Biz ne zaman devlet olacağız ?..

Biz ne zaman devlet olacağız ?..

Biz ne zaman devlet olacağız ?..

İçinizi karartmak istemem: ama biz daha devletle – hükümet – siyaset kavramını bile ayırt etmekten aciziz!.. bir türlü devlet olamıyoruz.!

Türkiye de siyaset var, hükümet var, ana muhalefet partisi var, Meclis de siyasi partilerimiz var, Meclis dışında 100 ‘e yakın siyasi partimiz var ama Türkiye de olmayan tek şey ise devlettir..

Türkiye ne zaman devlet olacak ?

Şanlıurfa – Suruç ‘ da meydana gelen hain saldırı sonrasında : Terörü bahane edenler terör estirdi.. Peki devlet nerede ? vatandaşın kamyonunu traktörünü yaktılar..!

Hükümet var, Başbakan var, Siyasi Partiler var, ama devlet yok , ben devletimi istiyorum..

12 Eylül 1980’de yapılan yönetime el koyma olayı ile son bulan terör olayı, 1985 yılı sonrasında , Güneydoğu da derin devlet eli ile yeniden başlamış, AB ve ABD desteği ile bugüne kadar gelmiştir..

ABD çekiç gücünün silah ve maddi destek sağladığı çocuk büyüdü..

Bir PKK’mız, bir PYD , bir Hizbullahımız, birde küçük çaplı terör örgütlerimiz vardı, yıllardır mücadele ediyorduk. Şimdi ise karşımıza yine batı destekli IŞID diye BM gibi terör örgütü çıkardılar..

IŞID içinde her milletten insan var.. birleşmiş milletler gibi..

Bu konular ayrı konular..

Biz ne zaman devlet olacağız ? mesele burada..

Avustralyalı militan , kalkıp geliyor burada kan döküyor sonra geberiyor , biz ise onun cenazesinin memlekete götürülmesinde kahraman gibi gösterilmesine göz yumuyoruz, Antalya da ve Diyarbakır da tören yapılıyor görmüyoruz.. uçakla memleketine gönderilmesine müsaade ediyoruz, üstelik Suriye den gelen leşi  için..

İsrail: Polis ve askere taş atan’a 20 yıl hapis cezası getirdi..

ABD ve AB de ise bunun karşılığı  : bir kurşun ! hapis cezası bile yok..

Bizde: Polis ve askeri döve bilirsin..bunun için vardır..(!..)

Canın sıkılırsa !.. Polis ve Askeri vura bilirsin !..

Gösteri olsun diye: Polis karakoluna silahlı saldırı yapabilirsin

Gazi Polis Merkezine silahlı saldırı ! ki gibi dün oldu..

İstanbul da iki polis yaralandı.. Peki cezası , vatandaş’a ceza verilmez, polis ölmek için vardır..(!) asker ölmek için vardır.. (!) ..

Biz ne zaman devlet olacağız?

Devletin kırmızı çizgileri ne zaman çizilecek ?

Böyle devlet olmaz !

Türkiye Cumhuriyeti artık devlet olmalı !

“Sabrımızı zorlamayın” demekle iş olmuyor, gerekirse Suriye de girip, yakıp yıkmalıyız, askerimiz şehit olmaz mı ? olur, Adıyaman’ da dün olmadı mı ? ne var Suriye de de olsun ama terörün kökü kazınsın ?.. Dünya Türkiye de devlet var desin !

Büyük devlet olmanın bedeli vardır. Bu bedeli ödemeye göze alamayan lider veya başbakan ile bu ülke bir yere gidemez !..

Geçen ay Almanya ‘ya gittik: Devletin kırmızı çizgileri var, bu çizgileri aşamazsın !.. veya niye böyle diye sorgulayamazsın !.. bizde ki gibi terörü bahane ederek ülkeyi yakıp yıkamazsın? Bütün bunları yapmaya kalkarsan cezası bir kurşun olur ! bunu da herkes biliyor, devletin kırmızı çizgisinden uzak duruyor..

ABD’ye 11 Eylül saldırısı oldu 3500 kişi resmi rakamlara göre öldü..

Gazetelerde, televizyonlarda, internette bir tane ceset resmi gördürünüz mü ?.. ABD Veyatnama girdi.. resmi verilere göre 100 binin üzerinde askeri öldü.. bir tek ceset resmini göre bildiniz mi ?

ABD , AB ülkelerinde devlet var, kanun var, Anayasa var, hepsinden önemlisi yaşayan bir bölge mahkemesi var, hakimi var savcısı var.. Devlet işleri ayrı, hükümetin yapacağı işler ayrı – devlet hükümette karışmaz, hükümet devlette karışmaz.. bir düzen var..

Biz ne zaman devlet olacağız? Mesele ise burada..

“Sabrımızı test etmeyin !”  ettik ne olacak ? Reyhanlı da 54 vatandaşınızı öldürdük, Suruç’ta 32 vatandaşınızı öldürdük !, yarın başka yerde 100’lerce vatandaşınızı öldürüp yine eylem yaparız ! var mı diyeceğiniz ? var mı ? sizi test ediyoruz !..

Var : “Türkiye Cumhuriyetinin kudretini kimse denemeye kalmasın, bizi dest edemezsiniz, !” sonuç sonuç…yine kan yine göz yaşı..

Türkiye de polis, mahkeme, hakim, savcı, asker: “Vatanını seven, kanun ve kurallara uyan, vatandaşı cezalandırmak için vardır..

Yıllardır: Hainlerin kullandığı elektrik parasını ödeyen, vergisini veren vatandaş , şimdi de kayıp kaçak su parasını ödeme cezasına çarptırıldı.. işte devlet bu !..

Ülkemizi terörü bahane ederek, yakan yıkan, polise silahlı saldırı yapan, Gazi Polis Merkezini tarayanlar için, iki polisimiz yaralayan hainler için yoktur..

Böyle devlet düzeni olmaz !. Devletin kırmızı çizgisi olmalıdır..

Suç işleyen cezasını mutlaka çekmelidir..

Ceza vermek: 5 yıldızlı otel gibi cezaevinde yatmak olmamalı, mahkumlar maden ocakların da çalışmalı üretip yemelidir.

Devlette karşı gelenin cezası da ölüm olmalıdır.. bunun için biz devletimizi istiyoruz, devletimizin kırmızı çizgisi olmalıdır..

Gerektiğinde bir vatandaşı için : bin askerini polisini şehit etmeyi göze alan bir devletimiz olmalıdır.. biz Türkiye Cumhuriyeti Devletini istiyoruz..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co