Ben paramı istiyorum !..

Ben paramı istiyorum !..

Sabah Gazetesi gerçekten son yılların en büyük gazetecilik olayını gerçekleştirerek, Savcı Zekeriya Öz’ün Dubai faturalarını ve tatilini yayınlaması son yılların en büyük olayı tebrik ediyorum..

Atalarımız : Bükemediği eli öpeceksin derler ya, işte beyle bir habere imzasını atan Sabah Gazetesi Türk Basın da bana göre 2014 yılın ilk ayına damgasını vurdu.. tebrikler..

Bugün Sabah gazetesinin haberini sizlerle Paylaşmak istiyorum: “HSYK 1’inci Dairesi, işadamı Ağaoğlu’nun parasıyla Dubai’de tatil yapan İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’e ödül gibi bir ceza verdi. Hakkındaki iddialar ve usulsüzlük nedeniyle görevden alınan Öz, Bakırköy Başsavcı Vekilliği’ne atandı

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) güne 17 Aralık’ta gerçekleştirilen siyaseti itibarsızlaştırma operasyonunu yürüten savcılar ve İstanbul Emniyet Müdürü’ne yönelik iddiaları masaya yatırarak başladı. HSYK 3’üncü Dairesi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü operasyon ile ilgili iki yönlü inceleme başlatılmasını kararlaştırıldı.     HSYK, usulsüz işlemler yaptıkları ve gizliliği ihlal ettikleri gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz, Savcılar Muammer Akkaş ve Celal Kara hakkında inceleme yapılmasına karar verdi. Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ile İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok hakkındaki iddiaların da incelenmesi gerektiği kanaatine vardı. Altınok hakkındaki karar, kendisinin soruşturma sırasında “Adli Kolluk Amiri” olması nedeniyle alındı. “

Dünyanın her yerinde : İhaleye fesat karıştırma, rüşvet karşılığı ihale alma, yada rüşvet karşılığı aldığı ihaleyi eksikleri ile teslim etme ve sonra yapılan incelemede suçlu olabilecek kişilerin göz altına alınması, mahkemeye çıkarılması, denirlerin toplanması ile ceza aşamasında bu gibi olaylar basın ve kamuoyu ile paylaşılır..

Ya bizde :

Devletin gizli sırları ve yatak odası kalmadı, önüne gelen önüne geldiği yere televizyonların canlı yayını ile eş zamanlı operasyon yapıyor, suçlu mu suçsuz mu olduğu belli olmayan insanlara damgayı vurup atıyoruz..

Haber de : “Hâkim ve savcıların görev yerlerini belirleyen, atama, tayin ve terfi işlemlerini gerçekleştiren HSYK 1. Dairesi ise Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün, kamuoyuna yansıyan belge ve bilgiler karşısında mevcut görevine devamının mümkün olup olamayacağını değerlendirdi. Zekeriya Öz’ün, dar kapsamlı ve bağımsız kararname ile yeri değiştirildi. Öz için verilen karar oy çokluğuyla alındı. Zekeriya Öz için il içi tayin planlaması yapıldı. Kıdem durumu da gözetilen Zekeriya Öz, ödül gibi bir ceza verilerek Bakırköy Adliyesi’ne Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak atandı. “

Dubai tatilide güzeldi, peki şimdi soruyorum: bizim paraları kim verecek.. Gezi Parkı ve 17 Aralık darbe operasyon ile vatandaş yüzde 50 fakirleşti.. bizim cebimizdeki paralar kimin cebine girdi, bunun hesabını kim verecek..?

Sabah Gazetesinin haberine göre : Öte yandan HSYK 3’üncü Dairesi Zekeriya Öz’ün, “Başbakan’ı bitireceğim” sözü, Fatih Belediyesi’ndeki iş takibi ve Dubai tatili ile ilgili olarak da soruşturma açılması gerektiği sonucuna vardı. Bu amaçla Adalet Bakanlığı’na yazı yazılması ve soruşturma izni alınması kararlaştırıldı.

Gözler adalet bakanında : hükümeti bitirme, Başbakanı bitireceğim sözleri , bakanları ve başbakanı asacağız sözlerini halen unutmuş değiliz..

BOZDAĞ ONAY VERECEK

3’üncü Daire, hâkim ve savcıların görevlerinden dolayı veya görevleri sırasında suç işleyip işlemediklerini, hal ve eylemlerinin sıfat ve görevlerinin gereklerine uyup uymadığını değerlendiriyor. 3’üncü Daire’nin dünkü kararlarından sonra süreç şöyle işleyecek: Daire’nin kararı “Olur” için, HSYK Başkanı sıfatıyla Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın onayına sunulacak. Bakan Bozdağ’ın olur vermesinin ardından HSYK 3’üncü Dairesi, Kurul müfettişlerini görevlendirerek inceleme yaptıracak. Müfettişler hazırladıkları raporda soruşturma yapılması yönünde görüş belirtirse dosya yeniden Adalet Bakanı Bozdağ’ın önüne gelecek. Bakan Bozdağ soruşturma için de “olur” verirse bu kez dosyalar HSYK 2’nci Dairesi’ne gidecek. 2’nci Daire soruşturma sonunda idari ceza verebileceği gibi dava açılması yönünde de karar alabilecek. Bu durumda “son soruşturma raporu” hazırlanacak. Bu rapor ceza davasının iddianamesi yerine geçecek. Yargılamalar, Yargıtay’da gerçekleşecek.

Olabilir olmaya bilir

Mesele burada şu ki bir savcı dört polis müdürü bir operasyon yaptı, bir günde yurt dışına 50 milyar dolar uçtu gitti , dolar ve euro fırladı.. bunun ödülü ise Dubai tatili 86 bin dolarlık..

Hayırlı olsun Türkiye

İyi günler..
08 Ocak 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co