BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

 Bediüzzaman diyor ki; “Bizim düşmanımız cehalet, zarûret (fakirlik), ihtilaftır. Bu üç düşmana karşı sanat, marifet, ittifak silahıyla cihad edeceğiz.”

 Hatırlıyorum da ilk makalemin konusu vahdet olmuştu.  O günden bu yana; birlik deriz, kardeş olalım deriz,  dayanışma deriz ama bir türlü görmek istediğimiz fotoğrafı göremezdik ta ki düne kadar.

 17 Temmuz sonrası değiştik ve irademizi çalmak isteyenlere karşı tanklarının önüne geçtik hep birlikte.

Yeni bir dirilişin müjdesi için birlikte attık adımlarımızı…

Emperyalizmin maşaları, milletin silahını millete çevirmeye çalıştılar, haçlı saldırılarını yeniden başlattılar ama birlikte dur dedik…

Felaketimizi projelendirenlerin oyunlarını bozduk hep birlikte…

Şükürler olsun, sonunda  kardeşliğimizi tescil ettik ve hafta sonu İstanbul başta olmak üzere, tüm illerimizde gerçekleştirilen demokrasi ve şehitleri anma bir olduk, birlik olduk…

Bu görüntülere şahitlik ettikten sonra, tarihi not düşmek adına; sosyal medyada şu sözleri paylaştım; “Yüce Allah’ım vahdetimizi sağladığın için seni en güzel isimlerinle tespih ediyorum. Şükürler olsun. Rabbim birliğimizi dağim eyle!

Evet şehitleri anma gününde sanki Türk tarihi yeniden yazılıyordu…

O anlarda İstanbulu dinliyorum, spiker bu gün ne güzelsin İstanbul derken, dillerde birlik şarkıları söyleniyordu.

Spiker coştu ve haykırıyor özgürce, zafer milletimindir, kirli oyunları bozan milletimin, gül yüzlü insanlarımız, ay yıldızlı bayraklarımızı sallayalım derken, meydanda yer yerinde oynuyordu adeta…

MİLYONLARIN YÜREĞİ TOPLU VURDU!

Evet milyonlar  milli iradeye sahip çıktı. İlimizde yapılan demokrasi ve şehitleri anma mitingi saygı duruşu ve İstiklal Marşının toplu söylenmesi ile başladı. Valimiz, Belediye Başkanlarımız, Siyasi Parti temsilcileri ve cumhur herkes oradaydı.

Başkan Erkoç, zafer demokrasinin, meydanlar milletindir diyerek, milletimizi birliğinin devam etmesi gerektiğini söyledi.

Eski Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam, 12 Şubat Kurtuluş yıllarına bizi götürerek, milli şuurun önemi üzerinde durdu.

Mustafa Poyraz, Allah hile yapanların hilesini başına geçirir, Rabbimin tuttuğunun bileğini kimse bükemez, bu millet bir defa daha gösterdi ki, birlikte rahmet vardır. Bakın bütün sivil toplum örgütleri ve her düşünceden insan burda. Ülkemiz üzerinde oynanay oyunu millet bozmuştur ifadesini kullandı.

Vekilimiz İmran Kılıç, milletimiz emperyalist güçlerin  oyunlarını bozmuştu derken,  Ülke Ocakları Başkanı millet olmanın şuurunu yaşıyoruz” dedi.

Milletvekilimiz Celalettin Güvenç ise; “Dünya tarihinde olmayan bir demokrasi destanı yazıldı. Yaşananlar üzerine doktora yapılmalı. Bilim adamları yaşanan destan üzerine neler yazacak göreceksiniz. En önemlisi bütün siyasilerin katılımı ile bunu gerçekleştiriyoruz. Biz tek bilek, tek yürek olursa bize kimsenin gücü yetmez. Bir asırdır oyun oynadılar, bizi bölmeye çalıştılar ama artık dur denildi. Bu günkü birliği, hoşgörüyü ileriye taşıyacağız. Ortak kaderimizi tehdit etmelerine müsaade etmemeliyiz.  Allah tarihi ihanetten birlik çıkarttı. Allaha şükür ediyoruz. Dış güçler artık ellerini yakamızdan çeksin diyen milletimizin sesini duysunlar” şeklinde konuştu

Milletvekilimiz Uğur Dilipak da, ben bu milletle gurur duyuyorum, bu birliktelik kurtuluş savaşımızda da görülmüştür. Biz diyoruz ki, ey dünya diyoruz, bizim farklılıklarımız olabilir ama  biz sizin oyununuza gelmeyeceğiz, birlik olmaya devam edeceğiz, tek millet olacağız dedi.

Yapılan konuşmalardan çıkarttığım sonuç, bu ülkenin üzerinde artık kimsenin operasyon yapmasına müsaade edilmeyeceği oldu.  Aslında üst akıl dediğimiz ahtapotun sadece bir kolunu kestik ama iyi kestik, bu acı ile PKK’yı üzerimize saldırmaya çalışacak ama o koludu keseceğiz inşallah, yeter ki bir olalım, diri olalım. Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co