Belediye de tarihi toplantı

Belediye de tarihi toplantı

BELEDİYEDE TARİHİ TOPLANTI

Cevdet ALPEREN

9 Nisan 2014 Çarşamba günü ,Kahramanmaraş tarihinde önemli bir tarih  olarak hatırlanacaktır.  TBMM  de kabul edilen yasayla  Büyükşehir olarak kabul edilen Kahramanmaraş  ,ilk  mahalli seçimlerle Büyükşehir Belediye Başkanını seçti.

Fatih Mehmet Erkoç, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan mahalli seçimlerde ,%66 oy alarak Kahramanmaraş’ın  ilk Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.. Bu seçimlerde Kahramanmaraş il sınırları içinde yaşayan  herkes oy kullandı. Köyler mahalle statüsüne girdi. Aynı zamanda bu seçimlerle ilk defa Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri de seçilmiş oldu.12 ilçe belediye başkanı ve  Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ilk defa kahramanmaraş Belediye Meclis salonunda toplandı.

Fatih Mehmet Erkoç , ilk Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatı ile Meclise Başkanlık yaptı. Büyükşehir Belediye Meclis Başkanı ilk konuşmasını yaptı. Demokrasinin güzelliğini vurguladı. Seçimlerin sukunet içinde geçmesindeki memnuniyetini işaret etti. ” Hep beraber Kahramanmaraşın hizmetinde gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. 5 yıllık görev süremiz  bugün başladı. Hiç vakit kaybetmeden çalışacağız. Hoş görü içinde  bu aziz milletimizin görüşlerinide alacağız. Şehrimize güzel hizmet getirmede kararlıyız. Birlik ve beraberlik içinde vatandaşa  hizmet sunmanın gayrti ve heyecanı içinde olacağız” dedi.

Bugün Kahramanmaraş tarihi bir gün yaşadı.  Büyükşehir Belediye Meclisinde  çalışma komisyonları seçildi.

Büyükşehir  meclis Bakanvekilliklerine  : Cemal Tanrıverdi ve Ali Murat  Duran seçildi.

Büyükşehir Encümen Üyeliklerine ilk defa: Mehmet Akif Kahveci,Cemal Tanrıverdi,Sevilay Tüfekçi,Ali Demir,Feyzettin Okumuş  seçildiler.

Sıddık Sezal ,Mehmet Kısakürek,Ayşe Kılınç, A.Murat  Duran,Fetzettin Okumuş, Kdir Tanış (İmar),Fatih Kiraz  Ahmet Canpolat,Ahmet nar, Yusuf Özbeyler(Çevre),M.Akif KAHVECİ , Serhat KolukırıkSevilay Tüfekçi, Ali Demir,Ali Kıraç,Ali Mercimek, ( Bütçe),Muharrem Erantepli,Ramazan Tutlu,Ali Gündeşli,Hasan Keklik, Ramazan Bozdoğan, Ayhan Zencir (Eğitim) ,M.Fatih Kılıçkıran  Bekir Kılıç, İsmail Kaya, İbrahim Doğan, Turgut Akbaş,Nurdoğan Şahin(Ulaşım) Yasemin Ayranpınar,Fikri Aydın, T.Nigün Sarıaltun,Hanifi Öncül, Hürühan Baz, Hüseyin Per (sosyal işler) . İsmail Sarıçerçi,Cuma Uygun, Mustafa Süt, Ayşe Kılınç, O.Nuri Arıkoğlu, Ali Genç,Hakan Yinanç (Tarım) de görev alan meclis üyeleri.

Büyükşehir Belediye Meclisinde görev alanlar Kahramanmaraş’ın geleceği ile ilgili  önemli bir sorumluluğuda beraber alacaklardır. 5 yıl sonra bu millet  verilen vaadleri görmek isteyecektir.

Ümidimiz odur ki Fatih Mehmet Erkoç başkanlığındaki bu ekip Kahramanmaraşı 2023  yılına  taşıyacak projelere imza atar.

Hepsine başarılar diliyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co