“Belediye binamıza kazmayı vurduk”

“Belediye binamıza kazmayı vurduk”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek,

“Belediye binamıza kazmayı vurduk”

Onikişubatİlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Belediye binamızı yapacağımız araziye kızmayı vurarak, orada yıkım ve kazı çalışmasını başlattık” dedi.

Gazeteciler: Bekir Doğan, Mehmet Fiskeci, Neşe Yıldızhan, Halil Hınaz, AdemGemci ile önceki gün bir araya gelen Metropol Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek hedef belirledi: Seçimlerden önce temel atma töreni ve 15 ay sonra ise Onikişubat Belediyesi kendi hizmet binasında hizmet vermesi için çalışıyoruz” dedi.

mahçiçekgaz (3)

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Mahçiçek: 30 Mart mahalli seçimi ardından atağa geçen, başarıları vehizmetleri ile kıskanılan ve kıskandıran belediye başkanı sıfatıyla toplumun takdirini kazanan Hanefi Mahçiçek, gazetecilerle sohbet etti.Üngüt’teki yeni belediye hizmet binası hakkında bilgiler verirken, “Mevcut hizmet binası yetersiz, çalışanlar tıkış tıkış. EÜAŞ’ın 3 lojmanı var, DSİ’nin de 40 daireli. 2 ay sonra yıkılacaklar, içindekiler de kendi yerlerine taşınacaklar. Projesi hazırlanıyor. Kasım ayı gibi çalışmalar başlayacak diye düşünüyor,15 ayda bitirileceğini sanıyorum, EÜAŞ lojmanlarını yıkmaya başladıklarını,” söyledi.

Kurumsal kimlik için çaba gösterdiklerini söyleyen, mali ve kaynak üretmeye çalıştıklarını ifade edenMahçiçek, “Beldelerden gelen vergi, SSK ve esnaf borçlarını ödedik. Kimseye delikli kuruş borcumuz yok! Bu para milletin, benim değil. Halktan aldığımızı halka hizmet olarak ödüyoruz. Kolay değil, 370 bin nüfus, 128 mahalle. Hepsine yetişmeye çalışıyoruz, bir yandan da kaynak bulmaya çalışıyoruz, işimiz kolay değil, ancak Kahramanmaraş halkına hizmet etmek beni mutlu ediyor, ” diye konuştu, e.imzayı devreye koyduktan sonra, arşivlerin de dijital ortama alındığının müjdesini verdi.

Gazeteci dostlarla sohbet eden başkan Mahçiçek: “ Hedefimiz halkımıza hizmet etmek, hepimizin gideceği yer belli, geride hoş bir seda bırakırsak bu bizi mutlu eder, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi,” eşek ölür semeri kalır, insan ölür eseri kalır, bizde geride bir eser bırakmaya çalışıyoruz, bırakırken, en güzelini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co