Bir Rüya gördüm..

Bir Rüya gördüm..

Bir Rüya Gördüm !…

Ben hayatım boyunca böyle : “içinde fotoğraf çekilen bir rüya daha görmemiştim” bir rüya gördüm Kahramanmaraş’ın geleceğini gördüm ve üstelik de resimledim..

Bugün Pazar şöyle biraz keyfi yapalım dedim.. bir telefon sabahın 05 00 de :” Ede namazı kıldın mı? . Kıldım ! .. yürüşe gideceğim buyur ! dedim..

Gel seni Urfa’ya götürelim , bir urfa gezisi yapalım..diyen ses tanıdık gibi.. Urfa gezisi varsa bu saatte mi ? söylenir !.. insan bir gün önceden iki gün önceden haber etmez mi ? diye konuşuyoruz ama beni arayanın tanıyamadım..

Ben yürüyüşe gideceğim, sonra gelip yatacağım bugün Pazar ve Pazar keyfini çıkarmam gerek.. dedim..

Karşıdaki kişi : İhtiraz istemez, 3 dakika sonra evin önündeyiz in aşağı dedi..Neyse Mehmet Mücahit ağabey ile indik evin önüne otobüs geldi bizi aldılar.. düştük Urfa yollarına..

Ben daha otobüse biner binmez uyumaya başladım..

Ama ne uyku !.. bir ara öyle gürültü çıkarmışım kı kaptan şoförümüz motor patladı diyerek araçtan genel bir konturoldan geçirmiş..

Kazancı Bedik, İbrahim Tatlıses ve Şanlıurfa’li sanatçıları anarak yola koyulduk..

Rüya görmeye başladım…

Benim evim Sır Barajı sahilindeymiş..sahil yoluna yeni bir yaşam alanı oluşmuş, şehrin belli kesim sahil yolu üzerindeki sitelere taşınmış..Bizim evde  deniz manzaralı.. Dostlar gelip beni evden alıyorlar.. Türkiye’n büyük barajlarından biri olan:

Menzelet Barajı sahil yoluna gidiyoruz..Sahilde yüzlerce lokanta, insanlar kahvaltı yapıyorlar.. Türkiye buraya akmış herkes burada..

Dalgalar, dubaların üzerinde kurulu lokantaları yalayıp geçerken, tatlı hoş bir sallanma ve bir ırılanma oluyor, insanın uykusunu getiriyor..

Martılar : yemek yerken, atacağın bir ekmek parçasını, bir simit parçasını kapmak için baraj gölü üzerinde ki lokantanın etrafında kabeyi tavaf eder gibi dolanıyorlar..

Şöyle baktım: Türkiye’ni her köşesinden turlarla , otobüslerle, özel araçları ile aileleri ile insanlar Menzelet Barajı sahilindeki lokantalara gelmişler.. açık büfe sabah kahvaltısı yapıyorlar..

Bizde bir yat kiraladık, önce Ali Kayası, sonra Kısık vadesine giderken, yol boyunda çay malası verdik..

29 Ekim 2017 de İstanbul hava alanının açılışı varmış..

Aynı gün Kahramanmaraş yat limanını açılışında ortak açılışla yapalım demişler.. Fatih Mehmet Erkoç başkan bunu kabul etmemiş.. olduğu konuşuluyor..

Menzelet Barajı eski kayseri yolu girişine bir yat limanı yaptıran Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 3 yıl içinde Menzelet Barajı sahil yolunu bitirmiş, yat limanı bitmiş 35 adet büyük yat alınmış, Kahramanmaraşlı ve Türkiye’ni çeşitli illerinden gelenler, yatlara binerek, Ali Kayası, Kısık vadesine kadar giderek burada Savruk Mağarasına yürüyüş yaptıklarını gördüm..

7 Haziran 2014 günü Ramada otel de dillere destan bir düğün ile evlenen Mehmet Binici arkadaşımız, düğünü bir özel yatta yapıyor.. yemekli düğün oysa Mehmet 3 yıl önce aynı hanımla evlenmişti bu nasıl iştir anlamadım..

Sonra dekiler ki : Ağabey Kahramanmaraş’ta adet oldu, düğün ve nişan özel yatlarda yapılıyor , hemde gezerek diye..

Mehmet Binci ‘ye baktım sahnede : Nemrudun kızı yandırdı bizi  /Çarptı sillesini felek misali  /Sil yazımızı kurtar bizi /Çarptı sillesini felek misali

Mevlam gör bizi  /Ocağım söndü nasıl belâdır  /Bırakıp gitti bu ne devrandır  /Dünya gözümde kerbelâdır ,” Türküsü ile oynuyor.. Sonra : Antepin hamamları, Ankara’ın bağları ile son buluyor.. Nişan düğün artık yatlarda yapılıyor iyi olsun ne yapalım..

Menzelet Barajı üzerinde 100’lerce yüzer lokanta, özel yatlar, yelkenliler, kürek yapanlar, sürat yapanlar, Türkiye buraya akın etmiş, Kahramanmaraş Ekinözü yolu ve Menzelet Barajı sahil yolu bitmiş.. her yer insan kaynıyor..

Kahramanmaraşlılar diyor ki : Makine Yüksek Mühendisi Fatih Mehmet Erkoç’u iyiki büyükşehir belediye başkanı seçmişiz.. üç yılda Kahramanmaraş Turizm merkezi oldu .. başbakan Ekinözü yolu açılışına, yat limanı açılışına, sahil yolumuzun açılışına mutlaka gelmeli, biz İstanbul hava limanı ile aynı seviyede bir proje değiliz !..

Bizim Mehmet Mücahit ağabey elinde makine her yerin resmini çekiyor, arada biz bizimde resmimiz çekiyor…

Bende dedim ki : oğlum bu bir rüya , rüya da resim olmaz ki ne yapıyorsun sen dedim..

Baba 2017 yılı teknolojisi fotoğraf makinaları rüyada bile resim çekiyor..sen bu resimleri 3 yıl önce yayınlayarak bir ödül bile alabilirsin ! .. dedi..

Türkiye buraya akmış bir sel misail, Lokantalarda yemek yiyenler, yatla özel gezi yapanlar, Savruk mağarasına : dikit ve sarkıtları görmeye gidenler.. Ali Kayasında spor yapanlar…aman Allah-ım Türkiye Kahramanmaraş’a gelmiş, gerek turlarla gerekse özel araçları ile.. Yatta düğün nişan yapanlar..

Bu köşeme 2017 yılında çektiğim özel resimlerden kareler giriyorum, 2017 yılı Menzelet Barajı ve sahil düzenlemesi.. bakın buyurun..

Herkes Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u konuşuyor 3 yılda bu kadar işi nasıl başardı.. ?

Kahramanmaraş’ı ben dahi tanıyamadım, Başkanımıza 2017 yılını gören biri olarak teşekkür ediyorum.. Menzelet Barajı resimleri ile sizleri baş başa bırakıyorum..

Acı bir firenle uyandık.. hepsi rüya imiş..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

“Bir Rüya gördüm..” için bir cevap

  1. İbrahim İNAL dedi ki:

    Rüyalar gerçek olur mu? Senin rüyalar gerçek olsun Bekir bey…Yani uyanmasan 2071′ e kadar gidecektin herhalde Muhabbetle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co