Boş işler bunlar !

Boş işler bunlar !

Yaşadığım bir olayı anlatarak konuya girmek istiyorum : ABD’li bir zengin “ ismi bizde” Almanya da bir fuar gezisinde , açılış için kapıda yakalarına kokart takan kıza aşık oluyor bir görüşte.. yıldırım aşk mı ? dersiniz ne derseniz !..

Fuarı bırak kıza bak: diyerek kızın peşine düşüyor ve sonuçta altından girip üstünden çıkıp evleniyorlar..

Kız bizim kızımız, Türk ve Müslüman

ABD eniştemiz diyor ki : Ben Hıristiyan ım dinine karışmam, ben kiliseye sen camiye diyor evilik yapılıyor..

ABD enişet diyor ki : Sizde ibadet yok mu? Ben kiliseye gidiyorum sen hiçbir şey yapmıyorsun ?

Bizim kız: varda ben bilmiyorum ?

ABD enişte : Kitabı yok mu ? diyor..

Bizim kız : var deyince, enişte: Ara Türkiye’yi kitap göndersinler diyor..

Türkiye den kitap gidiyor, bizim kız : Her Türk vatandaşı gibi kitabı alıp kütüphaneye koyuyor ve bir gün açıp bakmıyor..

Eniştemiz kızıyor: Bak ben senin dinine karışmıyorum, ama bu kitapları oku ve ibadet yap ben dinsiz insanı sevmem diyor..

Sonra : kız da bir numara yok, bu kitapların İngilizcesi, Almancası var mı ? diyorlar telefon açılıyor.. İstanbul dan Hakikat Kitap Evinden İngilizce kitap temin ederek gönderiyoruz..

Bizim kız her zaman ki gibi okumuyor ama enişte okuyarak ona dinletmeye başlıyor..

Namaz kılacaksın ! ibadet edeceksin ! diye zorluyor.. kendi de her hafta sonu kiliseye gidiyor..

Bizim kız namaz kılmasını bilmiyorum demesi üzerine: Enişte İngilizce ve Arapça öğrenerek kıza namaz kılmayı öğretmeye çalışırken, kendisi Müslüman oluyor..

Bizim ABD enişte Müslüman oldu, ismini değiştirdi, Çocuklarına Müslüman ismini koydu, bir aşkı uğruna doğru yolu bulurken çocuklarını gerçek bir Müslüman olarak yetiştiriyor.. Allah hidayeti ABD de bile veriyor da.. da..

Ya Türkiye de durum !

2014 verilerine göre : Türkiye de 99 bin 355 adet dernek var ,450 civarında da kamu yararına çalışan dernek var..Meslek odaları, siyasi partiler hariç..

Kahramanmaraş’ta ise 1020 civarında faal olan derneğimiz var..

1933 Ezanı yasaklıyoruz, Kur’an-ı kerimi toplayıp yakıyoruz !..

24 Temmuz 1950’ya kadar bu ülkede Allah denmesi yasak !.. da kiliseye de gitmiyoruz ?

1960-1982 arası 22 yıl geçen burhanlı dönem !

31 Ekim 1989 da Merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal köşke çıkması ile Türkiye de karanlık bir dönem 28 Şubat süreci..ve 2002 Ak Parti hükümetine kadar !…

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bugüne kadar, aklınıza gele bilecek her konuda dernek kuruldu ama : Kur’an-ı kerim okutma derneği, İyi insan yetiştirme derneği kurulmadı.

Her alanda özel kurslar açıldı ama Kur’an kursu asla açılmadı.

Okullarımızda: Okul spor kolu derneği, okul derneği var, ama Kur’an-ı kerim okutma derneği yok..

Kurumların: Spor dernekleri var ama : Allah diyecekleri Kur’an-ı Kerim dernekleri yok..

Çocuklarımız : kışın oku, hafta sonu kursu, Dershane, özel ders ile geçirdiğimiz bir dönem sonra yaz tatilinde ise : Futbol, yüzme, atıcılık, dans , bale kursları ile bir yaz tatilini bitirerek bir sonraki yıla 15 Eylül de merhaba diyoruz..

Kahramanmaraş ilinde 247 bin ilköğretime giden yavrumuz var, bunlardan sadece 5 bin camilerdeki kur’an kursuna gide biliyor..

Haydi : 5 bin de vakıf ve dernek özel kurslara gitsin il genelinde toplam 10 bin çocuk dinini öğreniyor ya geriye kalan 237 bin çocuk ne olacak ?

İşte bunlardan biri bir ABD’li düşerse belki bir Müslüman daha kazana biliriz..

Ben oğlumu İmam Hatip Lisesine gönderdim: İmam olsun diye göndermedim, sadece dinini öğrensin, vatana millete faydalı bir insan olsun diye gönderdim, hedefimizde Üniversite var , yüksek lisans var, doktora var..

Ama burada iş Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet işleri Başkanlığına düşüyor , 1985 de olduğu gibi camii hocaları okullarda kur’an-ı kerim dersine girmeli, çocuklara mutlaka dinini öğretmeliler..

Dinsiz toplum olamaz, Son din İslam İslam dini herkese öğretilmesi gerekir..

Biz dinini göretelim, isterse yaşar – istemezse yaşamaz o kendinin bileceği bir iş

Sözün sonu: boş işler için 99 bin dernek kuran Türkiye bir de Allah için dernek kurmalı ve yavrularımızla ilgilenmelidir.. yoksa geleceğimiz çok kara olacaktır..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co