BAZILARININ İSTEDİĞİ OLMADI. OLMAYACAK…

BAZILARININ İSTEDİĞİ OLMADI. OLMAYACAK…

7 Haziran seçimlerini on gün geride bıraktık. İktidar partisi dâhil hiçbir parti istediğini bulamadı.

Tabii ki; HDP dışında, barajı geçme korkusu yaşarken çok rahat geçmesine kendi bile şaşırdı.

Diğer şaşıran ise iktidar partisi 8-9 puanlık düşüşü beklemiyordu. Yapılacak bir şey yok halkın hür iradesinin tecellisi böyle tahakkuk etti. Bu sonuçlar karşısında herkes iki elini başının arasına alıp iyi düşünmesi lazım, özellikle iktidar partisi AKP’ nin tek başına hükümeti kurma yetkisi vermeyen millet partileri izlemeye aldı. Bu oy dağılımından piyasalar karışır, yatırımlar durur diye bekleyenler ancak bunun hayalini kurar. “Yani bazılarının istediği olmadı. Olmayacak!” ülkede kolayca kaos çıkar. Türkiye koalisyon çarkına girer. İstikrar bozulur.  Bizde içten içe oyunlarımızı sahneye koruz heveslileri artık yemezler. Türkiye eski Türkiye değil, velev ki;  koalisyon olsa dahi “AKP önderliğinde”  geçici bir hükümetin kurulması böyle olunca ilerlemeyi bırak en azından gerileme olmaz On üç yıldır ülkeyi idare eden AKP’nin hataları var ki; hür irade ikaz etti. AKP’ nin yapması gereken iyi bir ekiple sahaya inecek. Her bölgeden gelen veriler dikkatle incelenecek. Nerde nasıl hata yapıldığı araştırılarak, doğru adımlar atılmalıdır. Biz yinede birinci partiyiz demek yetmez.

Birinci partisisiniz ama hükümet kuramıyorsun. Bu oy kaybını giderip oy artışının hesabı yapılmalıdır. CHP’nin oy kaybının ve milletvekili sayısının düşmesine rağmen kendini seçim galibi gibi görmesinin tek sebebi AKP’nin tek başına hükümet kuramamasıdır.  Kılıçdaroğlu’nun derdi AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Davutoğlu liderliğinde ilk kez seçime giren AKP’nin başarısız olduğunu kimse söyleyemez. HDP’ ye barajı aştırmaya çalışan güruh başarılı da oldu.

Hülasa;  koalisyon dönemi tekrar başladı.  Ne yazık ki; geçmiş koalisyonlara baktığımızda çok kısa sürede bozulduğunu görüyoruz. Koalisyonlarla bu ülke bir arpa Boyu ilerleyemez. Yatırımlar durduğu gibi geri sayım başlar. Buda pusuda yatan Türkiye düşmanlarının işine gelir. Yok kırmızı çizgim var, şunu isterim, bunu isterim gibi egoları bırakıp seçimlere götürecek bir koalisyon mecburiyeti hasıl olmuştur.

The Guardian gazetesinin yaptığı edepsizliğe bak. “ Batılaşmamış yoksul Müslümanların kendi ülkelerini yönetmeye asla izin verilemez.” Diye yazmaktan çekinmiyor.  Buyrun ikinci edepsiz gazete The New York Times gazetesinin haberi “ Nato’yu Türkiye’ye müdahale etmeye çağırıyor.” Her tarafta Müslümanlara yapılan zulümleri görmüyor da Türkiye’de huzur ortamını bozmak karıştırmak istiyorlar.

Gördünüz mü ey! Millet Türkiye’nin koalisyonsuz bir hükümete ihtiyacı var.

Benimde gönlümden geçen MHP’nin desteği ile bir hükümetin kurulması “ düşmanlara fırsat vermemek için bunu yapmak zorundayız.” Erken seçim kaçınılmaz olmuştur. Bunun da tarihi kasım olmalıdır. 3 Kasım diyecektim ki; Salı gününe geldiği için 1 Kasım veya 8 Kasım en ideal zamandır…

Tüm partiler taşın altına elini koymalıdır. Bu sorumluluktan kaçan elleri milletin eli sandığın altına bırakmasını çok iyi bilir. İyi düşünüp, iyi hesap yapma zamanıdır.

Dikkat! Aman yanlış yapmayın millet sizi izliyor…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co