Biri uçağımızla oynuyor

Biri uçağımızla oynuyor

Biri Uçağımızla oynuyor !

1983 yılından beri hava alanımız olsun, günlük Kahramanmaraş’tan Ankara ve İstanbul’a uçak seferi konsun diye yüzlerce yazı yazdık.. Milletvekillerine, bakanlara, başbakanlara söyledik..

Kahramanmaraş Basın ‘ı olarak sürekli gündeme taşıdık, 31 Mart 2014 günü Kahramanmaraş Ankara uçak seferlerini sabah saat 06 45 de Kahramanmaraş’tan Ankara, gece saat 23 20 de Ankara’dan Kahramanmaraş seferlerini koydurmayı başardık..

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili, Gurup Başkan vekili Mahir Ünal beyin büyük emek ve gayretleri olduğu için 10 Nisan 2014 de Niyazi Kara ile Ankara ‘ya giderek uçak seferlerinden dolayı teşekkür ettik..

Sabah Namazdan sonra Ankara’ya uç, yatsın namazanı Ankara da kıldıktan sonra evine geri dön ! veya İstanbul’a sabah git, akşam geri evine dön Ankara bağlantılı çok güzel olmuştu.

Giderken 4 koltuk boşdu, geri dönüşte 3 koltuk boşdu, THY yetkililerine sordum, yüzde 80 doluluk yakalandığı zaman o hat mükemmel bir hattır , Kahramanmaraş Ankara uçağı ful diyecek bir sözümüz yok ! dediler.. buda bizi sevndirdi..

Kahramanmaraş Uçağına sahip çıkalım, Adana ve Gaziantep gitme yerine , Ankara da aktarmada olsa İstanbul seferlerimizide Ankara uçağı üzerinden yapalım, uçağımıza sahip çıkalım, doluluk oranını düşürmeyelim diye birkaç defa destek yazısı yazdım..

Hemen her zaman soruyorum !, doluluk nasıl ? diye : çok iyi diyorlar.. iyi haberlerini alıyorum buda bizleri mutlu ediyor..

Her zaman ki gibi bizim doktor bir kaçamak yaparak geçtiğimiz hafta sonu Kahramanmaraş’a geldi.. Sabah 08 30 da Gazi Hastanesinde olması gerekiyor.. Ya Pazar akşamı otobüsle göndereceksin uykusuz ve yorgun varacak, yada uçak..

Evinde yattı, uyudu, sabah uyandı, sanki evinden işine gidiyor gibi : Sabah saat 06 45 de uçağa bindi, 08 30 da uykusunu almış kahvaltısını yapmış olarak görevinin başında bu büyük bir nimet..

Bugün Hafta da üç gün Sabah 09 30 da Kahramanmaraş İstanbul – Sabiha Gökçen var Pegesus ile Her gün öğle 12 45 de ise THY yolları ile Kahramanmaraş – İstanbul seferi var.. buna ilave olarak her gün haftada 7 gün Kahramanmaraş İstanbul seferine yeni hat..

THY Sabah saat 05 00 de Kahramanmaraş’tan İstanbul Sabiha Gökçen, Gece ise Saat 23 00 de İstanbul – Kahramanmaraş seferi koymanın planını yaptığını duyduk çok sevindik..

Hal böyle olduğu halde: Kahramanmaraş- Ankara uçak seferlerinin belli tarihlerde seferden çekilmesi, yani önümüzdeki 18-19-20 Mayıs da üç gün Kahramanmaraş Ankara Uçağı yok.. bu bize eski hastalıklarımızı hatırlattı..

Haziran 2014 ayına bakıyoruz her gün sefer var..

1988 de hava alanı açıldı: Bugün yağmur var diye gelmediler, Diğer gün hava bulutlu diyerek gelmediler.. Yazın ise hava çık sıcak karşıda dağ engeli var diyerek gelmediler.. sonunda yolcunun umutları kesilmesi üzerine, Gaziantep, Adana’ya yönelmesi ile yeterli yolcu yok diyerek uçak seferlerini iptal ettiler..

Tansu Çiller’in başbakan olduğu dönem: dönemin Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam çok bastırdı , yeniden uçak seferleri koydular.. ilk uçakla da Başbakan Tansu Çiller Kahramanmaraş’a geldi .. ama bir süre sonra : Uçak yok, Hava alanınız yeterli değil, Hava alanının önünde Petrol var, karşı yönde Demiryolu engeli var diyerek yeniden bizim uçak seferlerimizi iptal ettiler..

2002 de Ak Parti ikitidarı ile yeniden bir hamle yapıldı.. Haftada iki gün Ankara, 3 gün İstanbul seferi ama her zaman olduğu gibi saatleri çok kötü bir saat..

Kahramanmaraşlı Israrla Sabah : Ankara veya İstanbul’e giderek gece dönmek istediğini söyledi, THY ise öğle saatlerine uçak seferi koydu, buna rağmen yinede boş kalmadı en azından zarar etmedi..

Hal böyle olduğu halde: sonunda bir zafer yakaladık, surda bir gedik açtık diyorduk, eski o karanlık eller yeniden uçak seferlerimizle oynamaya başladılar..

Böyle devam ederse bir süre sonra Kahramanmaraş – Ankara arasında yolcu kalmayacak ve uçak seferi iptal edilecektir..

Hangi gün gidip hangi gün geleceği belli olmayan bir uçak’ın yolcu bulması çok zor bir iş bu sebeple ilgilere sesleniyorum: Bizim uçağımızdan kirli elinizi çekin.. Kahramanmaraşlı her gün sabah Ankara’ya gitmek ve gecede geri dönmek istiyor..

Kahramanmaraşlı her gün sabah Kahramanmaraş’tan İstanbul’a gitmek istiyor aktarmalı da olsa gece evine dönmek istiyor..

Kahramanmaraşlılar uçak’ğımıza sahip çıkalım..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co