Bölge Birincilerimize teşekkür

Bölge Birincilerimize teşekkür

Bölge Birincilerimize teşekkür

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş il Müftüsü Muhammed Gevher , “Şanlıurfa da yapılan bölge yarışmasında birinci olan Kahramanmaraşlı Bekir Büyükkurt’u makamında kabul ederek çeşitli hediyeler verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığının, Kur’an Kurslarına ilgi ve katılımı artırmak, Kur’an-ı Kerim-i güzel okumaya teşvik yarışmaları kapsamında , Şanlıurfa da  Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Bölge yarışması düzenlendi.

bolge (3)

Diyanet İşleri Başkanlığının, Kur’an Kurslarına ilgi ve katılımı artırmak, Kur’an-ı Kerim-i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla Kuran Kurslarında okuyan kız ve erkek öğrenciler arasındaki Bölge yarışması Şanlıurfa’da yapıldı. Kahramanmaraş’tan katılan 8. Sınıf öğrencisi Bekir Büyükkurt birinci oldu.

Şanlıurfa,  Mehmet Demircioğlu Camiinde düzenlen yarışmaya bölge illeri Adana, Osmaniye,  Hatay, Maraş, Kilis, Gaziantep, Adıyaman ve Şanlıurfa’dan 8 erkek ve 7 kız öğrenci katıldı.
Tekirdağ Eğitim Merkezi Eğitim Görevlileri Abdullah Boz, Mehmet Coşkun  ve Malatya Yeşilyurt Vaizi Zöhre Ağırbaş tarafından gerçekleştirilen yarışmada Kızlarda Gaziantep’ten Betül Temizer, erkelerde Maraş’tan Bekir Büyükkurt birinci oldu.

Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher, Zekeriya Tanrıverdi Kuran Kursu öğrencisi Bekir Büyükkurt’u makamında kabül etti başarısından dolayı kutladı. Ziyarette Kuran Kursu öğreticisi Nuh Arıkmert’te hazır bulundu.

Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher burada öğrenciye kibirlenmemesini yönünde bir de öğüt verdi, moralini yüksek tutmasını istedi. Gevher, “üç yıldan bu yana hafızlık ve Kuranı güzel okuma dalında Türkiye 1 ve 2. liğini aldık. Bu yılda Urfa’da yapılan bölge finalinde Bekir yavrumuz bölge birincisi oldu. Finale gideceğine yürekten inanıyoruz, güveniyoruz. Önemli olan kibirlenmemek, morali yüksek tutmaktır.”

Bölge 1.si olan Bekir Büyükkurt, 14 Mayıs Ankara elemelerinden sonra, Kütahya’da yapılacak olan Türkiye finaline hazırlanıyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co