Bölgesel Engelliler Yüzme Yarışması yapıldı

Bölgesel Engelliler Yüzme Yarışması yapıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonuyla Bölgesel Engelliler Yüzme Yarışması yapıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nce 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen çeşitli etkinlikler kapsamında Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen yarışmalara Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay ve Adana’dan olmak üzere 100’ün üzerinde sporcu katıldı.

12 Şubat Stadyumu yanındaki Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen programda il dışından gelen misafirler Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler Mehter Takımı tarafından davul-zurna eşliğinde karşılandı.

Bölgesel Engelliler Yüzme Yarışması yapıldı (5)

Açılış seremonisinin ardından açılış konuşmalarında kürsüye ilk olarak gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı oldu.

Ali İhsan Kabakcı yaptığı konuşmada, sporun ve sporcunun gelişimi adına her türlü hizmeti sunmaya çalıştıklarını engelliler ve yüzme dalında da imkanlar dahilinde engelli vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Daha sonra kürsüye Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya geldi.

Genel Sekreter Çetinkaya, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un selamlarını ileterek başladığını konuşmasında 2014 yılında Kahramanmaraş Büyükşehir olmasının ardından hemen Engelliler Şube Müdürlüğü’nün kurulduğunu ve o günden beri de engelsiz bir Kahramanmaraş için gayret ettiklerini söyledi.

Bölgesel Engelliler Yüzme Yarışması yapıldı (3)

Açılış konuşmalarının ardından şehir dışından gelen misafirlere çiçekler takdim edilirken, şehir dışından gelen misafirler ise engellilere yaptıkları hizmet ve desteklerinden dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam’a plaket takdim ederek teşekkür ettiler.

Açılış konuşmalarının ve plaket töreninin ardından yarışlar başladı ve yüzme yarışmalarına katılan bütün sporculara birer madalya ve katılım belgeleri takdim edildi.

Bölgesel Engelliler Yüzme Yarışması yapıldı (2)





Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co