Bayırbucak Türkmenlerine Kahramanmaraş’tan giden yardım 75 tır oldu

Bayırbucak Türkmenlerine Kahramanmaraş’tan  giden yardım 75 tır oldu

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Hayrat Yardım Vakfı’nın ortaklaşa düzenledikleri Bayırbucak Türkmenlerine Yardım kampanyası kapsamınca toplanan 28 tır yardım kafilesi yola çıktı. Kampanya kapsamında gönderilen tır sayısı 75’e yükselirken, bu sayının daha da artacağı tahmin ediliyor.

tır2

Yardım kafilesinin yola çıkışı için  Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde düzenlenen törene İl Müftüsü Muhammet Gevher, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Adnan Alagöz, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Dr. M. Fetih Yanardağ, Zabıta Daire Başkanı Eyüp Karataş, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Hasan Balbaba ile şube müdürleri, Hayrat Vakfı gönüllüleri, Sosyal Yardım Hizmetler Şube Müdürlüğü personelleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, yardım kampanyasından beklenenin çok üstünde bir katılım gördüklerini ifade ederek: “Bayırbucak Türkmen kardeşlerimiz için Hayrat Vakfı ile ortaklaşa düzenlediğimiz kampanyamızın başlangıcında sembolik bir rakam koyarak Kahramanmaraş’ın plaka kodu olan 46 sayısını belirlemiştik. Bugün ki göndereceğimiz 28 tırla birlikte bu sayı 75’e yükseldi. Yardımsever Kahramanmaraş Halkı’nın sanayici ve işadamlarımızın destekleri devam ediyor. Bu şekilde devam ederse bu sayı daha da yükselecektir. Kahramanmaraşlı sanayici ve işadamlarımız başta olmak üzere tüm Kahramanmaraş il genelinden çok büyük yardımlar geldi. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

İlkini 5 Şubat 2016 tarihinde 4 tır olarak başlattığımız kampanyamızda ikinci sevkiyat 12 Şubat 2016 tarihinde 36 tır, üçüncü sevkiyat 19 Şubat 2016 tarihinde 7 tır ve dördüncü sevkiyatta bugün 28 tır olmak üzere toplam 75 tıra ulaştı.

Kahramanmaraşlı kardeşlerimiz en ücra mahallelere kadar adeta bir seferberlik halinde Suriyeli Müslüman kardeşlerimizin ve soydaşlarımızın yanlarında olduklarını göstermişlerdir. Bu vesile ile emeği geçen bütün Kahramanmaraşlı hemşehrilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

tır1

Daha sonra Hayrat Vakfı adına konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Ahmet Başçı, Hayrat İnsani Yardım Derneği Kahramanmaraş Temsilciliği olarak, Suriyeli mülteciler için okul açtıklarını söyledi.

tır

Başçı yaptığı konuşmada: “ Türkiye’de ilk muhacir okulunu açmak Hayrat İnsani Yardım Derneği Kahramanmaraş Temsilciliğine nasip oldu. Bununla birlikte muhacir Kız Lisesi, erkek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi olmak üzere 4 okulumuz Kahramanmaraş’ımızda eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.

Yine Hayrat İnsani Yardım Derneği Kahramanmaraş Temsilciliği olarak savaşın başından bu yana Suriye’deki kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ve Onikişubat Belediyemiz ve kendi destek ve gayretlerimizle bugüne kadar 90 tır yardımı Suriye’ye ulaştırmış bulunmaktayız.

Bu vesile ile kampanyamıza destek veren başta Valimiz Mustafa Hakan Güvençer’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a, büyükşehir belediyemiz personellerine, kaymakamlıklarımıza, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimize, ilçe belediye başkanlıklarımıza, okul müdürlerimize, öğretmen ve öğrencilerimize ve tüm Kahramanmaraş Halkına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Muhammet Gevher, bereket duası yaptı ve tırlar yola çıkarıldı.

Toplam Çıkarılan  75 tırın muhteviyatı:  19 tır giyim, 15 tır muhtelif gıda ve giyim, 10 tır gıda kolisi, 9 tır un, 5 tır kömür,  5 tır battaniye, 4 tır ev eşyası, 3 tır yatak, 3 tır ayakkabı, 1 tır çocuk gıdası,  1 tır et konservesi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co