Biri bana iki sille atsın !

Biri bana iki sille atsın !

Biri bana iki sille atsın !

Hani derler ya : şoktayım biri bana iki sille atsın !, biri bana iki sille yetmez iki Osmanlı tokatı atsın belki  kendime gele bilirim !..

Bizim bacanak Yusuf Bilgiç’in oğlu Dr.Mehmet Bilgiç ‘in Gaziantep de nişanı var, Gaziantep’in en güzel kızı Dr. Elif Bilgiç ‘i ailemize dahil etmek için yola çıktık..

Nişan töreninden önce şöyle bir Gaziantep gezisi yapalım diye yola çıktık İbrahimli de 30 katlı binaların bulunduğu dev siteleri görünce vay be ! ABD gibi olmuş demekten kendimizi alamadık.. hedefimizde hayvanat bahçesi piknik alanı vardı..

Sonra Hayvanat bahçesine gittik..

Hayvanat Bahçesinin açılış törenine gitmiştik o zaman çok fazla hayvan ve bu kadar geniş değildi.. Hayvanat Bahçesinin üçde birini 3 saatte zor gezdik ve nişana yetişmek için kapının önündeki park planına geldiğimiz zaman hayretler içinde kaldık ve biri bana iki sille atsın diye diye konuşmaya başladım..

Üngüt’e ilk özel hayvanat Bahçesini kuran Merhum Alaeddin Sezal’ı rahmetle anarak dua ettim.. vay vay vay diye söylenmeye devam ettim..

Başa dönelim : Hayvanat Bahçesi çevresine mesire alanı yapmışlar.. Bizim Pınarbaşı Çamlık gibi ormanın içinde: Giriş 5 TL araç başına darphane gibi para basıyor..

Büyük Park alanı içinde bulunan Türkiye’nin en büyük Hayvanat bahçesine giriş ise ikinci ücretle oluyor, büyükler 4 TL küçükler yani öğrenciler 2 TL ağaya ise beleş..

Lokantalar, Pastaneler, Büfeler, Maraş dondurmacıları bir çok insanda burada ekmek yiyor yani yeni iş alanı çıkmış..

Kahramanmaraş gurubu olarak park da piknik yaptık, evde hazırlanan yiyeceklerimizi yedik, toplu resim çekindik.. sonra Çocuklarla Hayvanat Bahçesini gezmek üzere yola çıktık..

Balıklar, Kaplanlar, Aslanlar, Filler Develer , kuşlar darken ancak üçde birini zor gezerek dışarı çıktık..

Açıldığı günkü gibi kalmamış her belediye başkanı üzerine bir şey daha ilave etmiş dev bir hayvanat bahçesi haline gelmiş , tabiri caiz ise darphane gibi para basıyor..

Gaziantep deki yolları, alt ve üst geçitleri, moderne siteleri, Antepya’yı veya alış veriş merkezlerini size anlatacak değilim..

Bizim Niyazi Kara, 3 ay kadar önce internette :”Bak Fatma Şahin ne yapmış !” diyerek bana bir film izletmişti.. Ben o filimin sanal olduğunu sanıyordum.. öyle gibi görülmüştü..

Bizim gelinin doktor olan ablasının Alleben göleti sahilinde bir yazlık bağ evi – yada bahçe evi varmış nişan orada dediler.. Alleben göletine doğru yola çıktık..

Az gittik, uz gittik, dere tepe düz gittik Alleben göleti sahiline gelince gördüklerim beni rüyalara daldırdı.. uyudum uyandım Rüya gördüğümü sandım..

Yazlık bağ evine vardık.. Selam verdik yüzme havuzu kenarındaki Masaya oturduk, gördüklerim karşısında küçük dilim boğazıma aktı konuşamaz oldum..

Kayın birader Hacı Sarı , loş ışıklarla yüzme havuzunu fark etmedi, doğru geliyordu, ona dur diyemedim, gümbür zom diye havuza düşerek geceye başladık..

Suni Alleban öğleti yamaçlarına yazlık evler, vilyalar, yazlıklar, göl sahiline, mesire alanları halka açık olan yerler, lokantalar, düğün salonları, göl manzaralı GASKİ Misafirhane ve tesisleri ki cennetten bir bahçe, gölette kayıklar gezenler tatilin dadını çıkaranlar, gördüklerimin tamamı rüya gibi.. her halde Gaziantep rüyası diyorum..

Konu bir anda : Nişan dan çıktı , Gaziantep ve Kahramanmaraş arasındaki farka ve belediyecilik hizmetlerine gelince herkes şoka girdi..

Herkes bir ağızdan: Burdan gitmeyelim demeye başladılar..

Oysa bizim deniz gibi: Menzelet Barajımız var, Sır Barajımız var, Ayvalı Barajımız var, Ahirdağının başında Küçük göl, Büyük göl, Boklu Göl ve bir birinden güzel göl yapılacak yerler var, Menzelet Barajından su takviyesi yaparak güzellikleri yaşata bileceğimiz doğal güzelliklerimiz var..

Andırın Çınar geçitine yapılan Baraj ve doğal güzelliği, İsviçre de bile yok.. ama bizde yapacak adam yok.. biz uyumaya Rüya görmeye devam edelim..

Akşam namazından sonra yatsıya kadar sohbet devam etti, Yatsı ezanı okunurken genç doktorlarımız geldiler ve nişan töreni başladı..

Bu demde : Alleben göletçinde su ve renga renk ışıklarla gösteri başladığında bizim, küçük dilimiz değil büyük dilimizde boğazımıza kaçtı konuşacak mecalimiz kalmadı..

Rüya gibi bir yer: İnanılır gibi değil, yazlık tatil köyü, mesire alanları, piknik yerleri, sosyal tesisler ve o muhteşem güzellik ! göle sıfır lokantalar.. canlı müzikle yenilen yemekler.. neler neler, yazmakla bitmez..

Aklımız başımızda dursun, biz kendi aklımızla yaşayalım diyorsanız sakın, sakın ha Gaziantep’e Hayvanat bahçesine, Alleben göletine, İbrahimli’ye ,Antepya’ya gitmeyin, çevre yolundan hiç geçmeyin..

Karayolları genel müdürlüğün, Büyükşehir Belediyemize teklifim:” Kahramanmaraş Gaziantep yolunu trafiğe kapatın, yoksa Maraşlılar benim gibi akıllarından olurlar ! “

Bana iki tokat yetmez, iki Osmanlı sillesi vurunda rüyadan uyanayım artık dostlar.!

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co