Beyaz Tabak ödülü alan işletmelere ödülleri verildi

Beyaz Tabak ödülü alan işletmelere ödülleri verildi

  Kahramanmaraş’ta Güvenli Gıda arzının istenilen düzeylere çıkarılması için Kahramanmaraş Valiliğinin 20.01.2017 tarihindeki oluru ile “Kahramanmaraş İli Gıda Güvenliği Eylem Planı”nın uygulamaya konulması neticesinde bazı işlemelere “Beyaz Tabak ödülü verildi.

  Kahramanmaraş Kervanhan’da düzenlenen ödül töreninde konuşan, konuşan Kahramanmaraş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür vekili Mustafa Bozkurt; “ Projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Bozkurt, büyük özveri ve emekler neticesinde ödül almaya hak kazanan işletmeleri tebrik etti”

  Ödül töreninde konuşan Rektör Deveci, üniversite yemekhanesinin şartlarının iyileştirilmesinde emeği geçen yönetici ve personel kadrosunu tebrik ederek başarılar diledi. Ödül alan diğer işletmeleri de tebrik eden Rektör Deveci, “İnşallah ulaştığımız kaliteyi korur ve arttırırız.

   Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Cihan Eroğul ise uygulamaya konulan “Gıda Güvenliği Eylem Planı”  hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Yapılan denetimler neticesinde ödüle layık görülen işletmelerin belirlendiğini belirten Eroğlul, 3 aylık sürelerle denetimlerin tekrarlanarak şartları taşıyan işletmelere ödüller verilmeye devam edeceğini, şartları sağlamadığı tespit edilen işletmelerin ise ödüllerinin geri alınacağını söyledi.

        Eroğlu; “Çiftlikten Sofraya Gıda Güvenliği” projesi kapsamında birincil üretim dahil olmak üzere, gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme, depolama, dağıtım ve satış gibi gıda zincirinin tüm aşamalarında etkin kontrol ve denetim ile tüketiciye her zaman yeterli güvenli gıda arzının sağlanmasını, sektörler arası haksız rekabetin önlenmesini, gıda sanayinin gelişmesini, toplumun dengeli ve yeterli beslenmesine yönelik gıdaların güvenli olarak tüketiciye ulaşma amaçlandırılıyor.  Bu kapsamda Kahramanmaraş Valiliği aracılığıyla güvenli gıda arzının istenilen düzeylere çıkarılmasını sağlamak amacıyla ‘Kahramanmaraş Gıda Güvenliği Eylem Planı’ uygulamaya konulmuştu. Eylem planı toplantılarına ise İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ile Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü, Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, KSÜ Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı, Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanlığı, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanlığı ile Kahramanmaraş Ziraat Mühendisleri Odası Başkanlığı’na bağlı üyeler katılmıştır.     

   Gıda Güvenliği Eylem Planı çerçevesinde yapılan bu toplantılarda gıda güvenliği ile ilgili alınan kararlar arasında ‘Beyaz Tabak Ödülü’ uygulaması da hayata geçirilmişti. Bu uygulamayla birlikte asgari, teknik ve hijyenik şartların üstünde faaliyette bulunan toplu tüketim yerleri olarak belirtilen işyerlerine ‘Beyaz Tabak Ödülü’ verildi. Kervan Han’da düzenlenen ödül töreninde, denetimler sonrası ödüle layık görülen Kervan Pastanesi Dondurma Gıda Tarım Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi-Cafe Bistro Şubesi, DNA Akademik Eğitim Kurumları San. ve Tic. Ltd. Şti.- Bahçeşehir Eğitim Kurumları Yemekhanesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi-Avşar Kampüsü Yemekhanesi ‘Beyaz Tabak’ ödülü verlmesi uygun görülmüştür” dedi

Daha sonra KSÜ, Kervan Pastanesi Don.Gıd. Tar.Turz.San.Tic.LKtd. Şti- Cafe Bistro, KSÜ Kampüsü Yemekhanesi ve Bahçehir Eğitim Kurumları Yemekhanesi’ne ödülleri verildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co