Biz Duyuyoruz !

Biz Duyuyoruz !

Devlet erkânı duymamış olamaz!

Dün parkta oturuyoruz, Suriyeli kardeşlerimizle sohbet ediyoruz, bir telefon geldi, telefondaki kişi: “Fitnenin fitili ateşlendi, korkulan oldu, Türkler gösteri yapacakmış çarşıya gelmeyin!” diye…

Sonra olayları takip ettik: Fitne görevini yaptı, Maraşlı gençleri kullanıp geçti… Geçerken de şehrimiz adına kara bir leke sürerek geçip gitti…

Geçen haftaki köşe yazımda: Gazete ve İnternet deki köşemde yazdım, “Aman Dikkat !” diye. Bir Kahramanmaraş’ta olaylar çıksın istiyor.

Biri Kahramanmaraş’ı kan gölüne çevirmek istiyor.

Biz bu filimi 1978’de de gördük!

Kahramanmaraşlı gençlere sesleniyorum: Fitneye pabuç bırakmayın yanlış yapıyorsunuz…

Fitne durmuyor: biri hususi olarak Suriyelileri istemiyoruz, kampanyası yapıyor ve bunu sahnelemek içinde Kahramanmaraşlı gençleri piyon olarak kullanıyor.

Filmin ilk bölümünü dün Pazar günü sahneye koydular. Hem de Sosyal Medya üzerinden Organize olan yaklaşık 500 kişilik genç Suriyelileri istemiyoruz dediler, Suriyeli vatandaşların açtığı iş yerlerine saldırdılar, Suriyeli vatandaşların araçlarına zarar verip yolda gördükleri Suriyelilere saldırdılar. Bu insanlık mı?

Ya aynı konumda biz olsak?

Mübarek Ramazan günü bu yapılan insanlığın neresinde yazılı?

Bunları yapanların oturup bir kere değil bin kere düşünmesi gerekir. Ya biz aynı konumda Suriye de olsak onlar bize böyle yapsalardı? .

Peki, bunu yapanların Beşar Esat ile ne farkı var!

Suriye’den Beşar Esat’ın top ve füzelerinden kaçarak Kahramanmaraş’a gelen Suriyeli Kardeşlerimize yapılan çirkin saldırı ve olayın geleceği 15 gün öncesinden belliydi ve bizim duyduklarımızı bu ilin Valisi, belediye başkanı, Polisi, Jandarması, velhasıl güvenlik kuvvetlerimiz duymamış olamaz.

Belediye başkanlarımız duymamış olamaz, her akşam bir yerde iftar yemeği veriliyor, orada yapılacak konuşmalarla fitnenin önüne geçile bilirdi.

Oysa bu şehirde: aç ve perişan halde barınmaya çalışan Suriyeli Kardeşlerimize bugün yardım elimizi uzatmamız gerekirken onlara dayak atmak hangi dine? Hangi insanlığa sığar? Bunun muhasebesini yapmaları gerekir.

Fitne durmuyor: Kahramanmaraş’ı kan gölüne çevirmek istiyor!

Pazar günü çıkarılan olaylar: Kahramanmaraş tarihine bir kara leke olarak geçmiştir. Bu olaylar bize yakışmadı. İnsanım diyen, Müslüman olan hiçbir kimseye yakışmadı. bu olayları çıkaranları kınıyorum. Fitneyi çıkaranları Allah havale ediyorum.

Kahramanmaraş’ın ismini bir kere daha kara leke ile anılmasına sebep olanları kınıyorum.

Bakın: Suriye de Ehli Sünnet Müslüman dışında hiçbir dine mensup olan kimse öldürülmüyor: Diğer dinlerden olanların, bugüne kadar da burnu bile kanayan olmadı, sadece Müslümanlar öldürülüyor, peki: Bizde ilimize gelen Müslümanları döversek, öldürürsek Beşar Esattan ne farkımız kaldı? Söyler misiniz bana farkımız ne?

Müslümanlar ölmek için mi yaratıldı. Yarın biz aynı konuma düşmeyeceğimizi kim garanti ede bilir?

Bugün Irak, Suriye, Yemen, Libya, Doğu Türkistan da ve Dünyanın hemen her yerinde sadece Müslümanlar öldürülüyor, işkence görüyor.

Bize sığınan aman diyen Kardeşlerimizi dövmek de ne oluyor?

Kahramanmaraş’ta bir fitne ki adım adım yayılıyor.

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç İlçe Kaymakamları, Belediye başkanları, Sivil toplum kuruluşları başkanları ve yönetimleri hemen toplanarak bu fitnenin önüne geçmek için çalışması gerekir. Böyle devam eder giderse daha çok olay çıkaracaklar.

Fitne çıkaranlar Kahramanmaraş’ta kan aksın istiyorlar.

Sokaklar ceset dolsun istiyorlar. Bunu biz duyuyoruz devlet erkânı duymuyorsa bir diyeceğim yok!

