Bir Osmanlı Evladı !

Bir Osmanlı Evladı !

Bir Osmanlı Evladı !

Bütün zalimler birleşmiş yıkıyorlar her yanı diyor ve de dik dur eğilme Cumhurbaşkanım diyoruz ya o da dik durdu..

Bankalara resti çekti..

Tim toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan Bankalara Rest Çekti: Kusura Bakmasınlar, Ben Bunu İhanet Sayarım, safınızı belirleyiniz !” dedi..

Türkiye İhracatçılar Meclisi üyelerini ağırlayan Erdoğan, “Uyduruk bahanelerle kredileri geri çağıran bankalar kendilerine bir saf belirlemiş demektir. Ben bunu ihanet sayarım” dedi.

Ben diyorum ki faizler düştüğü, kredi imkanları genişletildiği zaman hem ülkemizin hem yatırımcıların hem de bankalarımızın önünde yeni bir dönem açılacaktır. Ülkemizin bu döneminde kredi vermekten imtina etmek şöyle dursun, uyduruk bahanelerle kredileri geri çağıran bankalar kendilerine bir saf belirlemiş demektir. Kusura bakmasınlar, açık ve net söylüyorum, ben bunu ‘ihanet’ diye değerlendiririm. Bunu da duyurmak istiyorum.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“10 Ağustos 2014 tarihinde yüzde 52’lik oy oranıyla Cumhurbaşkanlığına layık gören milletime şükranlarımı sunuyorum. Seçim hükümeti kurdum. Her alanda düşüncelerimi ifade etmekten geri durmadım. Kim ne der diye düşünmedim. Aziz milletimin çıkarlarını gözettim.

17-25 Aralık darbe girişiminde gösterdiğim duruşu 15 Temmuz’da anlaşıldı. O ana kadar malesef birçok eş dost ahbap bizleri anlamıyordu, anlamamıştı. 15 Temmuz’da bu olay ortaya çıktı. Şimdi birçok kesim anladığını ortaya koymaya başladı.

TİM’in geçmişine baktığımızda gelen Cumhurbaşkanı ve Başbakanlar ne kadar sık bir araya geliyordu bilemem. Ben TİM’le de, TOBB’la da bir araya olmaya özen gösterdim. Bu ülkeyi biz beraber ayağa kaldıracaktık. İş dünyası diri ve güçlü olmazsa, ülkemizin de diri olması mümkün değildir.

RUSYA ZİYARETİ

Dün 9 aylık aradan sonra Rusya’ya ziyaretimiz gerçekleşti. Dar kapsamlı bir işadamları toplantısını da Sayın Putin’le gerçekleştirdik. İnanıyorum ki çok kısa zamanda Rusya’yla olan ekonomik ilişkileri süratle aşacağız.

Değerli ihracatçılar en son haziran başında sizlerle bir araya gelmiştik. Almanya parlamentosundaki sözde Ermeni soykırımı vardı. Bugün 15 Temmuz hadisesi sebebiyle birlikteyiz. Nasıl karanlık bir gece olarak başladıysa 16 Temmuz’da aydınlık bir gün olarak doğdu.

“KAÇAKLAR KAÇTI, BİZ DE KOVALIYORUZ”

Milletimiz 15 Temmuz gecesi silahların, tankların karşısına büyük bir inançla dikilmiştir. Bu millet büyük, güçlü bir millet. Kaçaklar kaçtı, biz de kovalıyoruz. Bunu da intikam hırsıyla yapmadığımızı söyleyeyim. 240 şehidimizin kanını yere bırakamayız, bırakırsak hesap veremeyiz.

“BEN EN YAKIN MESAİ ARKADAŞIMI KAYBETTİM”

Ben en yakın mesai arkadaşımı kaybettim, aslında kaybolmadı çok yüce makama ulaştı. 16 yaşındaki yavrusu da onunla beraber o makama yürüdü.

2195 yaralımız, kimisinin ayağı kopuk, kolu kopuk gazi olarak ziyaretlerimizde gördükçe sorumluluğumuzun büyüklüğünü anlıyoruz. Bu işi adalet çerçevesinde, hukuk içinde hesabını soracağız.

Malazgirt’ten Söğüt’e İstanbul Fethi’nden Çanakkale’ye kadar şanlı tarih 15 Temmuz’da yeniden canlanmıştır. Afganistan’da, Suriye’de yaşanan görüntüleri tekrarlamak isteyenlere milletimiz tarihi bir ders vermiştir.

