Bozdağ, Umre yolcularını kutsal topraklara uğurladı

Bozdağ, Umre yolcularını kutsal topraklara uğurladı

Pazarcık ilçesinde, Umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek olan vatandaşları Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ uğurladı. Merkez Ulu Camiisin de gerçekleşen uğurlama merasimini Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ve İlçe Müftüsü Ahmet Sevinç’in katılımıyla başladı.

Pazarcık Belediyesinin hazırlamış olduğu Seccade, Tespih ve erkeler için Takke, Umre vazifelerini yerine getirmek üzere Kutsal topraklara yolculuk edecek olan vatandaşlara verildi. 17 Erkek, 18 kadın toplam 35 Umre yolcusu 24 günlük Umre vazifesini yerine getirmek üzere yarın sabah saat 09:00’da kutsal topraklara yolculuk edecekler. Kahramanmaraş havaalanından, ilk defa aktarmasız olarak Kutsal topraklara uçacak olan Umre yolcularının sevinçleri görülmeye değerdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ; “Yarın sabah saat 09:00’da Kutsal topraklara, Umreye yolculuk edecek olan Umre kafilesi için düzenlenen uğurlama programına katıldık. Merkez Ulu Camimizde gerçekleşen uğurlama merasimimiz yaptığımız dualarla Umre kafilemize uğurlamış olduk. Böyle mübarek bir günde kutsal topraklara umre ibadetini yerine getirmek için gidiyorsunuz. Umrenizin kabul olmasını, umre esnasında yapacağınız ibadet ve duaların kabul olmasını diliyorum. Hayırlarla gidip hayırlarla dönmenizi niyaz ediyorum. Pazarcık’ımıza, özellikle milletimize, devletimize ve ülkemize dua edin. Önemli bir süreçten geçiyoruz. İnşallah dualarınızı Cenab-ı Allah kabul buyurur.

Yolunuz açık olsun” dedi.

Son olarak Başkan Bozdağ, Kutsal topraklara gidecek olan Umre yolcusu kafilesiyle tek tek selamlaşarak uğurladı.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co