Birey Özel Eğretim Kursu hizmete hazır

Birey Özel Eğretim Kursu hizmete hazır

 

A.Betül DOĞAN

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Merkez Onikişubat ilçesi Şehit Abdullah Çavuş Mahallesinde Kahramanmaraşlı öğrencilere hizmet vermek üzere hazırlanan Birey Özel Eğretim Kursu hazırlıklarının tamamladı.

Kurs Kurucu Müdürü Mehmet Uslu, “ 9.10.11.12. sınıf ve Mezunlar için Türkiye’nin en iyisi olan Birey Şimdi Kahramanmaraş’ta halkımızın hizmetine sunuyoruz..

Şehit Abdullah Çavuş Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı ,  yani yukarı Kervan Pastanesi karşısındaki yerimizde hazırlık çalışmalarımızı tamamladık..

Yakın zamanda Birey’e yakışır bir açılış töreni ile bölge halkımızın hizmetine başlayacacağız..

Mehmet Uslu : “ Bir rehber öğretmen olarak Yıllarını dershaneciliğe vermiş olduğu uzmanlığımız, öğretmen kadromuzun  uzmanlıklarını verdikleri eserlerle kanıtlamış öğretmenler tarafından kurulan bir özel öğretim kurumu olarak evlatlarımızı Üniversiteye hazırlayacağız..

Kahramanmaraş Onikişubat ilçemize yakışan , Şık nezih ve güzel bir ortamda Birey Özel Eğretim Kursunu hazırladık, gerekli olan kanunu işlemleri tamamladık.. Kursumuz: Gücünü bireysel öğretim sisteminden alarak “kendi ayakları üzerinde” yürüyen; başarının nicelikle değil, kaliteli ve disiplinli çalışmayla elde edildiğine inanan; eğitim – öğretim ilkelerini “öğretmence” belirleyen ve hiçbir kaygıya kapılmadan ödünsüz uygulayan bir öğretmen kuruluşu olarak hizmete başlıyoruz..

Özel öğretimdeki standartları yükselterek “tam öğrenme” yöntemini bir model olarak ortaya koyan ve geliştiren; eğitim ve öğretimin klasik kalıplarını aşarak bireyselliği ve ilgiyi kurumsallaştıran; öğrenciyi ve veliyi yönlendirmede, durum ve olaylara “eğitimci” gözüyle bakarak rehberliğe çağdaş, güncel, gerçekçi ve işlevsel boyutlar kazandıran bir kurum.

Müdür Mehmet Uslu : “Bilgi’nin hiç kıskanılmadan paylaşılacak en yüce ve tek değer olduğunu özümseyen ve tüm öğretim kurumlarını bir büyük bütünün parçaları olarak gören; başarıyı, “birey, okul, aile ve çevre”nin katkılarıyla elde edilen kolektif bir sonuç olarak değerlendiren ve bu sonuçta aslan payının “birey”e ve “öğretmen”e ait olduğunu hem açık yüreklilik hem de saygı ve övünçle dile getiren bir kurum.

Başarı, birey için anlamlı olan amaçların, yapılmış olan günlük programlarla adım adım gerçekleşmesidir. Kişisel amaçlar belirlenmeden başarılı olmak mümkün değildir; bir amacı olan insanlar toplumda belli yerlere gelebilirler.

Çoğumuz başarısız olduğumuzda hedeflerimizden vazgeçme eğiliminde oluruz. Vazgeçme eğilimini taşımaya başladığımızda davranışlarımız tereddütlerle dolar. Kendine güven ve başarı inancı kaybolup gider. Oysaki başarısızlık bir son değil, belki de başarının başlangıcıdır.

Yürümeye yeni başladığınız anları düşünün. Ayaklarınızın üzerinde durmaya çalışırsınız ancak düşersiniz. Bir daha dener, bir adım daha atarsınız ancak gene düşersiniz. Yine denersiniz. Birkaç adım daha atar ve yine kendinizi yerde bulursunuz. Bu böylece devam eder, ta ki düşmeden yürümeyi başarıncaya dek. Ilk adımı attığımızda düştüğümüz zaman yürümekten vazgeçseydik önce yürümeyi, sonra koşmayı öğrenebilir miydik? Önemli olan yere düşmememiz değil, tekrar ayağa kalkıp inançla  hedefimize yönelmemizdir.

Başarı bir yolculuktur. Başarısızlık bu yolcuğun ilk adımıdır. Bu nedenle başarısızlığa korkuyla ve bir son gözüyle bakmamalıyız. Başarısızlığı bize yeni yollar gösteren bir öğretmen gibi görmeliyiz. Edison’un yaptığı gibi, yüzlerce hatta binlerce deneyden sonra bir kez daha başarısız olunca: “Ampulün bulunmadığı bir yol daha keşfettim.” diyebilmeliyiz. Bu son olsun deseydi ampulü bulan kişi o olmayacaktı.

Doğru yapma hakkımız olduğu kadar yanlış yapma hakkımız da vardır. Yaptığımız yanlışlar ve başarısızlıklar birer deneyimdir. Her başarı, irili ufaklı tecrübeler yumağından oluşur. Başarının çok azına yanlış yapılmadan ulaşılmıştır. Başarısızlıklar acı olabilir ama sonuçlarını tatlıya bağlamak bizim elimizdedir.

Başarısızlıklarınızdan korkmayın. Başarısızlıklarınızı değerlendirin ve eyleme geçin. Korkunun panzehiri, eylemdir. Endişe ise en iyi arkadaşıdır. Sizi hareketsiz bırakmak için iyi bir ortaklık kurabilirler.

Kendinize güven alıştırmaları yapın ve korkularınızı yenin. Bunun için oturuşunuz, yürüyüşünüz, konuşmanız, ses tonunuz, davranışlarınız ve daha sayabileceğimiz her şey “Kendime güveniyorum.” desin. Başarısızlığı son olarak görmek, korkunuzu artırır ve hareketinizi kısıtlar.

 

Başarılı insan daima çözümün bir parçasıdır.

Başarısız insan daima sorunun bir parçasıdır.

Başarılı insanın her zaman bir programı vardır.

Başarısız insanın her zaman bir mazereti vardır.

Başarılı insan ‘işine yardım edeyim’ der.

Başarısız insan ‘bu benim işim değil’ der.

Başarılı insan her soruna bir çözüm bulur.

Başarısız insan her çözümde bir sorun görür.

Başarılı insan en olumsuz durumda bile çıkış noktası görür.

Başarısız insan en olumlu durumda bile engeller bulur.

Başarılı insan ‘zor olabilir ama imkânsız değil’ der.

Başarısız insan ‘mümkün olabilir ama çok zor’ der.

Başarılı Olmak İstiyorsan… Birey Özel Eğretim Kursu Kahramanmaraş Şubesi hizmetinizdedir.. 0344 215 17 44 nolu telefondan bize ulaşa bilirsiniz..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co