Bilge Lider Bahçeli !

Bilge Lider Bahçeli !

Yüksek Müsaadenizle !..

Bugün sizlere köşemde bir alıntı yazı yayınlamak istiyorum..

GAP  Gazeteciler Cemiyeti Başkanım Zeynel Abidin Kıymaz Kahramanmaraş’a geldi bugünkü köşe yazısını bize okudu..

Mehmet Taş, Serdar Erdoğanyılmaz, Seydi Küçükdağlı birlikte okuyarak dinledik, ve ortak akıl birdir dedik..

Zeynel Abidin Kıymaz’ın yazısı

“Bilge Lider Bahçeli

Koalisyon hükümeti maalesef yedi Haziran seçimleri sonrasında kurulamadı. Mevcut tabloyu değerlendirirken Meclise girmeyi başarmış dört siyasi partinin taraftarları, parti üst yönetimleri genel başkanların ağzına bakıyor genel başkan ne söylüyorsa diğerleri de noter gibi hep beraber onaylıyor, partililer liderin söylediğini daha da allayıp pullayıp liderlerini göklere çıkarıyorlar.

10 yaşında siyasetle tanıştım yaşım 53 bu güne kadar her zaman hayranlık duyduğum Alpaslan Türkeş’te dahil bende lider taassubu olmadı olmazda, benim liderim rehberim önderim HZ. Muhammed (S.A.V.) dır.

Peygamber aleyhi Selam kendinden sonra bize ihtilafa düştüğümüzde müracaat edeceğimiz Kuranı kerim, kendi sünnetleri ve ehlibeytini işaret ederek sarılmamız gereken mihenk taşını göstermiştir.

Hz.Ömer(r.a.) ilk hutbesinde cemaate dönerek ‘..şaşırır yanılırsam ashabım ne yaparsınız?’ sorusuna cemaatten bir rivayete göre mızrak, diğer bir rivayete göre de kılıç uzatılarak’ Ya Ömer eğilirsen biz seni bununla düzeltiriz’ cevabı vermişlerdir. Hz.Ömer gibi peygambere yakın birine bu cevabı veren ümmetin torunları, ilkeli duruşu bırakmış kıyamet alemeti olsa gerek, lider dalkavukluğu yarışına koyulmuşlar, kelli felli cemaat önderleri, aile liderleri, proflar, iki üç dönemdir marka haline gelmiş siyasiler, liderlerinin her hata yanlışına methiyeler düzmekte, çıplak krala elbise giydirme telaşındalar.

 

Seçim sonrası oluşan tabloyu her partili kendi penceresinden değerlendirdiği gibi bende bir seçmen olarak ailemin önemli bir kısmının oy verdiği MHP’nin lideri Devlet Bahçeli’nin tutumunun ne anlam ifade ettiğini  anlamaya çalışıyorum.

1-1999 yılında durup dururken Başbakan yardımcılığı koltuğunu ve bakanlıkları bırakıp neden seçim istedin, şimdi neden seçim istemiyorsun?

2-AK parti ile koalisyon olmaz, CHP ile koalisyon olmaz, BDP ile koalisyon hiç olmaz, peki 80 milletvekili ile nasıl iktidar olacaksın?

3-Siyasi partilere erken seçimlerde hazine yardımı yapılmayacak, CHP-MHP adayları ve parti teşkilatları varlarını yoklarını 7 Haziran seçimlerinde harcadı tükendiler ve yorgun düştüler, AK parti devletin bütün kurum ve imkânlarına şu an sahip erken seçim startı verildiğin de muhalefetten daha avantajlı bir şekilde seçime girecektir

Yapılacak erken seçimden AK parti tek başına iktidar rakamıyla çıkarsa MHP lideri Sayın Bahçeli parti tabanına ne cevap verecek?

Erken seçimde BDP 90 milletvekili MHP’de 72 milletvekili çıkarırsa bu durumda erken seçim MHP’ye ne kazandıracak?

Ülke kan gölün dönmüş seçim güvenliği sağlanması mümkün görünmüyor, doğu güneydoğuda MHP’nin mitin yapacağı hemen hemen il kalmadı, elini taşın altına koyup ülkeyi esenliğe çıkarma yerine kaosa uygun adım koşarak gitmenin Türkçede karşılığı sizce ne?

35 yıllık gazeteciyim, dürüstlüğüne beyefendiliğine saygı duyduğum MHP lideri Devlet Bahçelinin ne yapmaya çalıştığını biri bana anlatsın, çünkü benim bilge lideri anlayacak kavrayacak bir dağarcığım yok.”

GAP Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Zeynel Abidin Kıymaz’ın köşe yazısı böyle

İnşallah okuyanlar bir şey anlamıştır..

Zira Bilge Lideri anlamak zordur..

Bizde alıntı yaparak başkanın yazısını sizlere sunuyorum

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co