BAYRAMLAR BAYRAM, KURBANLAR KURBAN OLSUN…

BAYRAMLAR BAYRAM, KURBANLAR KURBAN OLSUN…

Sevgili okuyucularım; Allâh-ü Teâlâ’ya sonsuz şükürler olsun. Mübarek bayramının idraki ile şereflendik.  Bu güne bizleri kavuşturan bizleri yoktan var eden, Müslüman diyarında, Müslüman anne babadan dünyaya gelmemizi dileyen Rabbimize hamd olsun. Bu şükür vesilesi ile bir defa daha düşünelim.

Biz kimiz ne için yaratıldık? Görevlerimiz nelerdir? Bu sualleri kendimize soruyor ve cevabını Rabbimizin razı olduğu şekilde cevap verebiliyor muyuz? Bizi yaratan Rabbimiz yaratılmışların en üstünü olarak yarattı ise, yaratılış gayemizin idrakinde olarak yaşıyor muyuz? Allah-ü Teâlâ’ya şuuruyla kulluğumuzu yerine getirebiliyor muyuz?

Cennet vatanımızda bir olma ruhuyla yaşıyor muyuz? İşte bütün mesele bu?

Belki de bir sonraki Kurban Bayramına kavuşamayabiliriz. Neyi paylaşamıyoruz. Bu ülke’de yaşayıp da nankörlük edene, din vatan düşmanları ile birlik olana, dünyalık menfaat’i  için insanlık haysiyetinden çıkıp bütün değerlerini yok sayana, her şehit haberine alçakça sırıtanlara, yüreği pare pare olmuş anaların, babaların, eşlerin, çocukların feryadına aldırmayanlara, acısını sinesine çekmiş vatan sağ olsun diyerek dik duruşunu ve vakarını bozmayan o vatan evlatlarını görmeyen zavallılar size sesleniyorum;  yazıklar olsun…

Türkiye üzerine oynanan oyunları bertaraf etmenin en tesirli yolu bir olmadır. Âlemlerin Efendisi baş tacımız sevgili peygamberimiz (Aleyhisselatü vesselam) Efendimiz buyuruyor ki; “birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.” Rahmete kavuşmak mı azaba duçar olmak mı? Sesinizi duyar gibiyim elbette rahmete kavuşmak isteriz. O halde kendimize gelip, etnik kimlik çatışması oluşturmak isteyenler ede fırsat vermeden, zaman uyanık olma zamanıdır.

Çok zor değil; nefsin esiri olmadan, kibir illetine kapılmadan, el ele, gönül günüle bir arada olursak düşmanların tüm oyunlarını boşa çıkartırız. Tüm Müslümanların Türkiye’ye ihtiyacı var bu önemli sorumluluğun fevrinde olarak adım atmalıyız. Her attığımız adımın hesabını yapmalıyız, her yanlış bir adım düşmanları sevindirecektir. Buna fırsat vermeyelim.

Doğu ve güneydoğuya çok büyük yatırımlar yapıldı. Kürt vatandaşlarımızın bu hizmetleri göz ardı etmediklerine inanıyorum. Ne yazık ki; onları rahat bırakmayan PKK yanlısı zihniyetler var baskılarla sindirmek veya süslü, cilalı sözlerle aldatmak istiyorlar. Niyetleri sizin rahatlığınız değil Doğu ve Güney Doğuya hâkim olmak daha sonrasında da taciz ederek göçe zorlamaktır.

Aman bu oyuna gelmeyin. Sonra ah-ü figan etmenin faydası olmaz.

Başımızı iki elimizin arasına alıp düşünelim.

Yanlış kararla istikbalimizi karartmayalım. Fırsat elimizde iken doğru kararla birliğimizi perçinleyelim.

Bayramlar bayram, kurbanlar kurban olsun. Mübarek olsun.

Bir sonraki kurban bayramına kavuşmamız dua’sıyla…

Muhabbetlerimle…

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co