Bir hakkı sahibine verelim

Bir hakkı sahibine verelim

Bir hakkı sahibine verelim !..

Aslanbey parkı ve Midilli atları

Üç-beş tavuk, tavşanları..

Aslan bey parkına açılış ve sonrasında gitmiştim..

Aslanbey parkı : Harika bir park dinlenme ve sabahları yürüme yeri..ancak geçtiğimiz Pazar günü ne kadar, hele çocuklar için ne kadar önemli olduğunu görmemiştim.. veya fark edememişim ki çocuklar her yeri doldurmuşlar..

19 Mayıs tatili sebebi ile dün yine aynı park ‘a bir kere daha gittim..

Her yer çocuk kaynıyor.. cıvıl cıvıl her yer çocuk..

Kahramanmaraş eski belediye başkanı Mustafa Poyraz, teşekkür ederken, bir yandan da buraya en büyük emeğini veren  geçen hafta aramızdan ayrılan Merhum Kahramanmaraş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mahmut Bakır’a Allah’tan rahmet diliyorum..

Dün fatih asını gönderdik..  dua ettik..

Başkan Mustafa Poyraz’ı güzelce andık..

Gazetelere bakıyordum, ki Mahmut Bakır için güzel bir yazı..

Yener Atlı’ın Bugün gazetesindeki köşesinde konuyu güzel işlemiş , bende katılıyorum, Mahmut Bakır isminin bir park da yaşatılması gerektiğine inanıyorum..

Geçmiş de bu memlekette taş üzerine taş koyana teşekkür ederiz..

Dönüyorum Aslanbey parkına, park gerçekten harika ancak : Yetersiz..!..

Ben bir garip kel oğlanın, bir eşeğim – üç beş tavuğum var, hep konar kel başıma sinekler diyor ya bizim park da aynen öyle bunu geliştirmek gerekiyor..

Güzel midilli atları gelmiş, çocuklardan, insan selinden atı görmek ne mümkün..?

Tavşan, tavuk, hindi, tavuz kuşu ve üç beş hayvan ama çevresinde binlerce çocuk, yaklaşa bilen aile kendini şanslı sayıyor..

Buradan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a sesleniyorum.. Orman çok, Ahirdağına yukarı yer var, bu parkı acilen genişleterek hayvan sayısını artırmak gerekiyor..

Hemen her türlü hayvan burada olmalı

Parkın üst kısmı Aslanbey hayvanat bahçesi olmalı

Bu sözümüzün anlamını anlamak için Sayın Başkan Erkoç’a :  kızınızı alın oraya gidin bakın o hayvanlara nasıl sevgi ile baktığını ve saatlerce oradan ayrılmak istemediğini göreceksiniz ?

O zaman sözümüze hak vereceksiniz..

Sayın Başkanım Fatih Mehmet Erkoç: Aslanbey parkına bir genişleme projesi ile üst bölümü bir hayvanat bahçesi haline getirmelidir..

Yani ille de şu hayvan olacak diye bir şey yok: elimizde olan, koyun, keçi, eşeği, atı, devesi , ineği ile bile çocukları sevindirmeye yetecektir..

Rahmetli Aladdin Sezal : Üngüt’e Özel hayvanat bahçesi kurmuş ve o günden bugüne kadar mirasçıları götürmeye çalışıyor.. buranın bilgisinden de yararlana bilinir.. belki belli kuşları buradan almakta mümkün olabilir diye düşünüyorum..

Benim dün gördüğüm manzara bana şunu söyledi: Burası yukarı doğru genişletilmeli ve daha çok hayvan çeşidi ile belki de kurulacak hayvanat bahçesinin temeli atılmış olunacaktır.. oraya konulan 4 adet üç beş tavuk çocuklar için harika bir yer olmuş..

Herkesin çocukları anne ve babasının elinden tutarak buraya sürükleyerek getiriyor.. Belki biz büyükleri fazla ilgilendirmiyor ama çocuklar için hayvanlar çok önemli..

Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, ve ilçe belediye başkanlarımız şöyle bir hafta sonu Aslanbey parkında bir çay içerlerse çocuklar için buranın ne kadar önemli olduğunu görerek yaşayarak bir karara varacakları kanatındayım..

Bu vesile ile

İyi günler diliyorum..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co