Bozdağ’dan, Engellilere Tekerlekli Sandalye Desteği

Bozdağ’dan, Engellilere Tekerlekli Sandalye Desteği

Pazarcık ilçesinde Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında, Pazarcık 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ve Pazarcık Belediyesi tarafından tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engelli Mervan Yemişen’e tekerlekli sandalyesi teslim edildi.

Pazarcık 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde gerçekleşen tekerlekli sandalye teslim töreni, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Pazarcık Belediye Başkan Yardımcısı Cemalettin Nadir Aras ve Pazarcık 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan doktorların katılımı ile gerçekleşti.

Yürüme Engelli olan Mervan Yemişen’e akülü tekerlikli sandalyesini hediye eden Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN HAYATA TUTUNMALARI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ
“Engelliliğin yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren toplumsal bir konudur. Engelli kardeşlerimiz bizim her zaman önceliğimiz olmuştur. Bu kapsamda onların akülü araba, tekerlekli sandalye ve diğer ihtiyaç ve isteklerini elimizdeki imkânlar doğrultusunda gerçekleştirmeye çalışıyor. Bizler Pazarcık Belediyesi olarak her zaman onların yanlarındayız, kardeşlerimizin talep ve ihtiyaçlarını yerine getirerek onları yalnız ve çaresiz bırakmıyoruz. Bu vesileyle bugün Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında, Pazarcık 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezimizde görev yapan doktor arkadaşlarımızla birlikte tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engelli Mervan Yemişen’e tekerlekli sandalyesi teslim ettik. Engelli olmak bir kusur değildir. Hepimiz engelli adayıyız. Bu nedenle toplum olarak engellilere gereken ilgi ve desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co