Belediyespor hakemlerden şikayetçi!

Belediyespor hakemlerden şikayetçi!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Tayfun Şirin’in Ayvalık Gücü Belediye Spor müsabakası sonrası yaptığı basın açıklamasında, bu sezon ilk defa hakemler hakkında demeç vermiş ve konu ulusal ve yerel basında yer almıştır. Teknik direktörümüzün açıklamalarına neden olan pozisyonların sadece birkaçını bilgilerinize sunarız.

büyüksehir (3)

Bu grupta mücadele eden hiçbir takımın maçlarımızda verdiği mücadeleyi küçümsemiyoruz, Ayvalık takımı da son dakikaya kadar mücadele etti ve bir puan aldı. Son altı aydır grup’ta beş takım şampiyonluk mücadelesi veriyor. Tüm oyuncuların ve teknik ekiplerin alın terleri ne  saygımız sonsuz.

büyüksehir (4)

Ama bizim takımımıza bu kararları veren hakemler, başka deplasmanlarda aynı kararları verebilirler mi? Ayvalık maçında 96. dk golümüzü ofsayt gerekçesi ile kesen yan hakem (ki ofsayt), 80. Dk. İçerisinde Aut’tan gelen topa neden ofsayt verir?  Biz önde olduğumuz maçlarda neden 100 dk oynuyoruz? Bayburt maçına çıkarken, liderle aramızda 1 puan vardı… 2-1 kaybettik, O maçı yöneten orta hakem’e Profesyonel liglerde neden bir daha orta hakemlik verilmedi?  Erzurum maçımızın hakemi neden 2 Hafta dinlendirildi? Silivri maçında 60. Dakikada  müsabaka 0-0 devam ederken ikinci sarı karttan ihraç etmesi gereken oyuncu yerine, neden başka oyuncuya sarı kart verildi?

büyüksehir

Sakarya müsabakasın da, galip takımın lider olacağı maçta, skor  1 -1 iken, Stad  daki tüm seyircilerin penaltı diye ayağa kalktığı pozisyonda ve yan hakemin penaltı diye hamle yaptığı sırada, orta hakem beş metre önün deki pozisyona neden devam dedi? Bunlar  hakem hataları yüzünden yaşadığımız puan kayıplarından sadece görüntüsü olan birkaç tanesi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co