Bizde suça ceza yok !..

Bizde suça ceza yok !..

Türkiye de basın takip etmek zorundayı !..

Dünya basın takip etmek zorundayız..

Dünya bize hangi pencereden bakıyor bunu görmek zorundayız..

Önceden biz mahalli köşe yazır idik, sağlosun internet bugün uluslar arası köşe yazarı olduğumuz için bugün Kahramanmaraş’ın dışına çıkıyorum, hatta yurt dışına açılıyorum..

Sabah dünya basın gündemine baktım: Bir televizyon da canlı yayında izdivaç yapmaya çalışan iki eşini öldüren, aflardan çıkan adam dünya basın gündeminde..

Dünya basını bu adamı gündeme taşıyarak: “Türkiye de eşini öldür az bir hapis yat çık , yenisini al!” derken kadınların bir değerinin olmadığını dile getirmişler..

Bizde böyle : Baklava çalana 35 yıl hapis cezası veriz, eşini öldürene ise Rahşan affı ile 4,5 yılda dışarı çıkarız..

Dükkanları yakar , yıkar ! ,araçları yakar, genç kızları attıkları molotoflarla yakarak öldürürler, ama bir ceza vermeyiz..

Polisi köprüden atarak öldürüz bunun da bir cezası yok..

Bir çocuk öğretmenim benim başımı okşadı derse 30 yıl veriz, yada bir kız filan bana laf attı, cinsel tacizde bulundu derse : bu ifade yeterli en az 20 yıl hapis cezası veriz..

İki eşini öldüren kocaya ne veriz ?

Al üçüncü eşinide öldür bu senin hakkın deriz !..

İki eşini öldürdüğünü canlı yayında övünerek anlatarak : 3. Eşimi öldürmeyeceğim artık evlenip mutlu olmak istiyorum diyorsa ne yapacaksın ? elbette hiçbir şey..

Bizde suça ceza yok, suç olma yolunda olana ceza var..

İki kadını öldürüp, evlenmek için TV’ye çıkan adam dünya basınında

İki eşini öldürüp, üçüncüsü için evlilik programına çıkan 62 yaşındaki adam dünya basınında hangi medya kuruluşlarına haber oldu? Türkiye için ne dediler ? mesele burada..

Bekir Doğan bu konuları yazmak sana mı kaldı ? diyecek olanları duyar gibiyim ama mesele ülkemiz: Katıldığı evlilik programında geçmişte işlediği cinayetleri itiraf ederek Türkiye’nin gündemine oturan 62 yaşındaki Sefer Çalınak, uluslararası basınında da ilgisini çekti.

Birçok ajans, gazete ve haber sitesi, Flash TV’de yayımlanan “Ne Çıkarsa Bahtına” isimli evlilik programına katılan Çalınak’ın korkunç itiraflarını sayfalarına taşırken; söz konusu yayın organlarında şu başlıklar atıldı:

REUTERS: İki eski sevgilisini öldüren adam, TV şovunda yenisini arıyor

GUARDIAN: Türk’ün evlilik programındaki itirafı seyircileri şoke etti

DAILY MAIL: Türk evlilik programına katılan aday, eski karısını ve sevgilisini öldürdüğünü itiraf edince, stüdyoyu terk etmesi istendi

HUFFINGTON POST: Evlilik programına katılan Sefer Çalınak, iki kadını öldürdü, şimdi de yeni aşk arıyor

USA TODAY: Evlilik programına katılan adam, ilk eşini ve sevgilisini öldürdüğünü açıkladı

ARUTZ SHEVA: Eşlerini öldüren Türk, televizyonda kendine yeni hayat arkadaşı  arıyor

UPI: Evlilik programında eşini ve sevgilisini öldürdüğünü itiraf eden adam

İspanyollar da şaşkın

Çalınak’ın itirafları İspanyol basınında da yankı buldu. İspanyol EFE ajansı tarafından geçilen haber kısa süre içinde ülkenin önde gelen televizyon ve gazetelerinde geniş şekilde yer almaya başladı.

Türkiye’deki af sistemini eleştiren gazeteler Çalınak’ın ilk eşini öldürmekten 4,5 yıl ikinci eşini öldürmekten ise altı yıl hapis cezası aldıktan sonra aftan yararlanıp dışarıya çıktığına dikkat çekti. Bu kişinin programda kendisini “kader kurbanı“ olarak da tarif ettiğini belirten gazeteler, Türkiye’deki aile içi şiddete verilen cezaların hafifliğinden şikayet etti. Gazetelerin okuyucu köşelerine akın eden İspanyollar ise Türkiye’deki adli sistemi protesto ederek bu kişinin nasıl serbest kalabileceğini sorguladı. Gazeteler başlıklarında “Türkiye’de iki eşini öldürdükten sonra televizyonda yeni eş arayan Türk… Aile içi şiddetin böylesine ilk defa tanık oluyoruz. İki karısını öldürdü, üçüncüsünü televizyon programında aramaya başladı” gibi ifadeler kullandı.

İngiltere de Almanya da , ABD de basın tamamında yer alan haberde Türk adalet sistemi eleştirildi ve iki kişiyi öldüren bir insan nasıl böyle serbest kala bileceği vurgulandı..

Maalesef bizde suça ceza yok..

Suç işlemeye meyilli veya bir iftaraya maruz kalırsan cezası çok..

Kanun yapan TBMM bir gün bu gerçekleri görür diye bekliyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co