Biz Müslüman’ız !

Biz Müslüman’ız !

Biz Müslüman’ız !

Önceki günde yazmıştım: atalarımız ne demiş ? ,” Ayıdan post – gavurdan dost olmaz!” peki biz ne yapacağız,herkesle düşman mı ? olacağız elbette değil, ama arkadaşlığımıza ve dostluğumuza bir sınır koyacağız..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti : yerli uçağını, otomobilini, füzesini, tankını, topunu, gemisini, uzay aracını uydularını yapacak dünyaya satacak , bu konuda hükümet özel sektörün önünü açmak değil sonuna kadar destek vermelidir..

ABD dış işleri bakanı Kerry:” PYD terör örgütü değil bizim mütefikimiz silah ve gıda yardımı yapıyoruz,” diyor..

PYD- Suriye deki PKK kardeşi !

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dost ve müttefik ülkelerin terör örgütü konusunda bir karar vermesi gerektiğini belirterek, “DAEŞ ile mücadelede ve Suriye’de ortak ülkeler olarak biz miyiz yoksa oradaki terör örgütleri mi?” bizler saflarımızı net belli etmeliyiz diyor..

Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de mevkidaşı Peter Szijjarto ile yaptığı ortak basın toplantısında : bir çok konuya açıklık getirdi..

Bakan Çavuşoğlu, ABD’nin PYD’yi terör örgütü olarak kabul etmemesine ilişkin soru üzerine, bu yöntemle terörle mücadele edilemeyeceğini vurguladı. DAEŞ’in Türkiye’ye göre de Amerika’ya göre de Avrupa Birliği’ne göre de terör örgütü olduğunun altını çizen Çavuşoğlu,:

“Şimdi DAEŞ kötü çünkü radikal ama PYD, PKK daha iyi çünkü Marksist, Leninist. Yani onlara göre seküler. Böyle bir anlayış olur mu? O da terör örgütü, bu da terör örgütü. Birisi daha iyi diyemezsiniz. Avrupa’da bazı sol partiler PKK ile aynı ideolojiyi paylaştığı için onu terör örgütü listesinden çıkarmaya çalışıyor. Böyle terörle mücadele olur mu? Bana dokunmayan terör örgütü bin yaşasın anlayışı var. PYD’nin şimdi bana zararı yok, o iyidir, işbirliği yapabiliriz onunla. Ama yarın o yılan gelir sizi de sokar. Terör örgütüne destek veren birçok ülke o terör örgütleri tarafından vurulmuştur.

“Kerry’ye defalarca anlattım”

ABD’nin bir karar vermesi lazım, ortak olarak bizi mi seçiyor, terör örgütlerini mi seçiyor. Biz Amerikalılara, dostlarımıza Biden’a da çok açık bir şekilde PKK ile PYD’nin nasıl iç içe olduğunu verdik belgeleriyle. Kerry’ye defalarca bunu anlattım. Tepkimizi, McGurk orada Polat Can diye Kandil’den gelen PKK teröristle bir araya geldiği zaman da söyledik. PYD’nin içinde PKK’lıların nasıl yer aldığını, yönetimde nasıl olduğunu resimleriyle, isimleriyle verdik. Şimdi siz bir tane terör örgütünü terör listesine alıyorsunuz, onunla beraber olan ve başka bir yapılanma içinde olan terör örgütünü terör örgütü olarak görmüyorsunuz. Buna en hafif tabirle saflık mı diyelim, başka ne diyelim ama bu kabul edilemez.”

PYD’yi bölgedeki tüm ülkeler terör örgütü olarak görürken bazı ülkelerin terör örgütü olarak görmüyoruz demesinin akılcı bir yaklaşım olmadığını dile getiren Bakan Çavuşoğlu, “O yüzden dost ve müttefiklerimizin de bir karar vermesi lazım. DAEŞ ile mücadelede ve Suriye’de ortak ülkeler olarak biz miyiz yoksa oradaki terör örgütleri mi” diye konuştu.

15 gün önce Diyarbakır Spor salonunda PKK ele geçirilen silahlar sergilendi. Bu silahların bir çoğu devlet olarak bizde bile yok..

AB ülkeleri ve Rusya : PKK nakliye uçakları ile havadan yardım atıyor.. içinde , konserve yiyecekler, her türlü silah var..

Tıpbi malzemeden silaha kadar her türlü yardımın geldiği terör örgütüne bu silahları gönderen ülkelere biz dost kardeş ülke diyemeyiz..

Biz önce şunu kabul edelim: Türkiye Cumhuriyeti Devleti Müslüman bir ülke ve Nüfusunun yüzde 99 Müslüman..

O halde bizim kardeş ülkelerimiz Müslüman ülkeler olmalı, İslam Ordusu kurulmalıdır..

Yani : NATO gibi bir İslam ülkesi ordusu kurulmalıdır..

İslam Ülkeleri Orduları Başkomutanı olmalıdır..

NATO gibi çalışmalıdır..

Bir İslam ülkesine : müdahale olması halinde ortak ordu devreye girmelidir.. İslam ülkeleri bu orduya asker ve silah –para vermelidir..

Eğer böyle bir ordumuz 15 yıl önce kurulsa bugün Irak bir bütün olarak devletliği devam ederdi.. Libya devam ederdi.. Suriye bu hale gelmezdi..

Müslüman ülkelerin artık uyanması gerekiyor ve birlik olma zamanıdır..

Suriyede Türkmen ve Arap Kardeşlerimiz Rus uçakları öldürüyor bir şey yapamıyoruz böyle bir rezalet olamaz !

İslam Ülkeleri acilen İslam Ordusunu kurmalı ve Suriye ye girmelidir..

Dış işleri bakanımızın basın topluntusu notlarını, ABD ve AB – Rusyanın yaptıklarını görüyorsunuz yapacak başka bir şey var mı ?

Hayırlı günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co