Biz kırk kişiyiz bir birimizi biliriz !..

Biz kırk kişiyiz bir birimizi biliriz !..

Biz kırk kişiyiz bir birimizi biliriz !..

Bugün size insan manzaraları vereceğim.

Hani sözde uyanık, akıllı kişiler: bizlerse “aptalız “ onlara göre !

Her olayda zeytin yağı gibi suyun yüzüne çıkan tipler !

İlk sözleri şudur: “Ben böyle diyorum böyle olacak !”

Bende senin söylediğini kabul etmiyorum- diye söylediğiniz zaman, “insanların tepkisini alırsın, yanlış yapıyorsun ! “ diyerek Selahattin Demirtaş gibi tehditleri savurmaya başlar..

Bencil ve egoist – at gözlüğü ile hayata bakan insan tipleri

Elinde cep telefonu facebook da sürekli gezinerek ona buna laf yetiştiren tipler..

Sürekli : bilgisayar da internette gezinerek boşa vakit öldüren insanlarımız..

Bilgisayar oyun bağımlılığı ve buna bağla hasta olduğunu bilmeyen insanlarımız..

Bilgisayara da  Facebook da gördüğü yalan yanlış bilgilerle : sürekli başkalarını eleştiren insanlarımız ki , bunlar başkasına iftira ederek her gün günah kazanıyorlar.. hep kendisi ve o yalan bilgiler doğrudur.. onun için başka doğru yoktur.. yalanları bildiği halde bir süre sonra kendisinin de doğrusu oluyor..

Hani bir söz var ya : biz kırk kişiyiz bir birimizi biliriz !.. bir de böyle tipler var ki , birine bir söz mü söyleyecek..hemen başkalarını kullanıyor..

Karşıdaki kişiye : hakaret edecekse,  söze şöyle başlıyor: “ Aslında Bekir iyi arkadaş da onun için filanlar şöyle ,” söylediler.. ben inanmıyorum da herkes öyle diyor..

Benim için fark etmezde , ben onu hep uyardım da onun için Ahmet şeyle dedi: o Bekir var ya hep yanlış yapıyor, o bir cahil insan bizi dinlese çok farklı olur ! “ dedi.. dedi  de benim dostum.. aslında da diye devam ediyor..

Burada örnek de : Kendi aslında söylüyor ama Ahmet’in üzerine atıyor.. ben böyle düşünüyorum diyemiyor.. başkasının azı ile konuşuyor..

Facebook da uyduruk bir isme sayfa açmış, burada birilerine saylıyor, sonra o kişiler onu okumayınca, yakın dostlarını arayarak , böyle bir şeyin olduğunu haber veriyor.. dostları da o kişiyi arasında söylesin diye: bizde sonra o yazıyı okuduğumuz zaman ise kendinin yazdığı ortaya çıkıyor.. ! biz kırk kişiyiz bir birimizi biliriz kimin ne konuştuğunu çok iyi biliriz..

Kendisi uyanık ! bizler aptalız ya hemen bunu yiyeceğiz..buna kargalar bile güler !..

Dün akşam biri aradı: filan kişi için şöyle yazı yazmışlar okudun mu ? diye bana sordu.. bende :  okumadım dedim..

Sonra bana ne ? niye bana söylüyorsun, o kişiyi arayıp da söylesene dediğimde, ya senin bilgin olsun diye aradım dedi..

Bende bir daha beni arama bilgim olmasın , o bilgi eksik kalsın ! diyerek sert çıktım..

Sonra o yazıyı girip okudum.. Facebook da ismi farklı da olsa o yazının o kişinin kaleminden çıktığını gördüm ( o kendini biliyor)

Kendi akıllı, biz aptalız, o yazıyı okuyarak muhatabı kişiyi arayacağız biz kötü olacağız kendi dost olacak böyle uyanıklar da var.. aman dikkat !..

Diğer bir insan tipi: kendi içinde söyleyemediği düşüncesini A şahsı için : şu böyle diyor o öyle diyor diyerek bizi etkisi altında bırakmaya çalışan kişiler var.. kendisi uyanık , bizler salaklarız ya !.. bizi etkisi altında bırakacak tipler.. ama artık bunu da kimse yemiyor..

Kendisi herkesle iyi olacak: diğerleri kötü , kendisi uyanık, bizler aptalız, ya biz kırk kişiyiz bir birimizi çok iyi biliriz, bu numaraları kimse yemez be !..

Çevrenize bakın ! yanınıza dost gibi gelen kişi : Niyazi var ya o şunu yapmış, yada şöyle diyordu..!  Filan işi o yapmış yaaaa !” diyerek hayretini gideri ve senin Niyazi hakkında konuşmanı sağlamak için kırk yalan birden söyler..

O arada boş bulunur:” Niyazi Yaramaz adam” dedinse üzerine de kırk kelimede kendisi ekler, Niyazinin yakın arkadaşının yanına varır, Ahmet , bizim Niyazi için şunu diyor diyerek ballandırarak anlatır.. Ahmet’ de nasıl olsa onu Niyazi yetiştirecektir..

Fitne baz bu tiplere aman dikkat edin !.. aman dikkat !..

Filan müdür var ya !.. var o çok para çaldı, arabayı , bağı nereden aldı, Tekerek yolunda dairesi var onun nereden aldı ? gibi söze başlayarak adamın malını veya benzetmesini sana sayarak seni etkisi altında bırakarak bir iki kelime de azından alınca, senden sonra vardığı ilk kişiye : “az önce Bekir yanındaydım, bizim Müdür Ahmet var ya o çok hırsızlık yapmış adamın elinde belleri var ! “diyerek anlatır..

Böylece kendisi iyi insan, o kişiler kötü insan olur veriyor.. karşı taraf bunu yerse boş yere başkalarına buz ediyor..

Hani bir söz var ya : Dinime söven benden Müslüman olsa bari diye.. bir bakıyorum, internet ortamında, sanal alemde bir yazı yazılmış, sanki Kahramanmaraş’ın Fuat Avnisi, ama isim farklı aslında o yazıyı yazan kişi kullandığı kelimelerinden belli olan kişi ama isim farklı !.. sevgili dostlar:

Facebook da veya İnternet ortamında, sanal medya da insanlar inanılmaz bir birine küfür ve hakaret ediyor, küfür ve hakaret edenlerse kullandıkları sayfa adı uydurma bir isimdir..

Suriye ve ya Irak savaşından alınan bir fotoğraf altına da bin yalan yazarak Türkiye de Güneydoğu da olmuş gibi gösteriyor.. sonra da bu yalanına kendisi de inanıyor, ve herkese yayıyor.. çevresini etkilemeye çalışıyor..

Sözün bittiği yer: Herkes işine baksın, ekmek parası kazanmaya baksın, ülkenin bir başbakanı bakanı, valisi, müdürü, belediye başkanı var onlar ülkemizi yönetsinler bizde işimize bakalım ekmek parasını kazanalım.. kimin ne söylediği kendine , sakın bana dedi kodu ve iftiralarınızı getirmeyin! Diyelim.. işimize bakalım..

Biz kırk kişiyiz bir birimizi biliriz !..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co