Beraber yürüyün terör yolunda!

Bu haber 13 Şubat 2019 - 9:04 'de eklendi ve 617 kez görüntülendi.

CHP her ne kadar gizlemeye çalışsa da terör örgütlerini destekleyen, HDP ile birlikte hareket etmekten de geri kalmıyor. Bu nasıl sevda arkadaş? Bu nasıl aşk? Son Genel Seçimlerinde açıkça Kılıçdaroğlu “her evden HDP’ ye bir oy” diyerek oy istemedi mi? Terör yandaşlarının meclise girmesi için elinden geleni yapan Genel Başkan Kılıçdaroğlu değil mi? CHP terör yandaşları ile iş birliğini de sürdürüyor.
HDP CHP’ den gördüğü desteği unutmamış olacak ki; 31 Mart yerel seçimlerinde özellikle İstanbul, Ankara; İzmir’ de vereceği destek ile vefa borcunu yerine getirmek istiyor. Nasıl bir vefa değil mi?
CHP’ ye sormak lazım; milletten oy istiyorsun lakin milletin evlatlarına kurşun sıkan PKK terör örgütü savunucusu HDP ile kol kola yürüyorsun bu ne demek? Bir başka yönüyle meclisteki terör örgütü hamisi HDP’ nin karşısında ol ve milletin sesine kulak ver! Asla milletin sesine kulak veremezsin, kulakların milletin terörden neler çektiğinin feryadını duymaz…
Duymaz ama on binlerce kişinin katili Abdullah Öcalan dan HDP kanalı ile gelen her talimata uyuyor. Böyle olunca da HDP şımarıyor. APO’ nun hürriyetine kavuşması gerektiğini her fırsatta dile getiren HDP Milletvekilleri Gerçek liderleri Abdullah Öcalan için yürüyeceklerini söylüyorlar.
Bu nasıl aymazlık ki; böyle rahat bir şekilde terörist başı için yürüyeceklerini aşikâra konuşuyorlar. HDP’ye tokat gibi cevap İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. “Apo içeride diye İmralı’dan serbest bırakılması için milletvekilleri güya yürüyüş yapacaklarmış. Sizi yürüten adam değildir.” Diyerek, HDP’li vekillere uyarısını yaptı.
CHP ile HDP’ nin gizlemeye çalıştığı bu birliktelik kılıf arayan CHP HDP bu ülkenin yasal, meşru partisi olduğunu, birlikte ittifakın da bir mahsuru olmadığını belirterek kendince haklılık payının olduğunu ifade ediyor. Ey CHP! Siz böyle dedikçe adamlar neler isteyecek bugün tecritteki APO için için yürüyüş yapmak ister, yarın serbest kalsın, bir sonra ki; günde meclise girsin isterler.
Kılıçdaroğlu böyle mi memlekete hizmet edeceksiniz? Teröristlerin meclisteki koruyucuları ile ittifak yaparak mı? Yoksa bu kirli ittifakı milli bir görev addederek mi? Bakın! CHP’nin Parti Meclisi üyesi Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, ne diyor; “HDP ile ittifak yapmanın milli bir görev ve milli politika olduğunu” söylüyor. Bununla da kalsa, devam ediyor. “Meşru zeminde herkesin politika yapmasını sağlamak bizim görevimizdir. Sorunun şiddetsiz çözümünden yana olan unsurların önünü açmak zorundayız. Onları barışçıl çözümler için zorlamamız, önlerini açmamız ve desteklememiz gerekiyor. Bu bizim milli görevimiz. Milli olmak böyle bir şey… Milli olmak HDP ile ittifak yapmaktır.” Bu nasıl bir zihniyet ki, terör savunucularını, savunmak milli bir görev oldu? HDP ile İttifak yapmayı milli olmakla nasıl eşdeğer görüyorsunuz? İşte CHP bu!
CHP şu gerçeği unutmamalıdır ki; HDP’nin CHP’yi desteklediği yerlerde velev ki kazansa dahi HDP rahat bırakmaz ve o belediyenin yönetimine ortak olur. Ondan sonra ayıkla pirincin taşını Kılıçdaroğlu HDP’ li belediyeler de neler olduğunu bir hatırla! Hatırlasan da bir şey değişmeyecek ya! Yine de hatırlatmak istedim.
Sizin tek derdiniz Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı oluşu değil mi?
Erdoğan bu ülkenin başından gitsin de isterse ülke batsın. Tek istediğiniz bu değil mi?
Seçim yaklaştıkça AK Parti ve Erdoğan aleyhine birçok iftira ve yalan algılara tevessül etseniz de beyhude! Bunu da unutmayın olur mu?
Muhabbetlerimle…

İbrahim İnal
İbrahim İnalibrahiminal@kahramanmarasgazetesi.com.tr