BELİRSİZLİK

BELİRSİZLİK

Tarih ,  7 Haziran 2015 . Türkiye de milletvekili genel seçimleri yapıldı. Günlerden Pazar. Yüzdesini bilmem ama milletin çoğunluğu seçimlere katıldı.

Seçim sonuçları akşama doğru belli olmaya başladı. İktidardaki Ak Parti %40 lara kadar düştü. PKK  terör örgütünün siyasi kanadı olan HDP %10 barajını açtı. İç ve dışta “AK parti gitsin de  ne olursa olsun” diyen bir anlayış kazandı. Ak Parti yıkılmalıydı. Tüm partiler bu yönde çalıştı.

Netice itibarıyla Ak Parti millet vekillerinin 258 ‘ini aldı. CHP 132 , MHP 80,ve HDP de 80 sandalye kazandı. Nihayetinde  Halkın dediği oldu. Milletin kararı tecelli etti. Şu oldu bu oldu. Yorum çok. Yok cemaat HDP ye verdi,  yok AK parti seçmeni  tepki  verdi. Herkes bir şey demeye başladı. Ne olursa olsun sandıktan bu harita ortaya çıktı. Ak parti  oy kaybına uğradı ama,diğer partilerde de çok ahım şahım bir başarı yok.

İşin en enteresan tarafı da  bir takım gazeteci ve köşe yazarları şu ortak  yorumda birleşti. ” Belirsizlik var.”  Evet zaten hedef o değil miydi?. Belirsizlik isteniyordu : ABD basını, mason lojaları,Ermeni  diasporası ,İngiliz,Alman herkes belirsizlik olsun istiyordu. Seçimlerden önce belirsizlik olacağı ortadaydı.Güçsüz ve zayıf bir ülke olsun isteniyordu.

Maksat AK parti yıkılsın. Sonra ne olursa olsun. Hiçbir parti Biz alternatif partiyiz. Biz gelirsek  bugünkünden daha iyi projeler  sunacağız. Demedi.  Herkes AK parti gitsin .Ak Parti yıkılsın diyordu.

Şimdi geldiğimiz noktada AK parti iktidarı bitti.  Yerine ne koyacaksınız. Bakalım . Millet sizi bekliyor. AK parti gitsin diyenler ne için gitsin dediklerini bile  söylemediler. Almanya ” Türkiye de Dünyanın en büyük Hava alanı  yapılmasın” diye gitsin dedi. Ya İngiltere sana ne oldu. ABD de Yahudi lobisi İsrail menfaatleri için gitsin dedi.

IMF den  kurtulan bir Türkiye’yi hayal bile edemezdik. Marmara denizinin altından  Tren geçeceğini aklımıza bile getirmezdik. Kanal İstanbul Yapılmasını bu ülkede kim düşündü.?

Yerli insansız hava aracı  yapımını kim gerçekleştirdi. Yolcu uçağı,yerli silah sanayi,yerli otomobil sanayi kim gündeme getirdi.Hızlı tren, bölünmüş yollar,tüneller ,köprüler ,barajlar ,santraller vs. Bütün bunlar yüzünden Ak parti gitti. Adamların ekmeğine mani oldular. Rantçıların önü kesildi. Köle ülke anlayışı ortada kalktı. Başı dik ,dünyanın her tarafında  elçilik açan bir Türkiye. Güçlü Türkiye. Olamazdı. İstemediler.

İşte belirsizlik.  Sevinin !  Ne olacağını bilemediğiniz bir Türkiye. Yarınından emin olamayan bir ülke.

Bu millet bu işi yeniden düzeltecektir. Ama  biraz zayiat olacak gibi gözüküyor. İşallah can zayiatı olmasında . Mal yerine gelir.

Bu belirsizliği de  aşarız diye düşünüyorum

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co