Bizi MHP ve CHP Kapısına Göndermeyin !”

Bizi MHP ve CHP Kapısına Göndermeyin !”

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu,

Bizi MHP ve CHP Kapısına Göndermeyin !”

İSTANBUL/  Başbakan Ahmet Davutoğlu , dün İstanbul da “İstanbul, Balkanların, Asya’nın, Avrupa’nın, Afrika’nın kıtaların düğüm noktasıdır. İstanbul, Türkiye’nin hülasasıdır, 1 Kasım da bizi CHP ve MHP kapısına göndermeyin, ” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Birileri bu meydanda toplanan bu kardeşlerimizi, Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Sünni, Alevi diye ayrıştırma, bölme hesapları yapabilir. Ancak burada İstanbullular olarak bulunuyoruz. İstanbullular olarak biriz, beraberiz, iriyiz, diriyiz” dedi.

Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından “Sen Ben Yok Türkiye Var, Yenikapı’da Birlik Var, Kardeşlik Var” sloganıyla Yenikapı Meydanı’nda düzenlenen mitinge helikopterle geldi.

Başbakan Davutoğlu’nun geldiği anonsu yapılınca, vatandaşlar Türk bayrakları ve parti flamalarını sallayarak, Davutoğlu’nu selamladı. Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, yürüyerek geldikleri platformda vatandaşlar tarafından sevgi gösterisiyle karşılandı. Bu esnada Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu da vatandaşları selamladı. Davutoğlu, konuşmasına başlamadan önce alanda vatandaşlar tarafından büyük bir Türk bayrağı açıldı.

Konuşmasında, “Haydi Bismillah” diyerek başlayan Davutoğlu, alana toplananları sevgiyle muhabbetle selamladığını söyledi.

“Efendimizin fetihle müjdelediği bu mübarek şehri, bu şehrin her bir köşesini, her bir insanını muhabbetle ve yürekten selamlıyorum” diyen Davutoğlu, Hazreti Yuşa’dan başlayarak, Eyüp Sultan’ı, Aziz Mahmud Hüdayi’yi, Yahya Efendi ve bütün  manevi önderleri saygıyla selamladığını ifade etti.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, fetih ordularını, Fatih Sultan Mehmet’i, Yavuz Sultan Selim’i, Kanuni Sultan Süleyman’ı, Abdülhamid Han’ı, Mimar Sinan’ı selamladığını anlattı.

İstanbul’un ilçelerine selam yollayan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

başbakan1

“Gençlerimizin omuzunda yükselen al bayrağı selamlıyorum. İstanbul’un taşını toprağını selamlıyorum. Rüzgar demeden, soğuk demeden bu meydanı dolduran yüzbinlerce kardeşimi yürekten selamlıyorum. İstanbul’un ruhuna, tarihine, şühedasına insanına selam olsun. Bu İstanbul, ‘Geldikleri gibi gidecekler’ diyen Gazi Mustafa Kemal’in, bu İstanbul demokrasiyi ayağa kaldıran Adnan Menderes’in, bu İstanbul Türkiye’yi dünyaya açan Turgut Özal’ın, bu İstanbul milli davayı omuzlayan Necmettin Erbakan Hocamızın ve bu İstanbul İstanbul’a aşık Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şehridir. İstanbul’u bize Hazreti Peygamberimiz müjdeledi. İstanbul, bize Fatih Sultan Mehmet Han’ın mirası oldu. ‘Bu şarkı burada bitmez’ diyen Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Cumhurbaşkanımız şarkısını İstanbul’da söyledi.”

“AK Parti hareketinin tohumu İstanbul’da atıldı”

AK Parti hareketinin tohumunun İstanbul’da atıldığını ifade eden Davutoğlu, kentin Türkiye’nin özeti olduğunu vurguladı.

Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’un Türkiye’nin kalbi ve yüreği olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“İstanbul, Balkanların, Asya’nın, Avrupa’nın, Afrika’nın kıtaların düğüm noktasıdır. İstanbul, Türkiye’nin hülasasıdır. Anadolu’nun, Rumeli’nin her bir köşesi bugün bu meydanda. Sivas burada, Kastamonu burada, Malatya burada, Trabzon burada, Konya, Diyarbakır, Mardin, velhasıl Türkiye’nin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi burada. Akdeniz burada. Karadeniz, Fırat ve Dicle, Sakarya, Meriç hepsi burada. İşte bugün bütün Türkiye burada, bu meydanda. Birileri bu meydanda toplanan bu kardeşlerimizi, Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Sünni, Alevi diye ayrıştırma, bölme hesapları yapabilir. Ancak burada İstanbullular olarak bulunuyoruz. İstanbullular olarak biriz, beraberiz, iriyiz, diriyiz. İstanbullular bir miyiz? Beraber miyiz? Diri miyiz? İri miyiz? Tek bir yürek miyiz?”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co