Bende: Milletvekili adayı olacağım!

Bende: Milletvekili adayı olacağım!

Benim oğlan 3 yaşında 5 metre derinliğindeki yüzme havuzuna gittik, suya girdi, elinden tuttuk “Yüzüyorum” diyor ve korkmadan yüzüyorum diye bağırıyor bilmiyor ki havuzun 5 metre derinliğinin olduğunu çocuk…

Atalarımız ne demişler: Cahil cesur olur!..

Şöyle bakınıyorum: Belli meziyeti olmayan kişiler milletvekili adayım diye ortaya çıkıyorlar.

Aday adayı olursa Milletvekili adayı, olmaz ise, geçen dönem milletvekili aday adayı dım diyerek işini yürütecektir…

Özellikle Ak Parti de Kahramanmaraş’taki 8 milletvekilliği için 150 kişinin aday adayı olarak çıkması bekleniyor, bizde 151. aday adayı da ben olayım diyorum ve bizde varız!..

Merhum gazeteci Doğan Keçecioğlu: 1988 de bir aday adayı için, “Atını arayan kovboy” diye yazmıştı.

Adam Yaşar Pastanesinde basın toplantısı yaptı, aday adayı olduğunu söyledi. Bizde hangi partiden aday adayısınız diye sorduğumuzda ise: Partimi daha bulamadım teklif bekliyorum” dedi.

Merhum Keçeçioğlu: “Atını arayan kobay” diyerek ertesi gün müthiş bir yazı yazmıştı. Neyse Merhum Doğan Keçecioğlu olmadığına göre: “Bende milletvekili aday adayım!” diye ilan ediyorum.

Partim: hangi partiden iyi teklif gelirse oradanım: Gelmezse aday adayı olduğumu herkes görmüş olacaktır.

Doğan Keçeçioğlu: öyle bir yazı döşendi ki yenir yutulur cinsinden değil.

Doğan ağabey yok: Meydan bizim istediğimiz gibi atabiliriz!..

Bende adayım:

Sevgili okurlarım: Adam karşımıza çıkıyor ben aday adayım diyor.

Bizde plan ve projen nedir diye sorduğumuzda ise: Milletvekilleri ne yaptı ki cevabını veriyor.

Mevcut milletvekilleri de babalarından miras kaldığı için bırakma gibi bir niyetleri de yok ama herkes bir yerden aday adayı olarak çıkıyor.

Ak Partinin ilk 6 sırası, MHP’in ilk iki sırası, CHP’in 1. Sıra milletvekilliği için bugünlerde herkes adaya dayı, bu kadar çok aday adayı olunca bizde aday adayı olduğumuzu ilan edelim dedim.

Herkesin bir hesabı var: kimi ihale kovalıyor, kimi cebini dolduruyor, kimi bilmem ne yapıyor. Herkesin bir hesabı var.

Benim: Kahramanmaraş için şu projelerim var bunun için adayım demiyor.

Olanların benden fazla neyi var ki bende olurum mantığı üzere hareket ediyoruz.

Ondan sonra da bunlardan 8 aday oluyor bizde Mühürü basarak: Ankara’ya gönderiyoruz. Ondan sonra da diyoruz ki niye bakanımız yok!..

Kahramanmaraş 8 milletvekili bir oldu, THY Kahramanmaraş’a sabah akşam uçak seferi koyduramadı. Böyle olunca Kahramanmaraşlı sanayici ve iş adamı Gaziantep veya Adana üzerinden gidip gelmeye devam ediyor.

Ben milletvekili olursam: bu konuyu çözeceğim, olmadı mı? THY protesto etmek için Ankara’dan Kahramanmaraş’a kadar yürüyerek geleceğim.

Çalıştay değil: Çalışmayanlar toplantıları yaparak Kahramanmaraş’ın tüm meselelerine el atacağım en azından gündeme taşıyacağım.

Toplantımız basın açık olacak: yalınız yazmamak şartı ile!..

Her hafta yemek vereceğim: herkes yesin içinsin parasını da kendisi ödesin. Ziyafetim olacak tüm Kahramanmaraşlıya..!

Bir yanına yaklaştı: Abi !..

Buyur !.. dedim..

Milletvekili adaylığımı açıklayacağım: Kaç para gider!

Bizde: Parti delegelerine yemek verip kendini tanıtacaksın, gazete reklamları, televizyon tanıtımı, matbaa giderleri, genel masraflar en az 500 bin lira yada 1 milyon harcaman gerek dediğimde!

Tanıtım yemeği davetiyesi satarım, gazeteci arkadaşlarda bizden para almazlarsa ben aday olabilirim.

Sen: milletvekili olursan, Hasancıklı köprüsü ile Aksu köprüsünü satar üzerinden milletti para ile geçirirsin dediğimde katılarak gülüyor ve herkes deli, kendi akıllı!..

Ne günlere kaldık.

Şöyle milletvekili adayı olanlara bakıyorum: Bunlardan vekil olursa, oy kullanma yerine piknik yapmaya gitmek gerek!

7 Haziran’a doğru hızla giderken, bu konuları çok yazacağız daha ama vekil adaylarının da şöyle ufuk vizyonlu insanlardan olması gerektiğini düşünüyorum.

İyi günler…

Bu yazı için bir yorum yazın

“Bende: Milletvekili adayı olacağım!” için 2 cevap

 1. Ökkeş Usta diyor ki:

  Diline sağlık Bekir abi, rahmetli babam utanmaz adam kral gibi yaşar oğlum derdi, sanırım bazı vekil veya vekil adaylarının amacı bu.
  Memleketimin beceriksiz yöneticiler tarafından heba edilmesi beni gurbette çok üzüyor.
  Havaalanı konusuna gelince bugüne kadar iktidara rekor oy veren Kahramanmaraşa birkaç sefer değil koskoca filoyu getirmeleri gerekirdi.
  2011 genel seçim öncesi kapalı çarşıda bir esnafın havaalanına engel olan petrol istasyonu hakkında soruya imkansız diyen vekil halen görevde, sonradan anladık petrol sahibine kimse gitmemişki.
  Allah bizi utanmazlardan korusun.

 2. İbrahim İNAL diyor ki:

  Bekir Abi; ne güzel bir konuyu işlemişsiniz…harfiyen doğru İstanbul da geçtiğimiz dönemde bir esnaf arkadaşın yanın da oturuyorum. Biri geldi iş yeri sahibine Milletvekili aday adayıyım dedi.Gittikten sonra iş yeri sahibiyle göz göze geldik aynı şeyleri düşündük ki; heyhat ne günlere kaldık. Nefsimizden Allah-ü Teâlâ’ya sığınırız ama durum ortada…Hakkıyla yapabileceklerin de imkanı yok. Kimse de farkın da değil her şeyin hayırlısı mevla neyler neylerse güzel eyler…

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co