Ne diyor FETÖ’cü kalemşörler sözde Prof’lar bu millet silahların karşısına dökülemez, kaçarlar diyor. Ama benim milletim anında meydanlara dökülmekle kalmadı, tankların önüne geçti. Tankların altında şehit oldu. Bunu hanım kardeşlerim de yaptı. Bize nine hatunları hatırlattı ve şehit oldu.

Yaşlı amcalar hiç yılmadan karşısındaki silahlının karşısına gidiyor o vurdukça vur diyor. Böyle bir yapı var. Bu farklılıktır. Bu milletin farkını ortaya koyuyor. Bu süreçte iş dünyası da ihracatçılar da sağlam duruş sergilemişlerdir. Üretimi ihracatı aksatmadan sürdürmüşlerdir.

“HAİN OYUNUN EN ÖNEMLİ AYAKLARINDAN BİRİ DE EKONOMİMİZİN ÇÖKERTİLMESİYDİ”

16 Temmuz’da piyasaya sürülen paraya baktığımızda 2,5 milyon dolar hemen Türk Lirasına çevrilip piyasaya sürülmüştür.

Darbe girişiminin ertesi günü TİM’in Panama ve Guetemala’ya gönderilecek heyetleri iptal etmemesini ben çok önemli görüyorum. Çünkü bu hain oyunun en önemli ayaklarından biri de ekonomimizin çökertilmesiydi.

“SİZDEN 2 YARDIM TALEP EDİYORUM”

Milletimiz 10 milyon dolar döviz bozdurup bu oyunu da bozmuştur. 2 yardım talep ediyorum. Yurt dışındaki tüm muhattaplarınıza bu darbe girişiminin gerçek yüzünü FETÖ’nün tüm dünya için tehdit olduğunu anlatmanızdır.

“O CAMİADAN DOSTLARINIZI İHBAR EDİN”

O camidan dostlarınız arkadaşlarınız olabilir, ben diyorum ki bunları ifşa edin. Savcılıklara bildirmeniz lazım. Bu bir vatanseverlik borcudur. Herkesi istihbarat bilemeyebilir, emniyet bilemeyebilir ya da yetişemeyebilir bakın adamlar kaçıyor.

“ÜLKESİNE ACIMAYANA BİZİM ACIMA DUYGUMUZ YOKTUR”

Bunların diyelim ki TSK, diyelim ki emniyet teşkilatı… Enterasan olan şu oradaki imamlık görevini siviller vasıtasıyla yaptılar. Tahsil çok önemli değil, şeytani bir zihinsel yapı.

“ONLAR BU ÜLKEYİ DEĞİL BİZ ONLARI ÇÖKERTECEĞİZ”

17-25 Aralık yargı ve polis darbe girişimini benim şahsi meselem olarak görüp, 15 Temmuz’u hala kavramayanlar bu örgütün iflah olmaz üyeleridir. Ülkesine acımayana bizim acıma duygumuz yoktur. Zalime merhamet mazluma eziyettir. Onlar bu ülkeyi değil, biz onları çökerteceğiz.

“BAŞLARINI EZECEĞİZ”

FETÖ mensuplarının başını PKK ve DAEŞ mensupları gibi ezmekten yanayız. Sizlerin kendi alanında destek vermenizi diliyorum. FETÖ’yü iş dünyasından da temizlememiz şart. Örgütün finans kaynaklarını kurutarak başarıya ulaşabiliriz.

BATI’YA MESAJ: NEREYE VARIRSA VARSIN YAPACAĞIZ

‘Bürokraside binlerce insanı atıyorsunuz bizi endişeye sevk ediyor’ diyor Batı, kendileri bunu çok çok farklı şekilde yaptı. Malum Doğu ve Batı Almanya birleşmesinde gördük. Öyle bir ayrıma gittiler ki 100 binlerce devlet görevlisini görevden aldılar.

Bize bu endişelerden bahsediyorsunuz da siz bunları bizden çok daha ileri boyutta yaptınız dedim telefonda. Nereye varırsa varsın yapacağız. Bunu temizlemeye mecburuz.

“BU ÖRGÜTE GİDEN HER KURUŞ, MİLLETE SIKILAN KURŞUNDUR”

Nasıl bunları haraca bağladığını açık görüyoruz. Bu örgüte giden her kuruş millete sıkılan kurşundur.

