Belediyelerimiz ve Kayyum !

Belediyelerimiz ve Kayyum !

Belediyelerimiz ve Kayyum !

Çözüm süreci, öz yönetim derken, galiba 15 Temmuz 2016 da uçurumun kenarından dönen Türkiye de  Güneydoğu da uçurumun kenarından döndüğünü görüyoruz..

Sözde öz yönetim diyerek: Türkiye Cumhuriyeti Devletini tanımadığını ifade eden HDP’li belediye başkanları, bizim paramızla bizi vururken Bayrağımızı ve devletimizi tabelalarından sökerek attıklarını görüyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti devletini tanımıyoruz diyorlardı ! demesine de bizim paramızı çalmaya da devam ediyorlardı..

Türk Bayrağı ve T.C. Yazısını bir kenara atan bölücü örgütün bez parçasını başlarına taç etmişlerdi..

Bir yanda : PKK terör örgütü bir yanda ise sözde asker gibi görülen FETÖ terör örgütü arasında sıkışıp kalan bölge halkı kime inanacağını bilemiyordu..

Bu sebeple milyonlarca bölge halkı batıya göç etmeye başladı..

Bugün PKK ve FETÖ iş birliği ortaya çıktı..

Bölge halkı bunu net ve açık görüyor..

Hükümette kararlıkla üzerine gidiyor ve burada yapılması gereken bayrağımıza ve devletimize sahip çıkarak, Türk Bayrağını dalgalandırmak, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin simgesi olan T.C. yazısını yeniden isimlerin başına ilave etme günü bugündür..

T.C. Diyarbakır ili Sur İlçesi Belediye Binası yazması gereken tabelada neler yazıyor bakın..

24 PKK’lı yada HDP’li belediyelerimizin üzerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti Belediye Binası yazısını acilen hemen yazmamız gerekiyor..

O şerefsizler T:C. Silmişlerdi.. biz bugün yeniden yazarak yerine koymamız gerekiyor..

Örnek olarak: T.C.   Sur Belediye Başkanlığı yazılmalıdır..

T.C. Batman Belediye Başkanlığı

T.C.Hakkari Belediye Başkanlığı

T.C. Silvan Belediye Başkanlığı

24 Belediyenin de kapısı üzerine T. C. Belediye Başkanlığı yazılmalıdır..

Bölge halkı gözü ile görmeli, artık burada PKK yok, Türkiye Cumhuriyeti Devleti vardır..

PKK yönetimi yok, Türkiye Cumhuriyeti Devleti vardır..

Bölge de görev yapan Polis ve Askerimiz halkımızla omuz omuza vererek PKK kökünü kazımalı.. Milletin vergisini PKK ‘ya verenlerde en ağır şekilde cezalandırılmalıdır..

24  Belediyenin önüne yeniden şanlı Bayrağımız dikilmeli, tabelaları endirilerek yerine yeniden Türkiye Cumhuriyeti Hakkari Belediye başkanlığı yazısı konmalıdır..

Bölge halkını dinliyoruz: Biz PKK dan kurtulduk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetime el koydu ise biz bunu açık olarak hemen görmemiz gerekiyor ki T.C. Devletine inanlım , güven duyalım diyor .. bununda yolu şanlı bayrağımızdır.. Resmi Belediye Binalarında Türkiye Cumhuriyeti Devleti Belediye Binası Yazısını görmemizdir.. diyo ve ilave ediyorlar..

Çözüm süreci ve sözde özetlik ilan eden o günkü belediye başkanları hakkında kanuni işlem yapılmalı..

O inen belediye tabelalarının yerine yenisi bir iki gün içinde hemen asılmalıdır..

Yani bölge insanı Türkiye Cumhuriyeti Devletini artık orada görmelidir..

PKK’lıların yazdığı tabela ile Kayyum atadım deseniz bile orada ki halkı inandıramazsınız, halk açık ve net olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini görmek istiyor.. Bunun yolu da Devletimizin varlığını göstermektir..

T.C. yazan tüm tabelaları okullardan, belediyelerden indirdiler.. tek yazan yer ise Valilik ve Kaymakamlıklar.. Polis ve Askeriye !

O zaman bir iki gün içinde T.C. Belediyesi yazan tabelaları hemen yerine koymamız gerekiyor..

Kurumlarda çalışan PKK’lıların tamamının işine son verilmesi gerekiyor..

Kaymakamı : Belediye Başkanı yaparak , PKK giden kaynakları kesemeyiz , yavaşlatırız ama kesemeyiz bu sebeple sık dokuyup incel eleyerek yöre halkının desteği ile tüm PKK çalışanların işine son vermeli, Paraların PKK aktarılmasında imzası olan sorumlu olanların tamamı adalette teslim edilmelidir..

Kayyum atadık, Kaymakam bey belediye başkanı oldu.. sonuç ekip kurulmazsa sonuç sıfır olur.. bu sebeple kadro çok önemli, gerekirse yeniden memur alımı yapılarak belediye içindeki PKK militanları temizlenmeli, halk PKK baskısından kurtarılmalıdır..

Belediye Meclis üyeleri ilçenin önde gelen esnaf ve kanat önderlerinden olmalı yeniden bir yapılanma ile Doğu , terörle anılan bir yer değil üretimi, sanayisi, turizmi ile anılan bir ilimiz olmalıdır..

Bunun yolu da birlik ve beraberlikten geçiyor..

İyi günler..

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co