BİR TARİHE ŞAHİTLİK EDİYORUZ

BİR TARİHE ŞAHİTLİK EDİYORUZ

Türk tarihinde bir ilki  yaşayacağız. Millet olarak  kendi devlet başkanımızı seçeceğiz. Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz.

Ne mutlu bize ki tarih sahnesinde bilinen Türk devleti olarak kendi Cumhur başkanımızın seçimine şahitlik ediyoruz.

Tarih 10 Ağustos 2014 , günlerden Pazar. Bu tarih  Türkiye Cumhuriyeti  Tarihinde çok önem arzedecektir.

Bu tarih bize millet olarak ne kadar demokratikleştiğimizi de işaret etmektedir.

Evlatlarımıza ve torunlarımıza bırakabileceğimiz en büyük eser  olacaktır. Kendi kendini yöneten bir  toplum olmak şerefli bir hadise olsa gerek.

Daha önce yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri birkaç kişinin  iki dudağı arasıda idi. Kapalı kapılar arkasında  konuşulur,filan kişi cumhurbaşkanı olacak denir.  O,TBMM inde seçtirilirdi.  Ekstradan birisi aday olursa onu  ikna ederlerdi, döverlerdi.  Hatta  ölümle tehdit ederlerdi.

Yakın zamanda şahit olduğumuz Sadi Somuncuoğlu hadisesi var. MHP  milletvekili  idi.   Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde  aday  oldu.  Ancak kendi partilileri tarafından tartaklandı. Adaylıktan çekildi.  O zaman Cumhurbaşkanı , Bülent  Ecevit, Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz  tarafından meclise getirtilen .A. Necdet Sezer  seçtirildi.

Cevdet Sunay  askerin dayatması ile  Cumhurbaşkanı seçtirilmiş imanlı bir vatan evladı. Ancak , Cevdet Sunay  Cumhurbaşkanı Makamına otururken Bismillahirrahmanirrahim diyor. Cumhurbaşkanı  yaveri, cumhurbaşkanının kulağına eğilerek  şu uyarıda bulunuyor. “Sayın Cumhurbaşkanım Burası Türkiye Cumhuriyeti” Diyor.

Ben zannediyorum ki Rahmetli Turgut Özal ve Abdullah  Gül dışında kimse bismillah çekerek Cumhurtbaşkanlığı makamına  oturmamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti  Osmanlı devletinin devamı olan bir devlettir. Bu topraklarda yaşayan insanlar  Osmanlı ve Selçuklu  milletinin devamıdır. İnancı,Kültürü ,gelenekleri , ayrı olsa da aynı kökten beslenen bir   milletiz. Birinci Cihan harbi ve Kurtuluş savaşları sonrası toprağa verdiğimiz şehit ve gazilerimizle  beraber  Türkiye Cumhuriyeti devletini kurduk.

Mustafa Kemal Atatürkün ölümü ile başalayan süreçde  ateizmin pençesine sürüklendik.  Zaten nufusun çoğunu savaşlarda  kaybettik. Bir çok insanımız  okuma yazma bilmiyor. Okur yazar  olanlarımız da şehadet şerbeti içti…

İNÖNÜ DÖNEMİ TAMAMEN FECAAT BİR SİSTEM. TEK ADAM ,DİKTA VE FAŞİST BİR YÖNETİM.

Bu zamanda Kuran okuma rafa kaldırıldı. Üstelik kuran okuyanlar  hapse atıldı.  Kuran Kitabı yerlerde tepelendi.  Yani manevi değerler  ayaklar altına alındı. Ezanlar susturuldu.

Kısaca Devletin tepesi ateistlerin eline geçti. Dinden,imandan, maneviyattan bahsretmek  suç idi.  ABD başta olmak üzere başka ülkelerin  hegomanyası altına itildik. İMF ye teslim edildik.

Kendini tanımayan bir toplum yaratılmak istendi. Doğrusu kısmende başarıldı.  1950  yılına kadar süren bu ateist ,dikta ve  faşist  yönetim  milletin oyları ile yıkıldı.

Rahmetli  Adnan Menderes, iktidarı  ihtilalle  yıkıldı. Vatan evlatları idam edildi. Birçok  imanlı subaylarımız  ordudan atıldı.

Yani devletin tepesini işgal eden  dikta yönetim ,  imanlı ve hamleci bir iktidar istemedi.

Diktatör , yönetim  elini devletten çekmedi.  Demokrasi rafa kaldırıldı. Asker  sürekli milletin başına  balyoz  vurdu.

1980 ne geldiğimizde  diktatör ve faşist anlayış yönetimi eline tekrar aldı. Çünkü kendi Cumhurbaşkanını seçmeli idi. 28 Şubatlar,27 nisanlar ve dahi bir çok ihtilal provalar…Milletin oyları ile  ortadan kaldırıldı.

Bugün geldiğimiz noktada artık Cumhurbaşkanımızı kendimiz seçeceğiz.  Bu güçlü olduğumuzun kanıtıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü olmak zorundadır. İşallah kazasız belasız  Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz.  Şimdiden milletimize hayırlı olsun.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co