“Böyle çöpçülüğü bende yaparım !”

“Böyle çöpçülüğü bende yaparım !”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi temizlikte çağı yakaladı !..

“Böyle çöpçülüğü bende yaparım !”

 

KAHRAMANMARAŞ- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sokakların süpürülmesi için tasarlanan “Fil’ler” adı verilen yeni temizlik makinalarını işe başlatması üzerine bunları gören vatandaşlar:” Böyle çöpçülüğü bende yaparım,” ne var ki demeye başladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne ait elle kumandalı akülü mobil temizlik makineleri ana cadde üzerinde temizlik hizmeti vermeye başlaması üzerine, elektrik süpürgesi mantığı ile yapılan makineleri gören vatandaş: “Böyle temizlik görevlisi olmaya ne var, Merhum Kemal Sunal’ın çöpçüler kralı filmindeki gibi çöpçülük yapsınlar da görelim bunu bende yaparım,” demeye başladılar..

akü (6)

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi halka hizmet adına her geçen gün araç parkını genişletmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü hizmetleri kapsamında kullanılacak olan ve fil diye tabir edilen beş adet Elle Kumandalı Akülü Mobil Temizlik Makinesi araç parkına katıldı.

Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan beş adet Elle Kumandalı Akülü Mobil Temizlik makinesi; yüzde 100 elektrikli, sessiz,  çevreye duyarlı olup Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan ana arterlerin süpürülmesi/temizlenmesi çalışmalarında kullanılıyor. Yüzde 100 şarj ile 8 saat aralıksız çalışma süresi, 10 ila 20 cm yüksekliğinde bulunan kaldırımlara inip çıkabilme, çevre duyarlı toz çıkışını önleyen filtreleme sistemi, sessiz çalışma gibi özelliklere sahiptir.

Emekli çöpçülerle, diğer belediye çalışanlarını kıskandıran yeni araçları kullananlar çok şanslı, hatta takım elbiseli kıravatlı bile bu işi yapa bileceğini söyleyen uzmanlar.. çağdaş bir cihaz olduğunu ifade ettiler..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “ Çağımız elektronik çağı bizde bu bağlamda belediyemiz temizlik görevlilerini dünya standartları üzerine çıkardı, hanım bacılarımızın evi temizlediği gibi sokaklarımızı süpürecekler hayırlı olsun,” dedi.

İlçe ve diğer belediyelerde çalışan çöpçüler ise:” Büyükşehir deki meslektaşlarını kıskanmaya başladılar, böyle çöpçülük babam bile yapar ne var ki ? demeye başladılar bile..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co