Beşenli Kültür ve Dayanışma Derneği açıldı

Beşenli Kültür ve Dayanışma Derneği açıldı

Dernek Onursal Başkanı Mehmet Dertli,  Beşenli; “Devlet vatandaş işbirliğinin en güzelini vermeye azami gayret göstereceğiz” dedi.

Derneğin açılış kurdelesini Vali Mustafa Hakan Güvençer, Dulkadiroğlu İlçesi Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Kuybu, Beşenli Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayhan Köpo, Beşenli Kültür ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı Mehmet Dertli tarafından kesildi.

Dernek Onursal Başkanı Mehmet Dertli,  Beşenli olarak amacımız, ilimizde olduğu gibi ülkenin her yerinde bulunan Beşenlilerin birbirlerinden haberdar olması ve tanışmalarına olanak sağlamak. Eğitim ve Kültür alanında çalışmalar yapmak. Çağdaş ve kültürlü insanlar yetiştirmektir. Devlet vatandaş işbirliğinin en güzelini vermeye azami gayret göstereceğiz. Birlik ve beraberliğimizi bozacak olumsuzluklara meydan vermeden, ilkeli, şeffaf tüm hemşerilerimizi kucaklayan ve tüm topluma örnek teşkil edecek Derneğimizi en iyi şekilde yaşatacağız. Açılışa katılan ve katılmak isteyip de katılamayan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

beşen2

Vali; “Doğmuş ataların köyünden gelen insanlar bunu bir yeni kaynaşma, dayanışma vesilesi addederek bir dernek çatısı altında toplanmaya niyet etmişler. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ise; “Hem Kutlu Doğum Haftamızın artık son günleri. Hem Kutlu Doğum münasebetiyle hem de Beşenli Kardeşlerimizin inşallah dayanışmasına ve Birlik Beraberliğine ve istişaresine katkı sunacak bu Dernek açılışı münasebetiyle bu gün buradayız. Ben Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah hayırlı çalışmalara vesile olur” dedi.

Konuşmaların ardından program Pilav ve Ayran ikramı ile son buldu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co