Bilir, “ Bilgisayar alıcıları, önceliklerini iyi belirlemeli”

Bilir, “ Bilgisayar alıcıları, önceliklerini iyi belirlemeli”

Bilgisayarlar artık hayatımız vazgeçilmezi haline geldi. Bizde bilgisayar kullanımı ve alımında nelere dikkat etmemiz gerektiğini KM Biliyim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Hasan Bilir’e tüketicilerin nelere dikkat etmesi gerektiği? İle ilgili sorular yönettik.

Bilir, bilinçli tüketicilerin reklamdan etkilenmeden, kendi işini görebileceği ürünlere yönelmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi; “ Sürekli olarak yenisinin üretildiği bilgisayar teknolojisinde ki hıza yetişmek oldukça güç. Gelişen teknolojiyle birlikte geliştirilen programlar, oyunlar o oranda gelişme gösteriyor ve mevcut bilgisayarlarımız yeni sürüm programları çalıştırmakta yetersiz kalıyor. Bu sebepten hemen hemen herkes yeni bilgisayar arayışına giriyor zaman zaman. Yeni aldığımız bilgisayarı ortalama 2-3 yıl kullanacağımızı varsayarsak seçimimizi doğru yapmamız gerekliliği doğar. Eğer ortalama kullanım süresinin üzerinde kullanacaksanız daha dikkatli olmak gerekiyor. Örneğin reklamlar bu konuda çok etkili olmakta. Biz reklamlardan etkilenmeden, tüketicilere diyoruz ki, bilinçli bir tüketici bilgisayardan hangi alanda kullanacağını bilir. Ona göre ürün alır. . Bunun dışında servis çok önemli. Biz firma olarak sattığımız ürünlerin arkasında duran bir şirketiz ve alıcıları doğru bilgilendirip, doğru alım yapmalarını sağlıyoruz. Yani sattığımız ürünün arkasında duruyoruz, dedi.

NELERE DİKKAT EDİLMELİ.

Bilgisayar alırken nelere dikkat edilir? Sorumuza Bilir şu şekilde cevap verdi: “ Bilgisayar içerisinde ki parçalar önemli. Tabii ki bir bilgisayar almadan önce kesinlikle cevaplandırılması gereken bir soru vardır. Bu bilgisayarı ne için kullanacaksınız? Örneğin internette gezinmek, sunum hazırlamak, mail gönderip almak için alacağınız bilgisayarla yeni oyunları oynamak için alacağınız bilgisayar farklı olacaktır.  Veya bilgisayarınızda 3 boyutlu çizim yapacaksanız oyun oynamak için alacağınız bilgisayardan farklı olacaktır. O yüzden o bilgisayarı alma amacınızı belirlemeniz gerekiyor. Eğer bunların hepsini yaparım diyorsanız ona göre bir bilgisayar seçmelisiniz. İyi bir bilgisayar almak için ilk adım önemli.  Dediğim gibi firmanın güvenirliği önemli, servis önemli” dedi.

DSCF5536

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co