Birey’den adaylara ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti

Birey’den adaylara ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti

Özel Birey Kurs Merkezi Rehberlik Servisi Lise (TEOG) ve üniversite tercih döneminde bütün öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti verecek.

İlimizde üniversite sınavlarına hazırlık alanında faaliyet gösteren Özel Birey Kurs Merkezi 2016 -2017 Eğitim –Öğretim yılında TEOG, YGS – LYS’ye girmiş tüm adaylara ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti verecek.

Özel Birey Kurs Merkezi Kurucu Müdürü Mehmet Uslu, yaptığı açıklamada; “Lise ve üniversite tercihi yapacak öğrenciler için kurs merkezimizde Rehberlik Uzmanlarımızca tüm adaylara ücretsiz tercih hizmeti vereceğiz. Rehber Öğretmenlerimiz öğrencilerin lise ve üniversite tercihlerini doğru yapmaları için yanlarında olacak ve biz adaylardan herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz” dedi.

Kurum Rehberlik Uzmanı Davut Bayazıt, lise (TEOG) tercihlerinin 14-24 Temmuz, üniversite tercihlerinin ise 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını dile getirerek, bu tarihler arasında tercih danışmanlık hizmeti almak isteyen tüm adaylara yardımcı olacaklarını ve adaylardan hiçbir ücret talep etmeyeceklerini vurguladı.

Rehberlik Uzmanı Bayazıt, Tercih sürecinin hayatın bir dönüm noktası olduğunu, telafisi mümkün olmayan hatalara sebebiyet vermemek için dikkatli olunmasını ve tercihlerin asla şansa bırakılmamasını, bu süreçte adayların istek ve hedeflerine uygun tercih yapmaları gerektiğini söyledi.

Bayazıt, “lise  (TEOG) tercihi yapmak isteyen adayların 25 tercih haklarının bulunduğunu ve adayların okul seçiminde dikkatli olmalarını ve üniversite tercihi için ise adayların 24 tercih yapma hakkına sahip olduklarını dile getirerek, geniş yelpazede ortalama bir tercih yapılması önerisinde bulunarak, adaylara bir Rehberlik Uzmanına danışmadan tercihlerinizi oluşturmayın” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co