Bir düşte gör

Bir düşte gör

Bir düşte gör !..

Kim dost, kim düşman bir düşte gör !..

Halkımız yeni görev gelen yöneticilerimiz için şu sözleri söylemeye başladığı gün bir şeylerin doğru gitmediğini, bir aksama olduğunu bugüne kadar hep gördük.. görmeye devam ediyoruz..

Zafer sarhoşluğu !

Burnu büyüdü !

Havasından yanına varılmıyor !

Engin dağları “Ben yaptım” diyor !..

Gurur ve Kibrinden geçilmiyor !..

Çok büyüdü selamımız almıyor !

Bir kere de dostlarına sormaz oldu ! .. her şeyi kendi biliyor sanki !..

Bir yönetici için yukardaki sözler çok tehlikeli sözler..

Yöneticilerimiz bu sözlerin üzerinde 40 gün düşünmeleri gerekir..

Onikişubat ilçe  Belediye başkanımız Hanefi Mahçiçek- Devlet Planlama- Botaş, Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği ve sonra boz adamlığı gören biri.. sözüm ona değil.. o düşen biri bu sözlerimi bilir.. gerçek dostları ile sahtelerinide bilir..

Milletvekilliğinden geldiğinde, boz adam olduğunda kendini kim arıyor hatırını soruyordu onu çok iyi bilir gerçek dostlarını iyi bilir..

10 yıl önce :İHA daki görevimizi Ahmet Caner Baysal’a devir ettim, Ahmet beyi Adana –dan geldi, bizde eski İHA temsilcisi olarak : Kahramanmaraş’taki haber kaynakları siyasilerle, müdürlerle tanıştırıyorum..

Daha önce bize Bekir bey değinde , ağazından bir Bekir bey daha çıkan kişiler, Dostum sandığım o muhterem kişiler:  maalesef bazı kişiler, ben Bekir Doğan olduğum için değil de İHA temsilcisi olduğum için hatırımı saydığını hemen göstererek: “ Ahmet’e hoş geldiniz , ne yer içersiniz şöyle oturun derken, bizim selamımızı almadığını gördüm..

Dostluk mezara kadar değil- Görev süren bitinciye kadar der gibi..

Bu dönemde : bizde dostumuz ve olmayanları seçme imkanı bulduk, sonra Kahramanmaraş Gazetesi ve www.kahramanmarasgazetesi.com.tr internet haber sitesini kurduğumuz zaman, yeniden : “ Bekir bey olduk” ama bu defa da ben onlara yüz vermedim..

Bir daha haberlerini yapmadım, gazeteme bile koymadım..

Dostumuzu düşmanımızı görme imkanımız oldu !.. onun için mutluyum..

Abdulkadir Arifoğlu :KMESOB Başkanı, bizde iş yeri komşusuyuz, komşu şunlara dikkat et bunlar dost değil değimizde bizi dinlemedi, sonra düşünce :” Bekir bey , komşum haklıymışınız, insanları tanıyamadık, hep iyi niyetli olduk , ama olmadı..” dedi ama iş işten geçti..

Belediye başkanı, milletvekili, bir kurum müdürü olduğunun gün binlerce dostun olur, mübarek gecelerde ararlar, telefon açarlar, ziyafetlere çağırlar, bazıları : bizim yazlık boş bu yaz orada bir tatil yap der seni tatile bile gönderiler..

Bu dönemde gerçek dostlar ise: uzaktan size bakar

Gerçek dost: Makama gelip oturmaz, işine baksın onun başarısı benim başarım der seni uzaktan izler.. işine mani olmayım diye yanına uğramaz..!

Görevden düştüğünüz gün ise : uzaktan size bakan gerçek dostlar yanınızda , düğününüzde, cenazenizde, iyi ve kötü günde yanınızda , o sizi arayan menfaat dostları sizi aramaz, sormaz, telefon açtığınız zaman sizinle görüşmezler bile..

Bunun için önce bir yerin başına geleceksin: sonra o görevden düşerek boz adam olacaksın ki bu benim söylediklerimi anlaya bilesiniz..

Bugün bakıyorum: Belediye başkanlarımızın Maşallah ne de çok dostları varmış, neredeyse 24 saatlerinin 20 saatini işgal eden dostlar !…halen daha hayırlı olsun ziyaretindeler..

Hırsızlar- Taklacılar- Yağcılar , kendi menfaatları için başkanları kullanmaya çalışan kişiler başkanların etrafını , örümcek ağı gibi sarmışlar..

Başkanlık bakamını mesken tutanlar, gerçek dost değildir.. Hanefi Mahçiçek gibi geçmiş tercübesi olmayan kişiler ise bunu anlayamaz..

Oysa : dostluklar mezara kadar olmalı..

Bugün Şeyhadil mezarlığında, binlerce güzel dostumuz yatıyor, biz onların dostu isek bugün Bayram diyerek bir fatiha okuya biliyormuyuz ?.. dua ede biliyormuyuz ?.. onları hatırlaya biliyormuyuz ? mesele burada..

Yağcı-Taklacılar etrafı sarmış , kendi çıkarına bakıyor, bizim başkanlarda sanıyor ki ben ne çok sevilen adamım ? çok değil bir yıl önce Belediye başkanı Mustafa Poyraz’ın etrafını saran yalakalar şimdi nerede ? birde bunu bakın !..

Halka inin, yoksa yarın düştüğünüzde ! .. iş işten geçmiş olur..

Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum

İyi bayramlar..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co