BU” ÇATI” TUTARMI SANIYORSUNUZ?

BU” ÇATI” TUTARMI SANIYORSUNUZ?

Ey! Muhalefet CHP MHP  bu “çatı” tutar mı sanıyorsunuz?

Bu “çatınız” küçük bir fırtınada yerle yeksan olurda haberiniz olmaz. Bunu sizde biliyorsunuz. Kendi içinizden bir aday çıkaramama ezikliğinden kurtulmak için “çatı” aday ittifakına gittiniz. Adını dahi telaffuz unda zorlandığınız.  Ekmeleddin  İhsanoğlu isminin aylar öncesinden hazır olduğunu Kılıçdaroğlu   şu sözleri ele veriyordu. Parlamento dışından olsun. Ceza almamış, dil bilen Dünya yı tanıyan iyi bir eğitim almış olsun. CHP’ nin teklifi ile “çatı” Adaylarının açıklanması  CHP içinde karşı sesler yükselmeye başladı.

Bu yüksek ses de en sert tepkiyi  CHP Milletvekili Nur Serter verdi . Böyle bir “çatı” adayını kabullenemiyoruz. CHP nin bağrına  hançer saplanmıştır. Farklı bir ses Gürsel Tekin de Ekmeleddin İhsanoğlu’nu tanımadığını söyledi. Başka bir CHP li bayan Milletvekili Melda Onur  sosyal medyada çok kullanılan bir kelime olan “Trollendik” diyor Daha ilk baştan bu kadar farklı seslerin CHP nin kendi içinde dahi ittifaka varamadıkları bir aday ne yapabilir?

Kılıçdaroğlu’nun Ekmeleddin İhsanoğlu ismine tek başına karar verdiğini sanmıyorum dışarıdan bazı telkinlerin etkisinde kalarak bu isim üzerinde yoğunlaştığı kesin Ekmeleddin İhsanoğlu da bu teklife balıklama atladı. CHP den ikinci darbeyi yiyecek birinci darbe merhum Babanıza yapılmadı mı? Müderris İhsan hoca şapka giymemek için o günde âlimlere yapılan zulümler karşısında İstiklal mahkemelerinde asılmamak için vatanını toprağını terk edip Mısıra iltica etmesini nasıl unutursun? İkinci darbe ise CHP sizin temiz isminizi kullanmak istiyor. Bunun için MHP’ ye “çatı” aday olarak isminizi teklif etti hemen kabul gördü. Sizde bu teklifi beklediğiniz için teşekkür ederek kabul ettiniz. Şunu bilin ki; bütün kabahat sizin olacak ve üzülen siz olacaksınız.

Aday kim olursa olsun. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AKP  karşısında ezileceğini CHP’ de MHP’ de çok iyi biliyor.Ekmeleddin İhsanoğlu nunda bu akıbete uğrayacağı kesin. MHP den şu ana kadar karşı bir ses yükselmedi. Ama önümüzdeki günler ne gösterir bilinmez. Ekmeleddin İhsanoğlu nun iyi bir ilim adamlığı kariyeri var ancak İİT Başkanı olarak Suriye, Mısır, Irak daki; olaylara sessiz kalışı iki kelime dahi sarf etmemesi de çok garip memur zihniyeti bazı kesimlerle aram bozulmasın düşüncesi hakim olmuştur. Buradan da bir eksi puan hanesinde duruyor. Yarın Milletin önüne çıkınca kendini nasıl anlatacak doğrusu bende merak ediyorum.

Bu “çatı” adayla görülen şu ki; AKP kimi aday gösterirse göstersin. Ezileceği kuşkusuz. Hele Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aday olursa ki; kuvvetle muhtemel  olacak sayın Ekmeleddin İhsanoğlu nu ezer geçer.

Sonuç:

Aday olduğuna bin pişman bir ilim adamı Prof. Dr Ekmeleddin İhsanoğlu…

8. yarıştan da zaferle çıkmış bir AKP…

Memleketimiz için hayırlısı olsun…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co