Fitnenin önüne geçmek için herkes çaba harcamalı

Bakın: daha önce Hatay, Şanlıurfa ve Gaziantep de denediler tutmadı, Bu illerimizde Arap kökenli vatandaşlarımız çok fazla var, şimdi aynı oyunu Kahramanmaraş’ta oynuyorlar, Kahramanmaraşlı uyan, oyuna gelme fitne çıkaranlar size gülüyor!

Buradan Kahramanmaraşlı anne ve babalara sesleniyorum: “ Sevgili Peygamberimiz (SAV) efendimiz, hadisi şerifte : “Fitne uykudadır, uyandırana lanet olsun” buyurur. ortalıkda bir fitne var, gençleri piyon olarak kullanmak istiyorlar. Bazıları bunu açıktan körüklüyor, çocuklarınıza sahip çıkın fitneden uzak tutun.

(Hiç yazmak istemediğim bir konu: “1978 Maraş’ta fitne çıkaranlar. Bir Sünni Yürük selimde balta ile kesildi, bir saat sonra bir alevi Sakarya da öldürüldü” sonra Maraş olayları )

Düne dönüyorum: “Suriyeliler bir Türk’ü öldürmüş müş ?- Suriyeliler bir kıza tecavüz etmiş miş,  aynı oyun aynı olay 1978 de yaptıklarını tekrar ediyorlar, oyuna gelmeyelim, hepsi yalan ve fitne böyle bir şey yok…

Son söz: Tek suçu Suriyeli olmaları ve olay yerinden aracı ile geçerken, ters çevrilen aracın içindeki 3-5 yaşındaki iki çocuk ve bir kadın ile kocasının tekme tokat dövülmesi, o yavrucukların tekmelenmesi: Kabul edilir bir olay değildir. Bunu bir Müslüman yapamaz, ancak İsrail askeri, Beşar Esat’ın askeri ve Irak daki Işıd örgütü ile Doğu Türkistan daki zalimler yapabilir.

Bu zalimlerin Maraş’ta olduğunu bilmiyordum yazıklar olsun!

Devletin Güvenlik Güçleri ile karşı karşıya gelmeyin!

Aman diyen, bize sığınan Suriyeli kardeşlerimize sahip çıkalım, fitneyi ters köşeye yatırılamı diyorum.

Onlar bizim misafirimiz…

İyi günler.

Bu yazı için bir yorum yazın

“Biz Duyuyoruz !” için 3 cevap

  1. CUMA KARALAR diyor ki:

    DOSLARIM. birkaç gün evvel ılıcadan şehirmerkezine gelirken ılıcanın biraz dışında bir genç bana elkaldırdı durdum aracıma aldım yola çıkdık biraz gitdikden sonra sohbete başladık konu SURİYELİLERDEN açıldı genç sürekli devletimizi suçluyordu bunları vatanımıza almamalıydık diyordu bunlar şöyle insan böyle insan velhasıl sürekli bir suriyeliler düşmanlıgı yapıyordu sınırdan içeri almamalıydık bunları diyordu onların içindeki hata yapanların hatalarını duydugunca bana anlatmaya çalışıyordu artık dayanamadım ona hitaben dedimki sen benim arabanın önüne dinelip el kaldırdıgında benseni ne için arabama aldım tabiki insanlık namına aldım sen hırsızda olabilirdin katilde olabilirdin kaçak da olabilirdin hatta belkide öylesin ben bunları bilmiyorum ben seni çaresizce dagın başında 40 drece sıcagın altında bana el kaldırdın çaresizdin bitkindin seni görüp insanlık namına arabama aldım ben insanlıgımın geregini yerine getirdim sen suçlu biriysen hırsızsan kaçaksan benim ne suçum var ben insanlıgımı yapdım YEEN dedim genç utandı tabiki nedemek istedigimi anladı kendiliginden dediki dayı bizim devletmizde bunlara kucak açarak insanlıgını yapdı bunların içinde kötü niyetli olan varsa DEVLETİMİZİN ne suçu var dedi ama dedi benim konuşdugum çevrem deki insanlar hiç bana bu işin insanlık yönünü anlatmıyorlar dayıcıgım diye anlat dı şimdi bu yürüyüş yapan kardeşlerime soruyorum ayaklanan kardeşlerme soruyorum onlar yani suriyeliler ne kadar kötü olurlarsa olsunlar nerde kaldı bizim insanlıgımız.

  2. Erdal Saatcioğlu diyor ki:

    Suriyelilerin sorunu biraz da ekonomik Bu insanlar Türkiye’nin şehirlerine dağıldı yemeleri içmeleri barınmaları için paraları olmalı veya çalışmaları lazım bunlar olmayınca çarşı pazar cami önü ailece çoluk çocuk dileniyorlar.Allah (C.C.) yardımcıları olsun.

  3. BİLAL BAŞOĞLU diyor ki:

    ,Bekir abicim ellerine kalemine sağlık.Biz KOZAN da 200 suriyeli kardeşimize iftar yemeği verdik.Birileri ülke karışsın istiyor.Yazınız harikaydı.Oradaki idareciler PARELECİMİ yoksa.

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co