Bir Nefes Hasbıhal !..

Bir Nefes Hasbıhal !..

Bir Nefes Hasbıhal !

Hep söylerim: İnsan ömrü çok kısa, günler , seneler çok hızlı geçiyor , geriye dönüp baktığında : Hoş bir seda- Bir nefes hasbıhal ! yapa bildinse o kalıyor..

Çocuk sesleri ile çınlamayan camii kubbesi : Yıkılmaya mahkumdur !..

Bugün camilerimizde saçlarına ak düşmüş üç-beş dede, ama bir tek çocuk yok !..

Hiç kusura bakmayın, bir saf cemaat bulamayan camilere sizler çocukları getirmezseniz bir süre sonra bu camiiler tek tek yıkılmaya mahkumdur !..

Çocuklar camilerin çimentosudur.. çelik demiridir.. onları camilerden uzak tutarsanız bu camilerin hepsi bir gün tek tek yıkılacaktır..

Eğitim ailede başlar: Sigara ve içki içen bir baba :” Yavrularım içki ve sigara sağlığa zararlıdır içmeyin !” dese de sözünün bir geçerliliği yoktur..

Aile reisi baba : düzgünse çocukları da düzgün olur.. baba , anne yamuksa çocuklarda onlardan öğrendiklerini yapacaklardır.. önce aile içi eğitim ve biz düzgün örnek olmalıyız..

Kahramanmaraş’ta 247 bin ilk öğretime giden çocuğumuz var , bunun 5 bin camilere okumaya gidiyorsa : biraz değil birkaç sene düşünmemiz gerekiyor..!

Türkiye : dinini bilen Müslüman sayısı ben yüzde 10 geçeceğini sanmıyorum.. Özde Müslüman sayısı nüfusumuzun yüzde 10 bile çıkmaz..

Diğer Müslüman ülkelerde durum nasıl derseniz : bizden daha kötü ..

Devletin adı Müslüman bir devlet ama halkı hiç de  öyle değil, insanlarının yaşayışına bakıyorsun, İslamla uzaktan yakından ilgisi yok.. İslam ı yaşayan ancak yüzde 10 zor çıkar , Türkiye de olduğu gibi..

Sudiarabistan da Alkolsüz bira fetvası vermişler.. gençler harıl harı bira içerken, el altından içki tüketimi hızla artıyor..

Biz sözde Müslüman : özde değiliz..

İslam’dan uzaklaştığımız içinde bugün başımıza her türlü bela geliyor.. Irak, Suriye, Mısır, Libya, Yemen, İslam ülkeleri ve içler acısı durumu..

Bir yandan Mezhepsizler: insanların dinini çalıyor.. diğer yandan vahşi batı ise Müslümanların kanını emiyor..

Irak gibi Müslüman bir devlet yok oldu.. her gün bomba patlıyor , ölen Müslüman.. Suriye de her gün uçaklar bombalıyor ölen Müslüman: Suriye de yaşayan gayri Müslimlerden bir tek kişinin burnu bile bugüne kadar kanamadı..

Türkiye ve İslam aleminin kurtuluşu: Çocukları camiye götürmeliyiz , dinini doğru olarak öğrenmelidir.. Mezhepsizlerin elinde oyuncak olmamalıdır..

Kabe imamı vaaz ediyor: Çocukları kabeye getirin, mescitlere getirin diye.. ama maalesef getiren yok..

Durum vahim: Biz çocuklara dinini öğretemezsek, onlar terörist olur, cani olur, anasını babasını kesen evlat olur, vatana millete zarar verir..!

Çocuklarımıza sahip çıkalım- Torunlarımıza sahip çıkalım, Baba beni cemiye götür diyen çocukları ödüllendirelim..

Bir nefes hasbıhal yapalım dedik ama insan ömrü gibi süremizde bitti..

Onun için geleceğimize sahip çıkmalıyız..

İyi günler
09 Kasım 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co