BİRAZDA SPOR OLSUN

BİRAZDA SPOR OLSUN

Yazımızın başlığından da anlaşılacağı gibi “Birazda spor olsun” ve Beşiktaş’ ı bir hafta önceden şampiyonluğunu ilan etmesinden dolayı tebrik ederim.

Şampiyonluğu hak eden alır, Beşiktaş sabırla, azimle, yekvücut çalıştılar, hak ederek 2015/2016 sezonu lig şampiyonluğu kupasını müzesine götürdü.

Bir Fenerbahçeli olarak başta Fikret Orman Şenol hoca oyuncuları ve tüm camiayı yürekten kutluyorum.

Tüm müsabakalarda olduğu gibi futbolda da yüreğini ortaya koyup mücadeleni yapacaksın. FB bunu yapamadı, şampiyonluk isteyen bir takım görüntüsü veremedi, çok önemli kilit maçlarda ruhsuz, isteksiz bir oyun sergilediler. Hâlbuki açık ara şampiyon olacak bir kadroya sahip FB şampiyonluğu eliyle Beşiktaş a teslim etti. 2014/2015 sezonunda da Galatasaray’a teslim etmedi mi?

Her maç şampiyonluk yolunda önemli bir adım; ekip ruhu ile oynarsan başarırsın. FB bu manada zayıf kaldı. Başaran Şenol Güneş’in talebeleri Beşiktaş oldu. Yedi yıllık hasret sona erdi. Lig’in bitmesine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan ettiler. Bu başarı takım ruhunun başarısıdır. Teknik direktör Şenol Güneş içinde bu şampiyonluğunun ayrı bir önemi var,  hoca olarak ilk şampiyonluğunu yaşadı. Oyunculuk kariyerinde şampiyonluklar yaşadı, teknik adam Şenol hoca oyunculuk yaptığı dönemlerde on beş yıl milli takım kaleciliği ve kaptanlığı görevini başarılı bir şekilde yerine getirdi. Şenol hoca Güneş gibi parlayarak milli takımla 2002 de dünya üçüncülüğü gibi büyük bir başarıya imza attı.

Beşiktaş şampiyonluğu özlemişti. Yılların hasreti vardı. Takımın başında ise teknik direktör olarak hiç şampiyonluk yaşamamış Şenol hoca bu ekip ısrarla şampiyonluk istiyordu. Takım saha içinde görevini yaptı. Şenol hoca rakiplerini iyi analiz etti ve mutlu sona ulaştı. Ayrıca Beşiktaş’ın sahası olmadan her maçı adeta deplasman havasında yaptı. Buna rağmen sabırla, dedikodulara aldırmadan, meseleler aile içinde çözüldü. Psikolojik baskıları sinirlenmeden sabırla aşmasını bildi. Yönetim kavgalı demeçler vermedi. Görevini yapmayan, dedikodulara takılan, negatif görüntü verenler Şenol hocanın engeline takıldı. Herkes işini yapmakla meşgul oldu. Takım saygı gördü, takdir edildi, takdirler oyuncuları şımartmadı. Beşiktaş ekip ruhuyla adım adım, sabırla, azimle en önemlisi inançla mutlu sona ulaştı.

Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Osmanlı spor Beşiktaş maçını Fikret Orman la izledi. “ Bu takımı sakın bozmayın bizi Avrupa da gururlandıracak bir şekilde kadroyu güçlendirin” diye telkinde bulunması ile Fikret Orman da “ Bütün Türkiye’yi gururlandıracak şekilde güçlendireceğiz” diye söz vermesi inançla yola devam mesajı veriyordu.

Helal olsun Başkan, helal olsun Şenol hoca, helal olsun oyuncular, helal olsun taraftarlar, tüm camiaya helal olsun. Şampiyonluğunuzu kutluyorum.

FB’ ye de yeni bir ruh lazım. Elinin ucundan kaçırdığı son iki şampiyonluğu nasıl telafi eder, bunu zaman gösterecek.

FB’ de takımı coşturacak bir teknik adama ihtiyaç var. Bunun için Yılmaz Vural tam isabet diye düşünüyorum.  Karar yönetimin…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co