Bir yıl daha nihayet son buldu

Anasayfa Genel 29 Aralık 2015
Bir yıl daha nihayet son buldu

BİR YIL DAHA NİHAYET SON BULDU

Dünyada birçok olayların vuku bulduğu miladi bir yılı daha geride bırakıyoruz.

Geriye dönüp bir muhasebe yaptığımızda Müslümanların sıkıntısı ve çile dolu günlerini hatırlıyoruz.

Diğer bir konu ise cennet vatanımızda huzurun tesisini istemeyen güruhlar Allâh-ü Teâlâ Müslümanların yardımcısı olsun. Vatan topraklarımızda her türlü oyunlar oynamak isteyen iç ve dış düşmanların şerrinden emin eylesin.

2015’de de Filistin- İsrail anlaşmazlığı devam etti. 2016’da ne olacak? Nasıl bir adım atılacak sadece seyirci mi kalınacak? İsrail’in yaptığı akıl almaz zulümler karşısında Türkiye’nin dışında ses çıkaran olmayacak mı? Suriye’deki kendi halkını katleden zalim Esad’ın zulüm kelimesi dahi zayıf kalan baskılar, acımasız katliamlar karşısında sesi çıkan yine Türkiye…

Türkmenlere yapılan orantısız güç karşısında dimdik duran soydaşlarımız, yine yanında olan Türkiye…

Çin’in yine acımasızlığı karşısında akıl almaz baskılara karşı direnen Uygur Türkleri, yine yanlarında olan Türkiye…

Yani Türkiye’nin sesini kesmek isteyenler hiç boş durmuyor. Orta Doğuda ki; ateş çemberine Türkiye’yi çekmek istediler başaramadılar. Çözüm sürecini her türlü oyunlarla baltaladılar. İçerde de PKK boş durmadı mecliste PKK’yı savunan bir anlayışın varlığından güç aldılar ve azdılar bazı il ve ilçelerdeki yerel yönetimlerinin desteğini de alarak, sizin hakkınızı savunuyoruz dedikleri halka da kan kusturdular. Evlerini bırakıp gidenleri de tehdit ettiler. Hastane, okul, ambulans kamu binaları halkın barındığı evlere dahi saldırdılar.

Tabi kendileri de biliyordu ki son çırpınışları… 2015’de Devlet PKK üzerinde en etkili operasyonları uygulayarak kökünü kazıma kararlılığını gösterdi. PKK büyük kayıplar vererek çöküşün, bitmişliğin korkusuyla daha da saldırgan hale geldi. Ne olursa olsun Devlet ülkeyi bu PKK belasından temizleyecektir.

2015 siyasetinde de tahminler ötesi seçim sonuçları gündemi oluşturdu. 7 Haziran seçimlerinde AKP’nin tahminlerin altında oy alması, HDP’nin tahminler üstünde oy alması çok konuşuldu.

Bu sonuçlardan memnun olan dış basın ve ülkeler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenmeye başladılar içerdeki basın ve Erdoğan karşıtı durur mu? Her fırsatta olur olmaz suçlamalarla halk sizi istemiyor diyerek baskı oluşturmaya başladılar. Tabi bu “havanda su dövmeye” benziyordu. Yine tutmadı muhalefetle de koalisyon ümitleri boşa çıkınca erken seçim kaçınılmaz oldu.

Vatandaş bazı tepki oylarını tekrar alınca ülke düşmanları ve içerdeki yandaşlarının hesabı alt üst oldu AKP’nin tek başına iktidara gelmesiyle Türkiye’de artık vatandaşın koalisyon istemediği bir kez daha anlaşılmış oldu. 2015 de anlaşıldı ki; dünya’daki krizin acil bir çözüme ihtiyacı var.

Ey! Dünya Bu çözümde sakın ha Türkiye’yi saf dışı bırakmaya kalkmayın.

Türkiye’nin içinde olmadığı çözümün kalıcılığı olmaz. Bunu anlayın artık…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co