Bir şeyler , doğru gitmiyor !..

Bir şeyler , doğru gitmiyor !..

Bir şeyler, doğru gitmiyor !..

Aptal çocuğunu kapalı çarşıya hırsızlık yapması için gönderir ve peşinden kendiside gider, çocuk bir bezirgandan mal çalarken iş yeri sahibi yakalar:

Aptal : koşar adamın yanına varır kulağına : Ağam bu çocuğun ilk avı gözünü korkutma, parasını vereyim bırak gitsin, görmemezlikten gel ! “ der.. ve parasını vererek çocuğu bıraktırır.. !

Kahramanmaraş’ta seçimler bitti , belediye başkanları makamlarına oturdu ama bir şeyler doğru gitmiyor.. ahbap çavuş ilişkisi hat safhaya çıktı..

Yapılanları görünce : iğrenmeye başladım.. siyasetin çirkin yüzü olsa gerek..

Seçimlerden önce : adaylık konusunda yapılan haksızlıkları dile getirmek için bir yazı yazmıştım.. hatırlarsınız..” Ak Partide siyaset yapacaksan, aday olacaksan, BBP ‘ye gireceksin…sonra ….. Ak partiye katılacaksın kafadan adaysın”diye..

Dağ fere doğurdu : demek istemiyorum, daha erken !..

Dün bir gurup Ak Partili arkadaşımızla oturuyoruz, bir tanesi,” Abi ben İzmit’e taşınacağım, Büyükşehir belediyesinde çöpçülük filan ne iş bulursam gireceğim, bir dönem sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde Allahın izni ile daire başkanı olarak gelirim, inşallah! “.. diyerek bir sıkıntıya vurgu yaptı..

Belediyenin içinden arkadaşlarımızda var : Öz eleştiri yaptık..

Ak parti bizim, Belediyeler bizim diyerek, iğneyi başkasına, çuvaldızı kendimize batırarak öz eleştirilerde bulunduk.. ama yapılanlar hep yanlış yanlış..!

Kapanan Kasaba belediyeleri, İl Özel İdaresi, Köy Hizmetleri ve buralardan gelen çok sayıda personel, seçim öncesi belediyelere alınan çok fazla işçi ve bugün Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin bütçesini ve ilçe Belediyelerinin bütçelerini sömürürken hiç de hoş olmayan belediye haberler geliyor ki..bir şey diyemiyorum, susma hakkımı kullanıyorum şimdilik..!..

Belediye Meclis üyelerinin oğlu, kızı, kardeşi , emmioğlu, dayı oğlunun nasıl belediyelere girdiğini görmeyen kalmadı !.. Şişkin kadrolara rağmen işe giren girene !..

Kahramanmaraş’ta gazeteciler kör değil, Belediye Meclis üyelerinin yakınlarını, hısım akrabanın nasıl belediye’ye bu şişkin kadroya rağmen alındığını görüyoruz..

Gündemde Mehmet Fiskecinin köşe yazısı var , bir arkadaşımız yazıyı internetten okuyor diğerleri dinliyor ve öz eleştiri yapılıyor..

Mehmet Fiskeci’nin yazdığı gibi :” Özel Kalemi Kayınına, Parayı Koynuna güveneceksin” sözü bir karşılık bulması gerekir..

Kahramanmaraş Büyükşehir oldu.. oldu ama adı bile olamadı gibi duruyor..2 Nisan da Belediye Başkanımız koltuğuna oturdu o günden bugüne Kahramanmaraş’ta ne değişti ?

Adımız Büyükşehir, işlerimiz ise ilçe belediyesi bile değil !..

Oysa Kahramanmaraşlı Büyükşehir den çok umutluydu..

Belediyelerin elindeki şişkin kadroları bile bir cesaretle havuza bile gönderemediler.. galibe bu personel yüzme bilmiyor ki onun için havuza  gönderemediler..

Biz Büyükşehir den Büyük Projeler bekliyorduk, ama bugün ortada elle tutulur , gözle görülür hiçbir icraat maalesef yok..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, Ak Parti ilçe başkanı , ak parti il başkanı olarak bu şehre hizmet verdi, bizde kendisini çok severiz. Ancak ortak akıl denen bir olay var bunu kullanmasını tavsiye ediyoruz..

Geçen hafta Ak Parti il başkanı Metin Doğan, bir gurup gazeteci dost ile bir araya geldi, Kahramanmaraş’ın öncelikli sorunu nedir ? diye sorarak ortak akılı çok güzel çalıştırdı.. Uğur Dilipak ise not alarak ortaya güzel bir çalışma örneği kondu..

Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç da bunu yapmalı, ortak akılı devreye sokmalı, halk ne diyor buna kulak vermeli..

Sadece Büyükşehir Belediye başkanımız değil , ilçe belediye başkanlarımızda ortak akılı devreye sokmalı, basın dinlemeli, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarını dinlemeli ve doğru olanı ortak akılla bularak onu yapmalıdır..

Eleştiri yapana : Kızma yerine, telefon açarak teşekkür etmesini bilmelidir..

Bizler yanlış bilip eleştire biliriz.. yanlışımız varsa , bir çaya davet ederek sohbet ederek doğru bilgilendirme yaparak : Doğruları birlikte ortaya koymamız gerek..

Mızrak çuvalda gizlenmiyor : Belediye içindeki personel de yapılan yanlışları dışarıda konuşuyor böyle olunca bazı konular çok hızlı duyuluyor..

Biz duyduklarımızı ve gördüklerimizi şimdilik yazmıyoruz, umutla bekliyoruz..Fatih Mehmet Erkoç, başarılı olmak zorunda başarılı olur diye umutla bekliyoruz..

Buradan diyorum ki : Sayın Fatih Mehmet Erkoç, bu şehir halkının büyük bölümü gibi bizde size güveniyoruz , inanıyoruz, başarılı olacaksın!.., haydi bizim yüzümüz kara çıkarma, bir (Kedi) püsük bacağı ayır artık başkanım..!…

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

“Bir şeyler , doğru gitmiyor !..” için bir cevap

  1. ramazan uykun dedi ki:

    diline saglık bekir abi böle devam korkma yaz kalemini korkak alıştırma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co