..!

Pazar günü sabah şöyle bir hava alalım diye Kılavuzlu Parkına gittim, bir baktım karşı taraf orman da yüzlerce, binlerce ağaç kesilmiş, hayırdır dedik, Mezarlık yeri dediler..

Eyvah eyvah dedikse de , başımızdan kaynar su döküldü ise de olan o güzelim ormana olmuş hepsinden önemlisi de o güzelim Kılavuzlu Vadisine olmuş..

Hangi akıl burası mezarlık olur dedi ?..

Kahramanmaraş Belediyesi ve Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, şehre yeni mezarlık kuracağım derken, büyük bir cinayet işlemektedir…Bu cinayet hemen durdurulmalıdır..

Kahramanmaraş’ın coğrafi olarak en güzel yeri : Kılavuzlu Vadisi- karşı  gölkent konutları, Kılavuzlu Mahallesi , Kılavuzlu parkı ve Kazma Bağlarında oturan vatandaşlarımız penceresini açtığında karşımızda ise Mezarlık üstelik de şehrin en güzel yerine mezarlık..

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi bu konuda göreve davet ediyorum, bu konuya el koyarak burasının mezarlıktan çıkarak özel konut alanı olarak yeni bir düzenleme yaptırmalıdır..ve de bu cinayette dur denmelidir..

Kılavuzlu parkını gezen vatandaşlar:  ağaçlar kesilmiş, olduğunu görünce vatandaş isyanları oynarken, mezarlık olduğunu duyunca daha çok isyan etti.

Yok mu bu şehrin sahibi diye isyan ediyorlar..

Menzelet Barajı, Kılavuzlu Barajı ve Sır Barajı gibi barajlar zincirinin en güzel vadisi olan Kılavuzlu vadisinde en güzel yer, tarihi mekan ile iç içe çok güzel konutların yapılacağı bir yer ve bu kadar doğal güzellikte bir mezarlık !.. üstelik de göl manzalarıl..

Bugüne kadar baraj göllerimize sahil yolu olmadığı için 10 km. uzaktan baktık ölülerimiz bari göl manzaralı yatsınlar diye , göl manzaralı mezarlık..

Bu bana göre bir cinayettir.. bu kadar güzel bir yere cinayet işler gibi mezarlık yapılamaz, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve Meclis üyeleri bu kararlarından vaz geçmeliledir..

Aksi halde 30 Mart’tan sonra yedi sülalelerine …… okuturlar.. Pazar günü vatandaşın söylediklerini yazamıyorum.. isyanlarını ve sözlerini yazamıyorum..

Buradan Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Fatih Mehmet Erkoç’a ,

CHP Kahramanmaraş Büyükşehir belediye Başkan adayı Ünal Ateş’e

MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Akgemci’ye

Bu partilerimizin Onikişubat ilçe başkan adayları ve ilçe başkanlarına da görev düşüyor burasına sahip çıkmalılardır..

Vallah yeminle söylüyorum, bu işin vebalini Belediye başkanı Mustafa Poyraz da bugünkü Meclis üyeleri de kaldıramaz.. bu halkın bedduası bu işe imza atanların soyunu kurutmaya yeterde artar bile.. Başbakanımız Müslüman Beddua etmez diyor ama ne yapıla bilir buyurun yapın hayırla yad edelim, hayır dua edelim..

Bugün değil belki ama 10-20 yıl sonra, 50 yıl sonra herkes bu mezarlık yerini seçenlere beddua edecektir.. en kötü sözleri bugün olduğu gibi söylemeye devam edeceklerdir..

Kahramanmaraş’ta muhalefet yok, siyasi partide yok, eğer olsaydı, bugün bu mezarlık yerine karşı çıkarlardı.. Basın toplantıları yapar, seslenirin duyururlardı..!

Narlı’ya çöp deposu istemiyoruz diyen bir avuç insan istediğini yaptırdı, çöp deposunu Kahramanmaraş’ın en güzel yerine ormanların içine yaparak bir cinayet işledik..

İkinci bir cinayet ise : Kılavuzlu’ya yapılan mezarlık yeri ve kesilen ağaçlardır ki bu da hepsinden beter bir cinayettir.. 550 bin insanın sesi çıkmamaktadır..

Nerede bu ilin valisi , nerede bu ilin milletvekilleri, nerede bu ilin Sivil Toplum Kuruluşları , nerede bu ilin bakanı benim diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, nerede bu şehrin sahipleri bir cinayet işleniyor..Kahramanmaraş’ta bir cinayet var neredesiniz ?…

Kahramanmaraş’ın her köşesine bir mezarlık yapıla bilir ama : Kılavuzluya asla yapılamaz, üstelikte böyle halkın nefes aldığı bir yere böyle güzel vadiye mezarlık yapılamaz… yapılırsa bunun adı bir cinayettir..

Kahramanmaraşlı Pazar günü ailecek piknik yaparken, kebabını yerken, bir şiş de ölülerinin mezarına gönderecektir..benden söylemesi

İyi günler.
14 Ocak 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co