“BASİT BİR PROBLEMDE BANKALAR KREDİYİ GERİ ÇAĞIRIRSA BU BİR İHANETTİR”

 

11-17 Temmuz arasında 2,1 milyar dolar olan ihracatımız, 2,7 milyar dolara ulaştı. İlk 7 aylık ihracat 80,5 milyar dolara ulaştı. Çalışacağız, koşturacağız. Biz de süreç içinde atacağımız bazı adımları paylaşacağız.

“Finans sektöründe bazı engellemelerin vesaire olduğuna dair bilgiler edindim. Bu konularda konuşmak suretiyle, ama kamu bankaları ama özel sektör bankaları, bunu eğer fırsata dönüştürmeye kalkarlarsa, kusura bakmasınlar biz de devlet olarak üzerimize ne düşerse onun gereğini yaparız ve onlar da ondan sonra kapımızı kolay kolay açamazlar, çalamazlar. Zaten milletin parasıyla çalışıyorsunuz. Milletin parasıyla çalıştığınız böyle bir dönemde eğer kalkıp da bu ülkede yatırımcımızın önünü açmaz, onu daha da daraltır ve hemen basit bir olayda geriye çağırma gibi bir anlayışın, mantığın içerisine girerse kusura bakmasınlar, açık ve net söylüyorum, ben bunu ‘ihanet’ diye değerlendiririm.

“HESABINI SORMAKTAN ÇEKİNMEYECEĞİZ”

Şu andan itibaren bütün bankalardan ülkemizin içinde bulunduğu birlik beraberliğe uygun harket etmelerini bekliyoruz. Faiz ve kredi politikasında olumsuz yönde kırılma gördüğümüz bankaları not etmekten ve hesabını sormaktan çekinmeyeceğiz. Faiz oranları konusunda bankacılarla benim aramda bir anlaşmazlık var. Sürümden kazanacaksın, yüksek faizlerle bu iş olmaz. Finans sektörünü kusura bakmasınlar sıkıştıracağız. Ülkemizin bu döneminde uyduruk bahanelerle kredileri geri çağıran bankalar kendilerine bir saf belirlemişlerdir demektir. Ama bu saf ülkemizin ve milletimizin safı değildir. Hiçbir banka karı azaldığı için bundan zarar görmez. Kurallar çerçevesinden bunun hesabını sormaktan çekinmeyiz. Şuandan itibaren tüm bankalarımızdan ülkemizin içinde bulunduğu birlik ve beraberlik ortamına uygun adımlar atmasını bekliyorum.”

YENİKAPI BULUŞMASI

Yenikapı’da 5 milyon insanın buluşması Cumhuriyet tarihimizin bir ilkidir. Demokrasimizin yenikapısı açılmıştır. Dünyaya da bizi iyi okuyun anlayın denmiştir. Bu duruş bu birleşme dünyaya mesajdır. Milletimiz geleceğine sahip çıkma konusunda da kararlı olduğunu göstermiştir.

“BU KARDEŞLERİMİZİN KANLARINI YERDE BIRAKMAYACAĞIZ”

Her olanda bir hayır vardır. Emin olun onlar bu kadarını beklemiyordu. Ülkemiiz çökertmek için oynanan oyun, son dönemin en büyük birliğini gerçekleştirmemize vesile olmuştur.

Bakın! Önce kavşağı bombaladılar, sonrasında caminin önünde bombaladılar, orada 6 şehit var. Bir tanesi bayan kardeşimiz, başı vücudundan koparak kongre merkezimizin çatısına düştü. Bunlar bu kadar alçak. Tarihte böyle biz zulüm oldu mu? Bu kardeşlerimizin kanlarını biz yerde bırakamayız.

İşte Yenikapı bundan dolayı böyle oldu. 15 Temmuz tezgahını kuranlar medyanın, STK’ların, farklı ideolojilerin birbirine gireceğini kendilerinin rahatca işlerini halledeceğini düşündü. Hiç böyle olmadı.

Yeniden gazilik ünvanına Meclisimiz kavuştu. Hesaplarının hiçbiri tutmadı. Tam aksine onların hiç istemediği bir birlik görüntüsü ortaya çıktı. Mesele bu o duruş çok önemli. Yani yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan diyor ya şair böyle. Biz bu güzel tabloyu sonuna kadar muhafaza etmekte kararlıyız. Lider kadrolar arkasına saklanırsa, millet dağın arkasına saklanır. Hamdolsun o gece tam aksi oldu. Türkiye bugün 2023 hedeflerine 15 Temmuz sabahından daha yakındır.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co