BİLMEK GEREK

BİLMEK GEREK

“Bir damla petrol bir damla kandan daha değerlidir!” Winston Churchill…

İçinde bulunduğumuz yüz yıl ile ilgili bir değerlendirme yapacak olsak, zannederim ikiyi bölünürüz. Hak, hukuk, adalet, eşitlik… vb, yani Hak’kı  savunanlar bir yanda, ‘sen hangi adaletten bahsediyorsun? Güçlüysen, haklısın’ diyenler ise karşı tarafta olacaklardır”

İngilizlerin efsanevi ismi! Churchil ; “Bir damla petrol bir damla kandan daha değerlidir!”sözünü söylerken, batılı savunanların gerçeğini anlatıyordu bize. Petrolün insandan daha değerli olduğunu savunan bu kesim diyor ki, sınırlar, dinler, kültürler, insanlık, değerler… geç bunları, petrolü, buğdayı kap, yaşamını sömürerek sürdür, gerisi boş…

Bu onların gerçeği, emperyalizmin çocukları böyle düşünüyor. Onların dedeleri de böyle düşünüyordu, çocukları da aynı şekilde düşünmeye devam edecek.  Ve bu kitleye hizmet ettiğinin sürece de, bir lokma ekmeğe razı olursanız, onlar ses çıkartmayacaklardır.

Hatırlayın, Ebu Cehil’de Efendimize gelmiş, ‘düzenimizi bozma’ istersen sana krallık da verelim teklifinde bulunmuştu.

O da(sav); “ Bir elime güneşi, diğer elime ayı koysanız…” hayır demişti.

Yani dünyada olup bitenlerin gerçek nedeni, sömürü düzenine dur derseniz, sizinle kavga ederler, ses çıkartmazsanız, sorun yoktur. Bu defa da sonuna kadar kanınızı emerler vampirler…

GÜNDEM KATAR

“Son günlerde bir anda DÜNYANIN MERKEZİNE OTURAN KATAR operasyonunun nedeni de bu! Önemli diye nitelenen bölgeye baktığımız zaman karşımıza şu ülkeler çıkıyor: Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman…

Peki KATAR’a karşı kimler var? Katar dışında herkes neredeyse!

Trump’ın gezisinde konuşulmayan GİZLİ GERÇEK ŞUYDU: BURALAR SİLAHLA YÖNETİLECEK! Pentagon ve bu gücün getirdiği TRUMP burada kararlı.

Katar ise İngiltere ve Türkiye ile yol almak istediği için ablukada! Pentagon BASRA’yı kimseye bırakmak niyetinde değil. Enerjiyi kontrol ederek dünyayı ellerinde tutmak isteyecekler! Niyetleri bu!

Ergün Diler dünkü yazısında bu değerlendirmeyi yaparak, yazısının bir bölümünde şunları yazmış; “Ancak ambargoya rağmen KATAR geri adım atmadı!

Peki Pentagon ve Trump neden BASRA’ya göz dikti!

Bunun birden çok nedeni var! Öncelikli olarak ÇİN’i kontrol altına almak için petrolü dizginlemek şarttı!

Bunu bilerek geldiler. Aynı şekilde Avrupa’nın enerji ile buluşması Washington’ın isteğine göre olmalıydı! İkinci neden bu!”

BİZİ İLGİLENDİRİR Mİ?

Katar ve Ortadoğu’da olup bitenler bizi ilgilendirir mi? Yani Kahramanmaraş’ta oturan bir kişinin İngiltere, Siyonizm, ABD, AB, Çin v.b gibi ülkelerde ki olaylarla ne ilgili var denilebilir.

Dostlar dünya o kadar küçük bir köy haline geldi ki, herkes her şeyi bilmek durumundadır. Çünkü bilenlerle, bilmeyenler bir olmuyor”

Aldatılmamak,

Tuzağa düşmemek,

Doğru adımlar atabilmek için, bütün olup bitenleri yakından takip etmek gerek.

Rothschild, kim bunlar? Yani insan merak etmeli, elinin altında internet olan herkes okumalı, bilmeli.

Soros’un çocukları bilinmeli, bu gün altını iki katı fiyata alıyorsak, işte bu ailelerin finans oyunlarından dolayıdır.

Diyeceğim şu ki, günde bir yazar okumadan olmaz.

Güvendiğiniz bir gazete, bir kitap okumak gerek.

Çünkü dediğim gibi, bilenler, bilmeyenlerden üstün.

Bilenler, oyun bozar.

Bilmeyenler ise aslanın avı olup gider.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co