Birlik Vakfı Yönetimi basınla buluştu

Birlik Vakfı Yönetimi basınla buluştu

Birlik Vakfı Kahramanmaraş Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Birlik Vakfı binasında basınla tanıştı.

Birlik Vakfı Binasında yapılan Toplantıda Milli Türk Talebe Birliği’nin ve Birlik Vakfı’nın yapmış olduğu çalışmaları anlatan slayt gösterisinden sonra bir açıklama yapan Birlik Vakfı Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Ökkeş Alper Erşahan, “Kahramanmaraş tarih boyunca, milli ve manevi önderler yetiştirmiştir. Memleketimizin manevi direnişçi önderleri arasında Rıdvan Hocaları, Sütçü İmamları ve Mıllış Nurileri kendimize öncüler kabul edeceğimiz gibi, üstad Necip Fazıl Kısakürek, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan, Alaeddin Özdenören ve Ali Kutlay’ın isimleri bizlerin bu çalışmaları yürütürken kendimize referans alacağımız isimler arasında yer alacaktır” dedi.

DSCF1358

Erşahan, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Sayın Yönetim Kurulu Üyelerimiz, değerli misafirler, Basınımızın güzide temsilcileri; basın bilgilendirme ve tanışma kokteylimize hepiniz hoş geldiniz.

Değerli misafirler, Birlik Vakfı 1985 yılında; geleceğin teminatı olan başta gençlerimiz olmak üzere insanımızın; inançlı, vatansever, kültürlü, ilmi seviyesi yüksek, bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmalarını sağlamak ve milletimizin birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

2016 yılında Birlik Vakfı’nın 32. Şubesi olan Kahramanmaraş şubesinin açılışıyla birlikte, değerli hemşirelerimizin hizmetinde yenilikçi ve genç bir çalışma ekibiyle bu güzel çalışmaların memleketimizde de sürdürülebilmesi gayesi ile şubemizi açmış bulunmaktayız.

Çalışmalarımız öncelikle olarak geleceğimizin mimarı gençleri eğitmekle ilgilenmekte, onların milli ve manevi değerlerini geliştirmeyi öncelemekte, onlara maddi manevi destek olmayı hedef edinmektedir. Bu doğrultuda Genç Birlik ve Milli Türk Talebe Birliği teşkilatlarını kurarak işe başlamış bulunmaktayız.

DSCF1368

Bununla birlikte sosyal ve kültürel faaliyetlere imza atmayı Kahramanmaraş Şubesi olarak önceliklerimiz arasında koymuş bulunmaktayız. Başta Üniversitemizin içerisinde birçok değerli akademisyen ve yazarı şubemiz konferans salonunda ağırlayarak ve onların kıymetli bilgilerini topluma öncülük edecek nesillerin yetişmesi için siz değerli hemşerilerimizle buluşturmaya çalışacağız.

Sözlerimi tamamlarken vakfımızın Kurucular Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın İsmail Kahraman beye, şuan ki mevcut başkanımız Mehmet Alacacı beye, Vakfımızın Kurucular Kurulunda bulunan Cafer Tatlıbal ağabeyimize ve Kahramanmaraş şubemizin kuruluşuna emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyor, siz değerli basın mensuplarına katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Ak Parti Kahramanmaraş eski Milletvekili ve Birlik Vakfı kurucular Kurulu üyesi Dr Cafer Tatlıbal konuştu. Tatlıbal, Milli Türk Talebe Birliği döneminde yapılan çalışmaları ve gençliğe sahip çıkarılması ile ilgili anılarını ve yaşadıklarını anlattı. Mili Türk Talebe Birliği’nin birçok kişiyi yetiştirdiği, Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Türk Talebe Birliği faaliyetlerinde de büyük destekleri olduğunu söyledi. Birlik Vakfı Başkanı şimdiki TBMM Başkanı İsmail Kahraman’dan rica ettiklerini ve Birlik Vakfının kurulduğunu ve vakfın amacının gençlere sahip çıkmak olduğunu, herhangi bir cemaat ve partiye yakın olmayacağını söyledi.

Birlik Vakfı Kahramanmaraş Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri şu şekilde; Ökkeş Alper Erşahan(Başkan), Niyazi Can(Başkan Yardımcısı), İlyas Kabalcı, Alparslan Alkış, Hanifi Toptaş, İbrahim Gülsu, Veli Çiftaslan, Hasan Kekil, Ertuğrul Güven, Mehmet Yenisoğancı, Cemil Toktay.

DSCF1349

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co