Birlik Vakfı Ramazan öncesi ‘Diriliş ve Yükseliş Fetih Şöleni’ etkinliği düzenledi.

Birlik Vakfı Ramazan öncesi ‘Diriliş ve Yükseliş Fetih Şöleni’ etkinliği düzenledi.

Birlik Vakfı Ramazan öncesi etkinlik düzenledi

Birlik Vakfı Kahramanmaraş Şubesi  Vakıf Binası önünde ‘Diriliş ve Yükseliş Fetih Şöleni’ düzenleyerek etkinliğe gelenlerin gönüllerini fethetti.

AAA_3601

Birlik Vakfı Kahramanmaraş Şubesi, sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ediyor. Genç Birlik Kahramanmaraş Şubesi ve Birlik Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Diriliş ve Yükseliş Fetih Şöleni katılımcıları gururlandırdı. Fethin 564’üncü yıl dönümü anısına gerçekleştirilen etkinliğe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve protokol üyeleri katıldı.

AAA_3610

Genç Birlik Kahramanmaraş Şubesi ve Birlik Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Diriliş ve Yükseliş Fetih Şöleni katılımcıları gururlandırdı. Kuran tilaveti ile başlayan etkinlikte, mehteran ve halk oyunları gösterisi yapıldı. Ayrıca fetih anısına vatandaşlara pilav ikram edildi.

AAA_3638

Programda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tarih Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Eyicil’de fethi anlatan bir konuşma yaptı. Yeni nesillerin fetih ruhu ile yetiştirilmesi gerektiğini söyleyen Eyici, bu anlamlı etkinliğe imza atan Birlik Vakfı Kahramanmaraş Şubesi’ne de teşekkür etti.

AAA_3616

Programda kısa bir konuşma yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, fetih ruhunu canlı tutmayı amaçlayan gençlerin her zaman yanındayız” dedi.

Program Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı ikramların ardından sona erdi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co