Bozdağ; “Pazarcık tarih yazdı”

Bozdağ; “Pazarcık tarih yazdı”

16 Nisan’da yapılan anayasa değişikliği halk oylamasında, Pazarcık 20 binin üzerinde rekor bir oyla Evet dedi. Sandıkların açılmasının ardından Pazarcık Evet Seçim Koordinasyon Merkezinde, İçişleri Komisyonu Başkanı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ve Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Ganidağlı ile birlikte sonuçları takip ederek, Pazarcık’ta seçim sonuçlarının (%52,82) oranında Evet çıkmasının ardından vatandaşlar ile birlikte büyük mutluluk yaşadılar.

Pazarcık’ın Tarih yazdığına değinen Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ yaptığı açıklama da; “Pazarcık’ta oldukça yüksek katılımlı bir referandum geçirdik. Ben öncelikle milli iradenin sandığa tecellisi konusunda rekor katılım sağlayan tüm Pazarcıklı hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Pazarcık 20 binin üstünde (%52,82) bir Evet ile halkımız her zaman olduğu gibi bugün de kararını net bir şekilde sergilemiş ve Devletine olan bağlılığını, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan inancını bir kez daha göstermiştir. %52.82 Evet ile bir rekor kıran vefakâr, cefakâr, her şeyin en iyisine layık değerli Pazarcık halkımıza, sivil toplum örgütlerimize, muhtarlarımıza, meclis üyelerimize, Pazarcık AK Parti İlçe Başkanımız ve teşkilatlarımıza, MHP İlçe Başkanımız ve teşkilatına seçim boyunca canla başla çalışan ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Ülkemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç ise; Zor bir süreci milletimi ile birlikte atlattık. Gerek Türkiye, gerek Kahramanmaraş, gerekse Pazarcık’ta her şey Evet yönünde seyir etti. Allah sizlerden razı olsun, sizler bir kere daha Kahramanmaraş’ta %73,96 Pazarcık’ta da %52,82 oranda Evet çıkararak velayetinizi, sağduyunuzu, kararlığınızı sandıkta gösterdiniz. Ben bu vesile ile başta Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanımız olmak üzere sivil toplum örgütlerimize, muhtarlarımıza, meclis üyelerimize, Ak Parti İlçe teşkilatımıza, Mhp İlçe teşkilatımıza seçim boyunca canla başla çalışan ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co