BİN DÜŞÜN BİR KARAR VER

BİN DÜŞÜN BİR KARAR VER

1 Kasım seçimlerine saatlerin kaldığı günümüzde, vatandaşlık görevini yerine getirirken çok iyi düşünmek, istikametimizi iyi belirlemek ülkenin ahvalini düşünerek, vicdanlarımıza gem vurulmasına fırsat vermeden, algı operasyonlarına aldırmadan “Bin düşün bir kara ver” idraki ile oylarımızı kullanmak asli görevimiz olmalıdır.
Türkiye 21 Temmuz 1946 da çok partili bir döneme girmiş, birçok hükümetler kurulmuş, koalisyon hükümetleri derken Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde ilk defa bir seçim hükümeti (63. Hükümet) kuruldu. 7 Haziran seçimlerinde tek başına bir hükümet kurma yetkisi alamayan partilerden koalisyon ümitleri de kalmayınca süreç geçici bir hükümetin kurulmasını mecbur hale getirmiştir.
Geçici bakanlar kurulu niteliğinde olan 63. Hükümet Anayasanın 114. Maddesi doğrultusunda TBMM’ inde güven oylaması yapılmamıştır.
Türkiye’nin geçici ve koalisyon hükümetleri ile yürüyemeyeceği aşikâr Türkiye’nin güçlü ve tek başına bir iktidarla yoluna devam etmesi elzem hale gelmiştir. Son on üç yılda milletimiz bunu görmüştür.
7 Haziran’da millet iktidar partisine bir ihtar verdi. Bu ihtarı nasıl algıladığı 1 Kasım da belli olacak.
Sonuç ne olursa olsun, kutuplaşmadan uzak, birbirimize tahammül ederek, ülke menfaatlerini en üst düzeyde tutarak ne konuştuğumuzu, neyi nasıl ifade ettiğimizin farkında olarak çok dikkatli olmalıyız.
Yapay kutuplaşmalarının bir takım algı operasyonlarının sahneye konulması istenilmekte, karanlık senaryolarının çabalarını göz ardı etmeden dikkatli olmalıyız. Terör örgütleri her türlü oyunu oynamak isteyeceklerdir. Kutuplaşmamız terör örgütlerinin işine gelir. Ancak kardeşliğimizin, birlik ve dirliğimizin sağlam temellere dayanması terör örgütlerinin direncini kıracaktır.
Vatan millet düşmanları her zaman ülkenin istikbalini zedelemek hareket alanlarımızı daraltmak isterler, nitekim 7 Haziran seçimleri sonrası iktidar partisinin oy kaybından faydalanmak, kaos ortamı oluşturmak, halk sizi istemiyor gibi i baskılarla halkı ayrıştırma çabaları boşa çıktı.
Halk sizi istemiyor diyorlar ama yine birinci parti olduğu göz ardı ediliyor. Türkiye’nin kalkınmasını zerre kadar istemeyen küresel güçler ve içerdeki maşaları 1 Kasım öncesi tüm kozlarını oynayacaklardır. Terör eylemleri, kutuplaştırma çabaları, algı operasyonları, baskılar ile huzur ortamını germek halkı birbirine düşman etme gibi çabalarını bu millet boşa çıkaracaktır.
Türkiye onların istediği gibi değil, milletin istediği gibi yön bulacaktır.
1 Kasım Türkiye’nin yükselişinin daha da üst sevilere çıkışının dönüm noktası olacaktır.
Seçimlerin hayırlara vesile olmasını can-ı gönülden arzu ediyor dua ediyorum.
Herkesin bir hesabı olabilir Allâh-ü Teâlâ’nın hesabı kesindir. Onda yanılma olmaz.
Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“BİN DÜŞÜN BİR KARAR VER” için bir cevap

  1. Büşra İ. dedi ki:

    Rabbimin izni ile 1 kasım’ı hayırlı bir şekilde atlatacağız. Gönüllerimiz huzur bulsun inşaAllah , yüreğinize sağlık .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co