Birlik Vakfı Ve MTTB’den İsrail’e Kudüs Tepkisi

Birlik Vakfı Ve MTTB’den İsrail’e Kudüs Tepkisi

Birlik Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği Kahramanmaraş Şubesi tarafından Kudüs’te yaşanan İsrail terörüne tepki bildirisi okundu. Birlik Vakfı Kahramanmaraş Şube Başkanı Ökkeş Alper Erşahan tarafından okunan bildiride İsrail’e tepki için İslam aleminin tepki için ayağa kalkması gerektiği vurgulandı.
Birlik Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Kahramanmaraş Şubesi,  İsrail’in Kudüs’te Mescidi Aksa’da yaptığı zulüm kınayarak İslam coğrafyasını bir ve beraber olmaya davet etti. Birlik Vakfı  Kahramanmaraş Şube Başkanı Ökkeş Alper Erşahan tarafından okunan bildiri ise şu şekilde: “Her şeyden önce bugün bu açıklamayı yapmak, Kudüs’e sahip çıkmak imkan değil iman meselesidir. Bu nedenle basın açıklaması bir tercih değil vicdani bir zorunluluktur. Müslümanlar coğrafyalarını ve tarihlerini birleştirmek, bu yolla tek bir kültüre ermek zorundadır. İslam uygarlığının yeniden dirilişine katkıda bulunmak, gücü ölçüsünde her müslümanın borcudur. Birlik ideali her gencin gönlüne silinmez bir biçimde yerleşmelidir. İslam ülkeleri coğrafi olarak nasıl birbirlerine bitişik bir durumdaysa, bu coğrafyalardaki Müslümanlar da kalben öyle bitişik durmak zorundadırlar. Bugün Filistin’in yalnızlığı her bir Müslüman ferdi düşündürmeli, bir iç hesaplaşmayı zaruri kılmalıdır. Dikkat edilmelidir ki Filistin yalnızca duvardaki haritadan değil, kalplerimizdeki haritadan da silinmek istenmektedir” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co